bugün

ücüncü nesil bir çaylak *

edit : an itibarıyla yazar olmuştur. hayırlı olsundur
yeni, sıfır kilometre yazarımızdır.hoşgelmiştir.

ilkokulda aynı bahçede koşturmuşluğumuz da vardır hani.*
(bkz: celtic frost) *
ayaz,zemheri demektir..
Kırağı diyenlerde var.
thomas bernhard'ın ilk romanıdır. asistan doktorun yanında çalışan stajyerin, asistanın kardeşinin gözlem amacıyla weng isimli bir köye gidip bu asistanın kardeşini gözlemlemesi görevini anlatır.a ama strauch'un fikirleri o kadar uch'ta dır ki o kadar tuhaf ve ilginç aynı zamanda hafsalayı zorlayan bir yapıya sahiptir ki bernhard'ın diline hayran olmamak mümkün değil.

romanın türkçesi ''don''dur
(bkz: frost grumble)
(bkz: deacon frost)
satyricon un kadın sesine sahip hayvan davulcusu.
(#1123532) ile bana memleket hasreti yaşatmış üçüncü nesil uuser.*
ayarcı zenci, kelimelerini ve zekasını sevdiğim güzel insan, 3.nesil uçan inek *
yediğim en sağlam ayarın sahibidir. * * Allahtan başka ayarlara fırsat vermeden arkadaş oldukta hatır gönül derken durumu kurtardık *
Diğer taraftan çok iyi kullandığı ve konuştuğu türkçesiyle takdir ettiğim, uzun uzun sohbet edebildiğim, ve gerçekten çok değer verdiğim sağlam bi arkadaş, harbi insan..
Bi de keremcemin eylül şarkısı sesinden dinlenmeldir..tavsiye edilir *
yıllardır aynı memleketin havasını soluyup aynı koordinatları paylaştığım fakat bu zaman boyunca ne zamanki internet hayatın vazgeçilmezi oldu o zaman tanıştığım aslen hemşerim olmamasına rağmen en kral hemşodan daha hemşo olan. cümleyi nasıl ve nerede kullanacağını iyi bilen. kelimeleri seçerken elekten geçiren. bununla beraber tartışmayı nirvanaya vardırabilecek bir inada ve bilgiye sahip hayattaki duruşu hedefleri ve bakışı ile yaşıtlarım arasındaki ender "helal olsun" lafını hakedenlerdendir.

(bkz: frostat)
(bkz: ayar alınmıştır)
* kendisinden tırstığımı hatta bu sebeple arkadaşlık ettiğimi düşünebilecek kadar beni tanımayan yazar.üstelik bi üst entryde sebeplerimi açıkça belirtmiş olmama rağmen.şaşırtmıştır beni.hatta üzmüştür...

not: ayar yeme ihtimali hiç bi zaman derdim olmadı...ki bunu en önce sana söylemiştim...trenden korkan demiştim...anladığını sanmıştım...
girdiği entrylerin takip edilesi olduğu yazar.
fakir fukara babası sedat peker tadında sosyalizmi yüz karası sistem olarak nitelerken can yücel'den gıdım feyz almamış, oğuz kağan destanı ile coşkuyu kovalayan, şovenist solcular denli enternasyonal düşünmeyip evrensel ülkücüler gibi yerel düşünen, özel harp dairelerinden kontrgerilla kuruluşlarına dek 1 tane bile yasadışı örgütle sırnaş olmayıp bu ülkenin en çabuk organize olabilen sivil savunma dinamiklerini mazur gören büyük demokrat, üçüncü nesil vatan evladı yazar. ha bir de merak ettiğim bir başka konu reşat altay ve hrant dink cinayeti paralelliğidir. bu işten fayda sağlayacak olanlar abd, ermenistan, ırak'taki kürtler, pkk'li köpekler midir yoksa ismini vermek istemediğim legal bir partinin 60'lardan beri süregelen köpekleri midir?

kaynak:

galatasaray üniversitesi ülkücü gençler kitaplığı.
türk intikam tugayı arşivi.
3.nesil sevilesi, takip edilesi yazar...sıkı bir sözlük kullanıcısı. karşılaşıyoruz her daim kendisiyle...
güzel fikirleri olan aynı zamanda ibusozluk yazarı da olan yazar.
sadece tebrik etmek istiyorum o kadar..
aynı zamanda blade'in sonradan ağzını gözünü kırdığı, karizmanın allahı üstün villain'dir frost.
o hızda nasıl o kadar net tuşeler çaldığını bir türlü kavrayamadığım deli davulcu.
3. nesil çaylak
niye çaylak oldu sorunsalı yaratan yazar..
çaylak olmasına anlam veremediğim, en kısa zamanda yeniden entrylerini sözlük bünyesinde görmeyi temenni ettiğim yazar.
blade'de "vampir diye bişi kesin olmalı" dedirten manyak ötesi vampir.