bugün

şampiyonluğu eliyle bu yılki hali ortada olan fb ye teslim etmiştir

yok play-off muşş yok cartmış curtmuş hikaye anlatmasın kimse

çok mu istemiyordun play-off u ''play-off varsa ben yokum'' diyecektin ta en başta. demedin mi bugün eşşek gibi katlanacaksın sonuçlarına

gücünün farkında değilsen ezilirsin ve bu şekilde binbir türlü dolapla alırlar elinden şampiyonluğu

edecek tek lafın da olmaz, etsen de bu satten sonra takan olmaz..
ağlama turlarına erken başlamışlardır.

ne oldu ha baboşlar, gömüyordunuz.

ne oldu size ne oldu böyle?
içinde fenerbahçe'nin büyüklüğünü hissettikçe agresifleşen bir taraftara sahip takım. sakin, stres yok; baban bunu yaşadı, sen bunu yaşadın, evladın da bunu yaşayacak. bi alışın artık şu kadere.
yine hüsrana uğrayan takım. yazık la kimin çocuğuysa
süper finale rağmen şampiyon takımdır.
... fenerbahçe
... başarı
... şeref
+_________

(bkz: galatasaray)
bu sezon ligdeki 17 takıma da futbol dersi vermiştir.
Çok seviyorum. Kimseyi, hiçbir şeyi sevmediğim kadar. Allah aşkına, arma aşkına, şu taraftar aşkına, tüm kuşların inadına alın şu hakettiğiniz kupayı. Allah aşkına!
türkiye'nin en iyi futbol takımıdır. ilk defa şampiyonluk mücadelesi vermiyor, sonda olmayacaktır büyük ihtimalle. kaybederse yada kazanırsa buda ne ilk ne son olacaktır. önemli olan şerefinden namusundan ödün vermemektir.
sezon sonu şampiyon olacak takım. bu sezon oynadıkları futbol ile şampiyonluğu çoktan hak eden galatasaraylı oyuncuları canı gönülden tebrik ediyorum bu takımın oluşmasında emeği bulunan yönetimi de kutluyorum. fatih terim sıfırdan oluşturduğu bu takım ile rakiplerinden oyun anlamında kat kat daha iyi bir futbol sergiledi. futbolun içinde kalıp galatasarayın şampiyonluğunu izlesin herkes, rakipleri hakkında atıp tutan profesyonellere de futbolun bir oyun olduğunu hatırlatmak isterim. herkes kendi takımıyla ilgili konuşsun ağzına aldıkları camiaların her birinin türkiye futbolunun olmazsa olmazı olduklarını idrak edip ona göre konuşsunlar.son hafta umarım olaylar çıkmaz herkes efendice şampiyonu kutlar.
--spoiler--
Gs: Gizli kalmasi gereken raporlar basina servis edilip kamuoyu yaratilmaya calisiliyor.
--spoiler--

Fena güldürmüşlerdir. *
namusundan feragat edenlerin adını ağzına bile almaması gereken kulüp.
bir iki grup hariç herkesin tff'nin 58. maddeyi değiştirmesi hakkında "bu nedir amına koyim dalga mı geçiyorsunuz" demesine rağmen, icraate geçmiş kulübüm.

türkçesini söyleyeyim, ne mi yaptı? sifonu çekti.

--spoiler--
Galatasaray Spor Kulübü’nden Kamuoyuna Duyuru

Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulunun Profesyonel Disiplin Talimatının 58. maddesinin değiştirilmesi ve yine aynı talimata 105. maddenin eklenmesine yönelik kararına karşı Galatasaray Sportif ve Sınai Yatırımlar A.Ş kararın iptali ve yürütmesinin durdurulması istemiyle Tahkim Kurulu nezdinde talepte bulunmuştur.

Tahkim kurulu nezdinde yapılmış olan talepte;
1- TFF Yönetim Kurulu düzenlemelerinin, UEFA; kurallarına, düzenlemelerine ve talimatlarına aykırı olduğu,

2- UEFA'nın TFF nin 58. maddede değişiklik yapma isteğine , "Genel Kurulda onaylanması şartı ile" izin verdiği,

3-Yapılan Genel Kurulda değişiklik talebinin reddedildiği,

4-Buna rağmen Yönetim Kurulunun 58. maddeyi değiştirmesinin "Karar almada en üst organ olan Genel Kurulun iradesine ters bir işlem olduğu,

5-Bu şekilde TFF Yönetim Kurulunun hem TFF statüsüne hem UEFA nın somut olaydaki talimatına,hem de UEFA statüleriyle Disiplin Talimatlarına aykırı davrandığı ifade edilmiştir.

6- Yine TFF Yönetim Kurulunun 105. madde "cezaların ertelenmesine ilişkin" düzenlemesinin her ne kadar UEFA disiplin talimatının "15bis" maddesinden esinlendiği gözükse de, UEFA disiplin talimatının bu maddesinin aynı talimatının 15. Maddesindeki "Kişilere ilişkin Yaptırımlar" maddesinin devamı niteliğinde olduğu,

7- Oysaki TFF Yönetim Kurulunun düzenlemesi ile bu ertelemelerin Kurumlar aleyhinde alınacak cezai kararlara da uygulanabileceği,

8-Halbuki Futbolda bir kurumun veya bir kulübün aleyhine verilecek olan, ve neticesinde bir hak kaybına sebep olacak cezaların, bir başka kurum veya kulübün hak kazanımı olarak tezahür edeceği, cezanın ertelenmesi nedeniyle hak kazanımı sağlayamayacak olan kurum veya kulübün haklarının zayi olacağı,

9- Bu şekilde toplumdaki adalet duygusunun zedeleneceği belirtilmiştir.

