bugün

her daim dursun özbek gitmeli diyen biri olarak kurtuluşun ilk adımı yönetimin değişmesi. ikinci adım teknik direktörün zira bu kadar iyi kadro kurmuşsun ve iyi hocaya ihtiyacın var.

ama son ve asıl kuruluş ile çözüm kulüp yapısının tamamen değişmesi! bu yapı değil galatasaray'ı geleceğe taşımayı, mevcut durumu dahi idare edecek durumda değil! acil tüzük değişimi, üye alım şartları, genel kurum katılım şartları vs değişmeli! yoksa ilk iki adımları tekrar ede ede diğer kulüpler gibi bataklığa biraz daha gömüleceğiz ya da kimsenin yapmadığını yapacağız ve aydınlığa yürüyeceğiz!
igor tudoru kovmada geç kalan takım.

şimdi kovulması takıma yarardan çok zarar sağlayacaktır diye düşünüyorum. zira tudorla beraber transfer edilen oyuncu sayısı bir hayli fazla.

tudorun vasıfsız ve galatasaray için yetersiz bir teknik direktör olduğu çok önceden belliydi. daha erken davranılması lazımdı.
liderle arasında ki puan farkı 1 iken teknik direktörünü kovarak şampiyon olma şansını kaybetmiş takımdır. halbuki bir kaç takviye ile durum toparlanırdı ikinci yarı.

taraftar ve yönetim ile takımı el birliği ile takımı aşağı çektiğiniz için teşekkürler.

bir rakip azaldı.
igor tudor ile yollarını ayırmış takımım. bence bu şu süreçte mantıklı bir hamle oldu. devre arasına kadar hemen bir teknik direktör ki bu büyük ihtimalle fatih terim olacaktır. camiayı bilen, takımı tanıyan bir teknik direktör olarak görevinde çok çabuk başarılı olacağına inanıyorum.

ancak; buna midem izin verir mi bilemiyorum. bizi satan bir adamın tekrar gelişi hiç hoş değil. ama gelecek. göreceksiniz.
an itibariyle;

görsel
igorla gayet başaralı bir grafik sergileyen takım.
yola kesinlikle laurent blanc ile devam etmesi gereken takım.

blanc hocam hem futbolculuğu hem hocalığında oldukça saygı duyulan bir insan oldu. çok zeki bir karakter olduğu su götürmez. e bizim camia da fransızlara yabancı değil. bilmem kaçıncı kere fatih terim geleceğine hiç olmazsa blanc hocam gelsin.

belki uzun vadede futbol namına güzel şeyler izleriz. belki gelirken yanında fransanın futbol havuzundan iyi bir sol açık ve sol bek getirir falan.
görsel

Sıradaki gelsin.
Geçen yaz kavga dayak olaylarından ve milli takım skandallarından sonra itibarı azalan fatih Terim'i bugünlerde başı sıkışınca bir anda göklere çıkaran taraftarlara sahip kulüptür.
bu sezon ilk 3'te bitirse dua etmesi gereken balon kulüp.
fatih terim gelince sorunlarının çözüleceğini zanneden taraftarları da vardır.
son kurşunlarını atmışlardı o da karavana çıktı. aslanlar fazla üzülmeyin ankaragücü, göztepe nasıl geri geldiyse siz de gelirsiniz sadece biraz sabır şimdi söndür o kombineyi açık ve net.
Galatasaray geçen sene de sancılıydı önce ki senede.. anlayın artık bitti o eski devirler.
sportif olarak çöktüler sene sonunda da ekonomik olarak çökecekler. 5 sene sonra dönemin avrupa fatihi şimdi amatör kümede başlıklarını görür gibiyim açık ve net.
Kurt bir hoca bulması lâzım.

Yerli olarak alternatifler kısıtlı.

Aslında Ersun Yanal güzel bir hamle olabilir. Ligi bilen ve büyük takım çalıştırmış bir isim. Hikmet Karaman bile tudor'dan iyidir. O kadar diyeyim.

