bugün

melo adında bir bidonu yıldız diye taraftarına yutturmakla meşgul şu sıralar.
her maça kazanmak için çıkan kulüp. eksikler önemli değil, sistem önemlidir.
7 aralıkta görüşeceğiz takımıdır. al skor da veriyorum ulan şimdiden: 2-1 veya 1-0 koyarız döneriz kadıköy'ümüze.
sonuçta bir takım ısrarla savunmayın.
aşktır. bazen sevindiren bazen hüzünlendiren sevgidir galatasaray.
hayallerin bittiği yerde gerçekler başlar. şanlı galatasaray.
(bkz: nevizade geceleri)
tarihi; yetiştirdiği efsanelerle dolu olan türkiye'nin en büyük spor kulübü.

her birinin heykeli galatsaray'ın büyük tarihinde yazılı, her bir galatasaray taraftarının aklında, beyninde kazılı.

o yüzden, heykel yapmaya falan gerek yok... varsa bile hangi birine yapacaksın... istanbul'un 7 tepesi yetmez.

(bkz: metin oktay)
(bkz: gündüz kılıç)
(bkz: turgay şeren)
(bkz: jupp derwall)
(bkz: cevad prekazi)
(bkz: cüneyt tanman)
(bkz: graeme souness)
(bkz: hakan şükür)
(bkz: gheorghe hagi)
(bkz: tanju çolak)
(bkz: bülent korkmaz)
(bkz: fatih terim)
(bkz: turgay şeren)
(bkz: gündüz kılıç)
tarafsız düşününce, şike ve kirli dolaplar çevirmede diğer büyük kulüplerden daha temiz olmadığını düşünüyordum, ancak futbol tarihini biraz araştırınca ve rakiplerin bizi şike yapmakla suçladığı maçları ve sezonları kısacık bi netten araştırınca, gerçektende tüm tarafsızlığımla söyleyebilirim ki diğer takım taraftarları galatasarayın adını desturla anmalılar.
8-0 diye ağlayanlar ankaragücüne aynı sezon kendi takımları kaç atmış ona da baksınlar, 96-2000 arasında ki başarıları sorgulayanları ise vicdanlarıyla başbaşa bırakıyorum.
100 yılı aşkın tarihine şikeyi bulaştıran birileri olmuştur büyük olasılıkla ancak tarih tanıktır ki diğerlerinden kat be kat daha temizdir elleri.
bu kadar büyük olup bu kadar temiz kalabildiği için hiç olmadığı kadar övünüyorum galatasaraylılığımla. hiç bir sportif başarı bu gururun yerini tutamaz.
fanatik bir galatasaraylı olarak su yazacaklarım bana çok acı veriyor, ancak bazi gerçekler var bu sezonla ilgili.

su ana kadar 12 maç oynandi, geriye 5 maç kaldi. bu maçlar genclerbirligi, fenerbahce, trabzonspor, orduspor ve manisaspor. bu takimlardan, genclerbirligi haric hepsi ilk 8de. gençlerbirligi ise yeni form tutmaya baslayan bir takim. galatasaray su ana kadar ilk 8deki diger takimlarla oynadigi maclardan 2 beraberlik ve 1 maglubiyet cikardi. bu son senelerde genelde boyle oluyor artik. galatasaray form tutan takimlara karsi galip gelemiyor. yani kisaca onumuzdeki 5 maclik seri, bir bakima galatasaray icin bir donum noktasi.

bu bes maclik seride acikcasi benim beklentim 5 - 10 puan arasidir. takim henuz cok yeni. hala daimi 11 diyecegimiz bir iskelet yok. sag acik oynayan bir futbolcu ertesi mac on libero olarak kullanilabiliyor. taslar hala yerine oturmadi. bu sene sansimiz yaver giderse ilk 4, yaver gitmezse ilk 8 icerisinde bir yer galatasarayin yeri olacaktir diye dusunuyorum. kupa ise cok umrumda degil. ancak bu 5 maclik seriye bakarak galatasarayi asip kesmek hic dogru olmaz. galatasaray su an icin benim gozumde gelecek seneninin iskelet kadrosunu olusturmaya calisiyor ve bu sene gelecek anlik zaferler onumuzdeki yillar icin yarardan cok zararli dahi olabilir.

bu sene galatasaray icin, ziplama tahtasi olacak, muhtemelen seneye yine avrupada olamayacagiz. ancak kadro bozulmaz ve birbirine uyum saglar ise. 2 sene icinde mukemmel bir galatasaray bizi bekliyor.
son maçlarda oynadığı oyun ile tad vermeyen canım takımım.
armanın peşindeyiz.
dünyanın en sağlam derbi takımından ikincisidir.
Uefa kupası yarı final maçı öncesi, Taksimde ingilizleri katleden ve zafere giden yolda bunu mübah gören, taraftara sahip takım...
fenerbahçelilerin "hepiniz orospu çocuğusunuz" diye tezahurat yaptığı takım..
gripinin marş yaptığı takımım. bence güzel olmuş...

