bugün

(bkz: kavas)
Kavas o kavas.
Gavat değil, kavas olabilir.

(bkz: gavat demedim kavas demiş olabilirim)
ailesinden kişileri satabilen pezevenk.
izmir'de yaşayan canlı türü.
Karısının kızının bacısının validesinin pezevengi.
paylaşmayı seven, çok anlayışlı, sevecen insan türü.
söylerken kendimi erkek gibi hissetmeme sebep olan, ne alaka bilmiyorum ama bu kelimeyi kullanınca arkasından 'godoman' kelimesini söylemek istediğim, 'yavşak'tan sonra da en sevdiğim küfürdür.
geçmişte ne olarak kullanılırdı bilemem ama günümüzde, kendi kızı dahi satabilecek derece genişlikteki adamlara denilen kelime.
abi bu tipler insanların geçmişiyle de ilgilenmez. tamam geçmiş önemli değil, o anlamda demiyorum da;

- abi yeni sevgilim verengül bu, nasıl?
+ tatlı kızmış kardeşim nerdee tanıştınız?
- kerhanede kanka
+ ne diyosun lan sen?
- abi artık bıraktı o işleri, hem ekmek parası. alın teri amk. hırsızlık mı yapsın yani? emekçi insan, benim emekçi insana saygım sonsuz abi.

böyle görünüyorsunuz lan dışardan, yapmayın etmeyin. ulan sevgilinin üstünden on kişi geçmiş bi de bu on kişiden biri senin en yakın arkadaşlarından birisi. nasıl bu kadar geniş olabiliyorsun? ulan birisi gelsin bana ilaç falan versin bende bunlar gibi olayım. ama asıl olay bunlarda amk. kafa rahat lan oooh.
arapça da deyyus olarak adlandırılan şahsiyetler. vurgulu okunmalıdır mirim iki "y" ile.
karım kızım sana feda olsun, demektir.

bu ülke yakın zamanda böyle adamlar gördü ve bu adamın söylediklerini alkışlayanlar.
Gavat değil kalas o gavat olsa duramazsın.
Kıskançlık duygusundan yoksun erkeklerin ortak sıfatı.
kıskanmayan erkek gavattır!
Askim mini etek sana cok yakisiyo oyleleride var iste.
Çevremde ulu orta sanki "aptal, geri zekalı" gibi bir sözmüş gibi hemen herkesin hiç sakınmadan kullandığı kelime. Asıl anlamını bilseler kullanırlar mı orasını bilemem ancak kesinlikle ölüme sebebiyet verecek bir anlamı vardır, biri bana bu kelimeyi kullansa elimden sağ kurtulamaz kanımca. Anlamı ise: karısını satan adamdır!
Sevdiği başka bir kız olmasına rağmen sırf o kız onunla konuşmadı diye ödleklik yapıp başka bir orospuyla sırf cinsel nedenlerden dolayı çıkan şerefsiz ve piçin bir diğer adıdır.
izmirli olmanın gereklerinden biri.
(bkz: murat boz)askerlikten yirtan alman vatandasi.
gavat sözcüğü kavad sözcüğünden daha doğrusu kavad isimli iran şahından gelmektedir.mazdek isimli kominist paylaşımcı bir arkadaşa karısını sunarak paylaşımın ne kadar güzel olduğunu halkına anlatmaya çalışan fakat akhunların dayanamayıp bize vermedin elin mazdekine mi veriyorsun karıyı diyerek gelip 20000 * kişiyi öldürmesi pezevenk anlamına gelen kavad sözcüğü günümüze akhunların bir mirasıdır.
(bkz: gavat)
illegal birleşmelere aracılık eden kişidir.
(bkz: Pezevenk)
gavatı biz karısını kızını satan adama deriz.
Efendim gercek anlamda dusununce igrenc bir kelimedir utanc vericidir. Fakat arkadasiniza kizdiginiz zaman -tabi karisi kiz arkadasi falan yoksa- soylenecek en saglam kelimedir.
sözlükte gavatlı bakınızlardan kusacağı gelmiş yazarın kafasında dönen problem.

bizim köyde kavat diye karısını satan adamlara deniyor, ben karımı bedavaya paylaştım diye bana kavat diyen yobazlar ayar verdiğini falan sanmasın.

bizler yurt dışı görmüş irfan adamlarız.

swinger felsefesini bilmeyen köylülere götümle gülüyorum.
(bkz: gavat demedim kavas dedim)