bugün

gundeme bomba gibi dusen haberdir. Fenerbahce baskani, asbaskani ve trabzonspor asbaskaninin gozaltina alinmasi disinda icinde umit karan'in da bulundugu futbolcularda goz altina alinmistir.
an itibariyle 40 kisinin gozaltina alindigi sorusturmadir.
burası italya değil ki fener küme düşsün, sonra -40 puanda başlasın.
bu şikeyi her kodumun takımı yaptı. bunu kim inkar edebilir? kimse.
ne olacak şimdi? sizce aziz yıldırım müebbet mi yiyecek?
boş laflar bütünü. medya kendine malzeme çıkartıyor işte.
bu adam, bu işi sorgulayan görevlinin de eline para dolu bir çanta verir.
paşa paşa geçinirler, herkes şahsi emellerine ulaşmış olur.
mevzu tatlıya bağlanır.

ekleme: bu şike var kardeşim. daha neden inkar ediyorsun ki.
boşu boşuna adamlar kafasına göre mi 200 kişi soruşturacaklar?
şikebahçe/#11750845
alt tarafı bir gözaltı. insanları hukukun olduğuna inandırmak için aziz başkanın bir günlüğüne kalitesiz bir arabaya bindirildiği olaydır.
fenerbahce icin eskisehirspor maci uzerinde durulan sorusturmadir.
toplamda 40 kişinin gözaltına alındığı soruşturmadır.

(bkz: #12300790)
birinci dakika ile üçüncü dakikası arası tam da bununla ilgili, izleyin, bugünkü durumun mizahı gibi birşey:

http://www.youtube.com/watch?v=kUGDDCUFm2s

edit: kemal sunal ın vefatının 11. yıldönümü imiş, allah rahmet eylesin.
besiktas, trabzonspor, giresunspor, diyarbakırspor ve eskisehirspor'un binalarinin arandigi sorusturmadir. Galatasaray'm ile ilgili bir iddia yok.
italya gibi onurlu durup duramayacağımızı gösterecek olan soruşturmadır.
bank asya 1. ligi gelecek sezon 22 takımla oynanabilir, ankaraspor un tekrar lige alınmasından sonra, fenerbahçe, eskişehirspor, sivasspor ligten düşürülürse, bank asya 1. lig 2011-12 sezonu bayağı güzel olacağa benziyor.
"5 ayrı dalda da mı şike yaptıkta herkesi evire çevire yendik?" sorusunu buradaki herkese sormak gerekli. gözaltına alınmak ile hüküm giymiş olmanın farklı şeyler olduğunu ne zaman öğrenecek acaba bu ülke? gerçi milletvekilleri de gözaltında nasılsa, it ürür kervan yürür.

edit: eksi vermekle gerçekler değişmiyor gençler. (bkz: ağlama melis)
aziz başkan'ın gözaltı olayları bittikten sonra ilgili savcıyı görevden alacağı soruşturmadır.
aziz yıldırım'ın beraberinde Ümit Karan, Sezer Öztürk ve Serkan Çalık'ın da operasyon kapsamında göz altına alındığı belirtiliyor.

bu ne anlama geliyor peki ? sezer öztürk'ün fenerbahçe manisaspor maçındaki performansı mağlumunuzdur, hepimiz ''noldu bu çocuk ishal mi oldu bu gün dedik''. ki nitekim emenike gibi o da transfer edildi ödülü kaptı...

ümit karan eskişehirspor maçında orta sahadan denediği ve tribünlere gönderdiği şutlarla ünlenmişti, tüm olgunlaşmakta olan atakları birer birer harcadı böylece...

http://www.youtube.com/wa...HNqNE&feature=related
Umarım yargılanır ve gerçekten anaların ak sütü gibi tertemiz çıkarlar, boş beleş atıp tutanlarda hala daha ağlamaya devam eder. Yanlız bir iki şeyi merak ediyorum şu an buraları dolduran yazarlar nedense bunları çok çabuk unutmuş, nedense bunlar önemsiz herhalde;