Gs'nin kadrosu gayet kaliteli. Tek sorun, Kurt hoca.
Harakiri yapan kulübüm. Kendine kastı var maalesef.
Fatih hoca gelirse Avrupa kupası maçlarına giderim.
tek çaresi fatih terim olmayan takım.

--spoiler--
derwall : 15 yıl aradan sonra şampiyon yaptı.
denizli : şampiyon kulüpler yarı finali ve kupa galipleri çeyrek finali
feldkamp: 93 şampiyonluğu ve 2008 şampiyonluğunu kadroyu kurması.
gerets: 2006 şampiyonluğu
holloman: lig şampiyonluğu ve manchester zaferi
lucescu : süper kupa, ş.ligi çeyrek finali
mancini : ş.ligi'nde 2. tur.
--spoiler--

'' f.terim gelmesin ve tudor'a sabredilsin '' derdim.
artık tudor gitti ve yeni arayışlar içerisindeyiz.
umarım terim'e saplanıp kalmayız.
En sevmediğim kulüptür. Oldum olası en antipatik bulduğumdur. Sevemedim gittidir.
en dandik oyuncuların sırf nefes aldığı için maaşlarının minimum 2 milyon yurodan başladığı kulüp .
igor tudor'u göndererek büyük hata eden takım.

Sözde imparator fatih terim sihirli dokunuşuyla takımı kurtaracak zannediyorlar.
Hala Fatih terim diyenleri anlamakta güçlük çekiyorum.

adam her gelişinde dünyanın parasını harcatıp, ligteki en iyi yerlileri toplayıp takımı şampiyon yaptı.

bu adamın harcadığı parayı kim harcarsa harcasın zaten yabancı serbestliği olmayan zamanlarda şampiyon yapardı.

Fatih Terim hiçbir kötü kadroya müthiş top oynatmamıştır.

fatih derim gerekten ama gerçekten iyi bir taktisyen değildir. baskı ile maç kazanır.

fatih terim her gittiğinde arkasında birbirinden farklı, uyumsuz ve vasat oyuncu çöplüğü bırakır.

fatih terim her gittiğinde bıraktığı enkazın temizlenmesi yıllar sürer.

fatih terim galatasaray sevdalısı olduğunu söylediği halde uçuk paralara antrenörlük yapar.

tam galatasaray fatih terim'in aldığı çöplerden kurtuldu, tam çeteleşme dağıldı, tam sistem takımı oluyoruz dediğimiz anda yine fatih terim sesleri duyulmaya başlandı.

inşallah, fatih terim gelmez. gazla, baskıyla şampiyon olacağımıza olmayalım daha iyi.

aslında fatih terim'in gelmesini de bir taraftan isterim çünkü %100 eminim ki bu yabancı serbestliğinde, günümüz türkiye futbolunda bu iyi kadroyla bile rezil olmasını ve 2-3 ay sonra defol denilmesini görmek isterim.
fatih terim hamlesi sonrası ligi 6. bitirecekleri kesinleşmiştir.

şimdi heyecanlı gsli ergenler bu adam geldi diye her şey 2011-2013 arasındaki gibi olacak sanıyorlar ama şimdiden uyarayım sonra yine kombine alıp yakmayın. galatasaray aynı 2004 sezonunda olduğu gibi 6. olacaktır çünkü fatih terim ancak elinde ligin en iyi kadrosu varsa başarılı olabilir. bu da galatasaray'da olmadığına göre olacak olan belli. bir süre magandalık ve çirkeflikle maç alırlar sonra güçleri yetmez fatih terim saçmaladıkça saçmalayıp takımı düşürür.

şimdi gazlı gençler bana hakaret falan edecektir ama alın eylül'de girdiğim entry (#37698179)
bire bir hepsi oldu açık ve net.
Parator un gelişiyle küme düşmekten kurtulan sarının yanında ki, kırmızı başlıklı kız.
gene fatih terim ile anlaşmış kulüp.

Galatasaray'ın da unutamadığı eski sevgilisini içip içip arayan erkekten bir farkının olmadığını gösteren gelişme.