bugün

Babamdan ogrendigim bir kufurdur. Karakterini begenmedigim erkeklere kullandigim olur. Samimi gelir bence. Rahatlatir.
Karısını ortaklaşa kullanan insana verilen argo sıfat.

Hava atmak için bu duruma düşüyorlar galiba.

Yani; bakın benim karım çok güzel, harika, vücudu falan... Diye gösterebilmek için orasını burasını açmasına karşı çıkmıyorlar.

Herkes bir değişik aq.

Aman sallayın, bize ne.
Bir Yaşam tarzıdır.
boynuzlu gavat
(bkz: ffako)
bir swinger nezdinde gavat karisinin baskasina asik olmasini sindirebilendir.

normal bir avrupali icin karisinin baskasiyla yatmasina izin verendir.

rahat bir turk icin ustsuz guneslenmesine izin verendir.

normal bir turk icin mini etek giymesine izin verendir.

yobaz bir turk icin kizinin sevgilisiyle gezmesine izin verendir.

bir iranli icin karisinin basi acik gezmesine izin verendir.

ozetle mezhebine gore herkes birbirini gavatlikla suclayabilir, bi kriteri yok bu isin.
(bkz: silgi yiyen kadin)
Gavat vatanını satmak demektir. Sahibi olduğu değerlere sahip çıkmayana denir.
(bkz: gavas dedim)
Selami.
metin h.
Demedim kavas dedim diyen bir zamanın adana valisi gelir akıllara. Heh Kavas neyse.
sarı saçlı bir sol beke verilecek sıfat.

yarabbim biz ne iyilik yaptık ne sevap işledik de bizim sol bekimiz johnny sins gibi bir adam, bir de maske falan takıyor sanki maçtan çıkıp gangbang'e gidecekmiş gibi, tam bir efsane.

bunlarinki de gavat, ötesi berisi yok işte ga-vat !
görsel
Demedim valla kavas dediydim yaa.
Başlığı hortlatandır.
karımın dostu dostumdur gözüyle bakan kişilere verilen ad.
kavastır o, gavat olsa duramazsın.
kadın’ın tıpkı sahip olunan bir mal veyahut bir toprak gibi korunup kollanması, sahip çıkılması gerektiği anlayışının tezahürüdür bu kelime.
görsel
en ikiyüzlü kelimelerden biridir.

"karısına mini etek giydiren gavat" başlığında herkes güle oynaya söver bahsi geçen kişiye, ama iş "karısıyla kızıyla rakı içen gavat" başlığına gelince bu sefer de başlığı açana küfrederler.

ulan sana göre mini etek gavatlıksa, ona göre de rakı içmek gavatlık belki? elimizde gavat standartları enstitüsü bulunmadığını varsayarsak bu gavatlığın sonu yok.

ama bunu anlatamıyorsun internette gördüğü dandik bir yazıyı bile ciddiye alan adamlara.

edit: hahaha, geldi yine tipini sevdiğim.
Laik ve Kemalist afedersin, evet ülkemizde gavatlığa en yakın zümre bunlar.
Sasani imparatoru 1. Kavat'dan gelen sıfat.
Gavat eşini anasını karısını satana denir lakin günümüz argosunda bu kelimemiz asıl anlamı ile yer bulmuyor artık ilişkiler eskisi gibi değil anlayın şunu ve adapte olun evrimleşin öküz gibi kalmayın her insana da gavat demeyin ne yaşadığını bilmeden.
Ben sana öyle adresler veririm ki o seçmeni dediğin kişiler değil tam aksine iktidara oy veren kişileri gördüğünde ananın a.mına tersten kaçarsın.
Muhafazakar kesime dert olmakla beraber kemalistlere yakıştırılan terimdir.

Bunları görünce de (bkz: bir eksiliyorum bir eksiliyorum)
görsel
hoşgörü ve anlayışlı olmaktır. inceliktir.

Edit: yazarken yamuldum mk. Nasıl gavat olabiliyor insan?