- 4 sene üst üste alınan kupalardaki özellikle ilk 3 senesindeki haluk ulusoy kupaları
- bjk-fener türkiye kupası finali 2 sene üst üste birebir aynı hakem katliamı
- bjk-bursa ve ts-bursa maçları ile bursanın şampiyonluğu
- denizli'de kaybedilen şampiyonluktaki maçta 20dk oyunun durması
- bjk-gs maçında son saniyede cordoba'nın gs'li oyuncunun direk ayağına attığı topun gol olması (son maçta denizli vakası ile gs şampiyon oldu)
- basketbolda efes pilsenin resmi olarak şampiyonluğu dopingli bir oyuncu ile kazandığının belgelenmesi ama birşey olmaması
- 2010-2011 sezonundaki ikinci yarının özellik 10. haftasından sonraki bütün maçlarında ts ile oynayan oyuncuların açıklamaları ve futbolları. Nedense fener şampiyon olunca hepsi sus pus oldular da ne çabuk unutuldu 3 futbolcunun fener maçı öncesi "ts için oynayacağız" demesi ve hemen ardından 1 hafta sonra ts ile oynuyor olması.

bunların herhangi birini açıklayabilecek adam elbetteki bugünkü olayı da açıklar. ha yok tek bildiğiniz fenere atıp tutmak kendi takımınızı sütten çıkmış ak kaşık sanmak ise, iyi günler dilerim.
Sivasspor kalecisi Korcan Çelikay da gözaltına alınmış durumda , herkes hatırlarki yediği hatalı gollerle fenerbahçe'ye armağan etmişti şampiyonluğu...

işte incelemeye takılan o iki maç:

http://www.dha.com.tr/ist...dakika-haberi_181175.html

ayrıca Futbolda şike soruşturması kapsamında Trabzonspor ve Beşiktaş'ın kulüp binalarında da arama yapıldı.
olaya ciddiyet kazandırmak için tutuklamalarda aziz yıldırım'ın polis otosunda olduğu anlar basına sızdırılmıştır. sanki emniyet genel müdürlüğü, dünyaca ünlü bir transferi kadrosuna katmış gibi bir hava yaratılmıştır. aziz başkanı gözaltına alarak soruşturmanın reklamı yapılmıştır. sonuç itibariyle aziz yıldırım serbest bırakılacak, gazozuna maçlar devam edecektir.
aziz yıldırım'ın sabah kahvaltısını ağız tadıyla yapamadığı bir gün olacaktır hepsi bu.
sivasspor kalecisinin bilerek gol yediği videolarla ispatlanmıştı zaten. hala neyini savunmaktalar fenerbahçeliler anlamış değilim. adamlar soruşturma açmış, gözaltına almış hala savunuyorlar. "abi geçer yaaa" acıyorum cidden. bari senin biraz şerefin olsun lan?

bank asya'ya düşücez diye dalga geçenler şimdi düşse ne kadar komik olur değil mi lan?
gözaltına alınanların sağlık kontrolünden geçirildiği soruşturmadır.

aziz yıldırım: şekip, oğlum muayeneyi de bedava getirdik.
şekip mosturoğlu: sivas maçını da bedavaya getirmiştik başkan.
aziz yıldırım: muayene diyorum şekip, o kadar geriye gitme şekipppppp.
gözaltına alınanların sayısı 45'e çıkmıştır. fenerasyon'dan 3 elemanı dahil etmişler. bu iş çok büyüyecek, pis kokular geliyor.
illa ki biri verecekti bu bkz.ı.

(bkz: su testisi su yolunda)
(bkz: hıncal uluç)
yakında kamera görüntüleri de çıkacak soruşturmadır. öyle çabuk kurtulacağını sanan fenerbahçeli genç taraftarlar varsa üzgünüm.
her an polis kapıma gelip beni de göz altına alabilir. sözlükte 2 fenerbahçe maçının sonucu hakkında maçtan önce tam net skoru açıklamıştım. ayrıca bir maçta da alexin 2 gol atacağını söylemiştim yine. bundan sonraki entrylerimi mapus damlarından gireceğim sanırım sevgili yazar arkadaşlarım. benim yokluğumda bölücü zihniyetli kürtlere ve galatasaraylılara saldırılarda beni aratmayacağını umuyorum.
(bkz: bank asya birinci lig birinci lig bank asya)