10-Aynı başvuruda TFF Yönetim Kurulu düzenlemelerinin kişiye özel af niteliğinde olduğu, bunun evrensel hukuk kurallarına aykırılığı ve sporun genel prensiplerinden olan "Oyun ve Ligler Başladıktan Sonra Kural Değişmez" ilkesine aykırı olması sebebiyle de hem genel hukuka hem de FIFA, UEFA ve TFF düzenlemelerine aykırı olması sebebiyle iptali gerektiği ifade edilmiştir.

Kamuoyuna Duyuru

Galatasaray Spor Kulübü

http://www.galatasaray.org/kulup/haber/13392.php
--spoiler--
trabzonspor sayesinde bu senenin şampiyonu olacak takım.
hiç bir zaman rakip takımların saygı göstermediği kulüptür.

türkiye' nin avrupa futbolunda ilk duyulmasını sağlayan galatasaray olmuştur bunu görmezler.

uefa ve uefa süper kupasını kanzanmıştır "ama bizim uefa kupamız var ahahah" şeklinde dalga geçilmiştir sanki kendi takımları her sene avrupada şampiyon oluyor ya da ş.ligi kupası kaldırıyor.*

şikeyle değil alın teriyle, güzel futbolla şampiyonluğa oynar ama o zaman şikeci damgası yer ya da gs hakemleri satın almış derler.

fatih terim gibi bir isme sahiptir. galatasaray' a kazandırdığı başarıları bırakalım türk futboluna kazandırdıklarını inkar eden zaten futboldan anlamıyordur. türkiye' nin en büyük t.direktörü saygı görmez bir ezeli rakibinin maçında kafasına sopa atılır diğer ezeli rakibinin maçında sülalesine sövülür.

her zaman asil bir duruşu olmuştur ama nedense her zaman ortalığı hep gs karıştıryor gibi saçmalıklara maruz kalmıştır.

galatasaray ülke futboluna en büyük katkıyı sağlayan takımdır bunu kabul etmeyen zaten ne futboldan anlar ne de bünyesinde saygı gösterme denen şeyden gram bir şey yoktur.
şerefsizliğin yağmur gibi yağdığı bir ligde, ıslanmadan kuru kalmaktır galatasaray ..
şampiyon olsun olmasın bu seneyi şampiyon bitirmeyi en hak etmiş takımdır..
kendisine "adaletin bekçileri" gibi bir takma isim takıp daha sonra hakkında dalga geçen rakiplere sahiptir.

dalga geçtikleri lakap "adaletin bekçileri"

!?!?!?!?!?!?

adalete bekçi olmayı hor gören bir zihniyet neyin ürünüdür acaba?
normal ligde 9 puan fark koymakla övünen taraftara sahip takım. ligin normal olmayacağını sanki son hafta öğrendiler.
futboldan anlamayı geçtim 3 dakikalık özetleri bile izlemeyen moronlarca hakemler sayesinde maç kazandığı zannedilen türkiye'nin en iyi futbol oynayan takımı.
çok iyi futbol oynuyormuşlar şuana kadar hiçbir estetik gollerini izlemedim iyi futbol oynuyorlarsa estetik ve güzel goller farklı galibiyetler izlemeliyim kıl payı kazanılan maçlar değil çok iyi futbol oynuyorlarsa neden hala fenerbahçe nin 3 puan önündeler sorgulamak lazım sezon boyunca seyirciside ceza almamış teknik direktörüne 3 maç ceza veriyorlarmışta peki başta beşiktaşa fenerbahçe ye verilen cezalara bakılırsa ortalığı ayağa kaldırmaları gerekirdi şuana kadar sonra onlara çifte standart diye ağlamamak gerekir.
çok net ki bu tff yönetimi ve onun kurulları üzerine oynamaktadır

terimin konuşacağım açıklaması birilerini fena tırsıtmış ki 3 maçı yapıştırdılar.

terim öyle yada böyle konuşunca ne yapacak bu yalakçılar

15 maç men mi verecekler terime?
türkiye'yi avrupa'ya ve dünya'ya iyi ve örnek şekilde lanse eden tek türk takımıdır. 107 yıllık sportif tarihinde leke bulunmamaktadır. galata sarayı tarihi 500 yıl öncelere kadar dayanmaktadır. bazıları gibi siyaset yapıp cumhuriyetiz dedirtmez. türkiye kulübünün takımıyız dedirtir. lisesi ve üniversiteleriyle de insanları eğitip topluma sağlıklı bireyler olarak kazandırır.

galatasaray ne aşktır, ne de sevgidir.

galatasaray bir tarihtir.

galatasaray bir kültürdür.

galatasaray bir başarıdır.

galatasaray bir gelenektir.

galatasaray türk futbolunun, türkiye'de ki başarılı tek gerçeğidir.
inşallah başta kanatlılar dahil tüm şike yanlılarını yarın ygs'deki öğrencilerden daha sessiz kılacaklardır.
Rakibi fenerbahçenin karadenizde puan bırakması durumunda şampiyon olacağını düşündüğüm takımdır.