bugün

-ula kafandaki nedir?
-lengeli fotr şapka agam.
-peki benim kafamdaki nedir?
-seninki de lengeli fotr şapka ağam. ama seninki biraz eskimiş.
repliğinin içinde geçtiği (bkz: kibar feyzo) bşir dönemin egemenlik ve lüks simgesi.
lisede takarak mudurun onunden gecmek ayri bir zevk olabilcek sapkadir.bu aralar yeniden moda olmustur.
cumhuriyetin kuruluşundan sonra kıyafet kanunu ile birlikte fes in yerini almış olan; cumhuriyetin ve kıyafet inklabının sembolü haline gelen şapka.
nostalji severlerin vazgeçilmezi, 60'lar temalı partilerde giymek istedim hep. ayrıca entel bir havası var. benlik yani. *
godfather filmindede çok karşılaştığımız şapka dır.
ülkemizde giyilmesi kanunen zorunludur.
(bkz: michael jackson)
fr. feutre* sözcüğünden dilimize yerleşmiş, keçeden yapılan şapka.
giyenin kim olduğu, yakışıklı olup olmadığı önemsizdir, her türlü yakışır.
(bkz: angel batista)
bir süleyman demirel bir faşo agadır fötr şapka.
sarışın kızlara ayrı bi yakışan değişik duran şapka.
Numarası vardır. Numarasına özen göstermezseniz kafanızda ya küçük, ya da büyük kalır. Mesela Demirel 61, Rahmi Koç 60 numara giyer. Bu entriyi yazan bendeniz ise, annesinin deyimiyle cuk cuk (yani küçük) kafalıdır ve 57 numarayla yetinmek durumundadır. (Zorlasa 55 de olabilir.)
http://arama.hurriyet.com...rsivnews.aspx?id=13004293
Hapik, bu tür şapkayı üreten yerli bir markadır.
(bkz: goorin)
Bir başka fötr üreticisi marka da, dünyanın en eskisi olan Borsalino'dur. Borsalino, italyan, fötr'ün üreticisinin soy adıdır. Sonradan bu şapkalar 1970'lerde Borsalino adlı, Alain Delon ve Belmando'lu iki filme esin kaynağı olmuştur.
devletin şapka takma zarureti getirdiği sıralar zamanında "vakko" dan alınması zorunlu gibi bir şey olmuş diyorlar.

polis şapka takmayanı tutuklar, bir hafta civarı nezarette tutar sonra vakko'nun adresinin olduğu bir kart verirmiş.

vakko malum mason firmasıdır.

edit: zamanında vakko'nun adı "şen şapka" idi.
saygınlıktır. eskilerde yaşasaydım taviz vermeyeceğim tek aksesuardır. ayrıca borsalino bir markadır, model değildir. bin dolarlık modelleri mevcuttur. kalitedir.
Kate Moss, an itibariyle, kar kış kıyamette fötr ile dolaşırken yakalanmıştır: Halinden memnun görünmektedir... http://www.dailymail.co.u...s-caught-flurry-snow.html
An itibariyle kim milyoner olmak isterse fötr ün anlamı sorulmuş ve cevabı keçedir.
Çok beğendiğim ve kendime de çok yakıştırdığım şapkadır.elbiselere çok yakışır.

edit:sene olmuş 2014 pembe oje sürmesiyle ovunen kezbanlar fena kiskanmis.
Kezbaniçelerin yeni oyuncağı. Alakalı alakasız her şeyin üstüne giyip rezil ediyorlar.

edit: kezbaniçelerin birinin zoruna gitti*
özenti gençlerimizin yeni oyuncağı. cidden guzel durmuyor amk sizde.
sevdiğim şapka. Asker üniforması renginde olana sahipim.
Fötr şapka denilince aklıma gelen ilk şey "köyden indim şehre" filminin karakterleridir.
görsel