http://www.youtube.com/watch?v=TPib1h7Djqs
an itibariyle açıklanan şike iddianemesinde adı geçmemesi sebebiyle gurur ve mutluluk yaşamamı sağlamış ilklerin takımı.takımım...
büyüklüğü ve asaletini yüce adalet önünde adam çatlatırcasına kanıtlayan kulüp.
şike iddianamesinde adının geçmemesi şike yapmadığı anlamına gelmeyen klüp. geriye dönük araştırmalar yapılsa galatasaray'ın en az beş altı şampiyonluğu elinden alınır. galatasaray çok ballı takım. bundan sonra da özen gösterirler ve ömür boyu biz temiziz diye gezerler.
Şike soruşturmasında Galatasaray'ın dosyası ayrılmış. GS ile ilgili soruşturma devam ediyormuş.
şike iddianamesinin geçmiş 100 yılı kapsadığını sanan takım.
ankaragücü'ne 8 tane atıp avarajla şampiyon olduğu 20:45 diyip tüm türkiye'nin gözü önünde şike yapıp bunu yutturan yüzsüzlükte çamurda türkiye birincisi olan kulübçüktür.
SAvcının hazırladığı iddianamede adının yer almamasından sonra göt olan fenerlilerin ama ankaragücü'ne 8 gol atmıştı şeklinde suçlamaya çalıştığı takım.

utanmak, gurur, haysiyet bu kadar uzak kavramlar olmamalı size.
8. olarak bitirdiğin ligde şike yapıyorsun deseler, adama gülerler lafını hala anlamayan, zeka seviyelerinin yerlerde olduğunu düşündüğüm, aciz taraftarlara sahip aciz takım.
bu şike işlerinin aziz yıldırım dan çok önce; mehmet cansun, adnan polat ikilisiyle başladığını bilmeyen mal taraftarlara sahip klüp.

o zamanda dinleme, takip cihazları bu kadar yaygın olsaydı burda polyannacılık oynayamacaktınız.

siz temizseniz; anneniz de bakiredir muhtemelen. bir sorun isterseniz.
ankaragücü'ne 8 attığı sezonu gayet iyi hatırlıyor durumdayım. kendileri beşiktaş'la kafa kafa giderken avarajda gerideydiler. şampiyon olabilmeleri için ankaragücü'ne 8 tane atmaları gerekiyordu ve attılar. nerelerinin akıyla attıklarını tüm türkiye biliyor. şerefli ikincilikleride tüm türkiye biliyor. ondan kim ak kim kara herkes gayet iyi tanıyor görüyor biliyor.
şampiyon olabilmesi için 92-93 sezonunda ankaragücü'ne sekiz (8) gol atması gerektiğini sananların ve 2005-06 sezonunda kume düşmemek için oynayan bir takıma teşvik primi verdiğini dusunenlerin çamura çekmek istediği kulüp..

ulen ankaragucu maçında 5 gol yiyen zalad nerede yaşıyor? ülkesinde..

türkiye ile hiç bir ticari ilişkisi yok bu adamın, muhtacta değil.. neden kilometrelerce öteden kalkıpta " ben şike yaptım" demedi 20 senedir...

neden bir tane ankaragücü futbolcusu çıkıpta konuşmadı..

neden aynı hafta gençlerbirliği 5 oyuncusunu kadro dışı bıraktı..

aynı ankaragücü'ne neden beşiktaş 6 tane attı...

şikeyi iddia eden kim? beşiktaş'lılar.. " ankara gibi takım 45 dakkada 5 gol yer mi?" niye beşiktaş yiyorda 8 tane!!

2009-10 sezonunda trabzon'a da teşvik verdik di mi? sen son hafta liderliği kaybet sonra bik bik öt!

bu arada malatyaspor'a teşvik olarak şahin arabalar gitmiştir.. bunu malatyaspor'lu futbolcular açıklamıştır.. ama o zmaan teşvik suç değildi.. teşvik suç oldugundan beri herhangi bir teşvik vukuatı yoktur bu kulübün...

bu arada savcıdan gol haberi mi var?

edit: ankaragücü maçını net hatırlayanlar " 8 atmaları gerekiyordu" demiş.. e yuh amına koyim derler!
galatasaray + 2 averaj fazlasıyla girdiği son haftada beşiktaş gençlerbirliği'ni 3-1 yenerek averajları eşitledi.. galatasaray 1 gol atsada şampiyon oluyordu..

aynı galatasaray kadıköy'de 4 tane çakmıştır fenerbahçe'ye!! onu da net hatırlıyorsunuzdur umarım!! o da şikeydi heralde..