1. 1.
  Türkçe rape yansıması amerikadaki benzerlerinden çok farklı olan rap tarzı. (bkz: killa hakan)
  2 ... mozik
 2. 2.
  Kesinlikle en sevdiğim müzik türüdür.Oldskool dönemi bitti artık bunu kabullenmek lazım şu andaen güzel olan rap budur benim için.Zencilerin kavgası ise Gangsta Rap'ten çok daha önceleri Bloodz ve Cripz çeteleri ile başlamıştır.Gangsta rap bu savaşları konu alırdı ve asıl teması başkaldırıdır,Kim nederse desin Gangsta Rap kraldır.Ice Cube,Snoop Dogg,Dr.Dre,50 Cent,Xzibit,Kurupt,Mc Eiht,Dmx,Eminem gibi kalite isimler oldukça Gangsta rap bitmez.
  3 -2 ... gorilla
 3. 3.
  çoğu kişinin özenti olarak gördüğü, yaşamadan yapmaya çalıştığı ve genelde wacklerın ezik düştüğü rap çeşidi.
  3 -1 ... karsit
 4. 4.
  türkiye'de bu müziği yapmaya cesaret eden olmamıştır. çünkü ileri gidildiğinde kan bile çıkabilir benden söylemesi.
  1 ... mustidy
 5. 5.
  bu müzik türünü başlatan eser n.w.a'in n.w.a and the posse albümününden çıkmış ilk single olan eazy-e'nin söylediği Boyz-n-the-Hood'dur.

  yurdum rap dinleyicisi gangsta rapi dr. dre'in 1992 de çıkan the chronic albümüyle başladığını sanar, halbuki dr. dre 1986 da World Class Wreckin' Cru diye bir electro-hop grubunda prodüktörlük yaparken eazy-e, ice-t gibi mc'ler tarafından ne Boyz-n-the-Hood'lar, ne 6 In The Mornin'ler, kaydedildiğini bilmezler
  4 ... pacsta
 6. 6.
  (bkz: bushido)
  2 ... renewagner
 7. 7.
  türkiye'de şöyledir;

  --spoiler--
  dj exelans hatay aksiyon crewsén hiç ölümün gölgésindé özgürlüğü yaşadın mı? kahpésiné,ißnésine kurşun yağdırdın mı? hiçßir garißin elindén tutupta kadéré rést çéktin mi? dinlé cici kız dinlé sén sosyéténin cilalı taşlarında dans ederkén ßén isé parçalanmış vücudum dağılmış çénémlé, zulamda sigaram suskun silahımla gélméyén özgürlüğüme rést çekti.
  --spoiler--

  gelen mesajlar üzerine ps: bariz bir şekilde dalga geçiyorum burada. türkiye'de gangsta rap olamaz. öyle bir yaşam tarzı yok. kızkaçıran ile, boncuklu tabanca ile mi gangsta olunuyor? öyle ananı siktim, baban geldili sözlerle gangsta olunmaz, kimse kimseyi kandırmasın.
  5 -3 ... beitar jerusalem
 8. 8.
  Hiphop ve Rap tarzlarının bir çeşidi olan gangsta rap 80lerin başında ortaya çıktı ve kısa sürede bu türe egemen oldu. Gangsta rap i gerçekten postmodern yapan şey, bu tür şarkıları söyleyenlerin bunları bizzat yaşama geçirmeleridir: şarkı sözlerindeki şiddet imgesi, rapçilerin kendi yaşamlarından yankılanmaktadır.

  türkiye de olacak şey değildir. olamazda en fazla yapacakları birbirlerine diss atmalarıdır. türkiyede en ufacık bir diss e bile mahkemelik oluyor. ama amerikada senin karını becerdim koca götlü rapçi dediğin zaman en çok satan albümlere girebiliyorsun (bkz: hit em up)
  2 ... thug life nigga
 9. 9.
  killa hakan'ın derinden gelen zatürreli sesine çok pis uyan rap türü.
  2 -1 ... crazymafya
 10. 10.
  (bkz: ice cube)
  2 -1 ... mdxtw