bugün

cikolatalı bır dondurma cesidi olup sinema salonlarının patlamıs mısırdan sonra en gozde abur cuburudur..
artık sadece sinema salonlarında değil,migroslarda da 5li ya da 6lı paketlerde satılan dondurma.
evde yiyince nedense sinemadaki tadı vermeyen dondurma.
mecaz olarak sevimsiz ve soğuk anlamında da kullanılır.
eskiden alassskaaa friiggoo!! nidalarıyla satılan bir tanesine sahip olanın o gün için mahallede statü sahibi olduğu yenilebilen apolet.
dondurulmuş kakaolu krema..
muhtesem sinema cikolatasidir, agiza buruna bulanmasiyla da meshurdur.
argoda sevmsiz, soğuk kimse olarak geçer.
bir treyler çeşididir. belli bir sıcaklıkta taşınması gereken ürünler için treyler içinde sıcaklığı sabit tutan bir ünite vardır. önemlidir nitekim gıdalar, ilaçlar vb. hayati öneme sahip maddeler bu treyler ile taşınır.
engelleyemediğim bir çağrışım;
(bkz: frida kahlo)
ayrıca da hoşgeldin frigo arkadaşım, hayırlı tıktıklar olsun inşallah.
nedendir bilinmez, an itibariyle çaylak olan 7. nesil yazardır. espriliydi halbuki. kendisine burdan, bu günler de geçer temennimizi iletelim.
formatı okuduğuna dair şüpheli olduğum yazar.

(#9883647)
nick altıma girdiği entryden sonra herkes gibi seri eksilemeye başlayacak yazardır. formatı okuması dileğiyle.
formatı okumaya niyeti olmayan, format memurlarına kıl olan,
eksileme konusunda gayet üşengeç ve çaylak yapılma konusunda pratik sahibi,
ama nickinin altına girenlere karşı hoşgörü sahibi olamayan yazar. *
algida'nin ispanya'da aldigi isim.
sinemada refleks olarak yeme isteği uyandırır. sinemayla özdeşleşmiş süpersonik çikolatalı dondurma.*
60 yıllık sinema dondurması, dün aldığım marketten 6 lı paket halinde alıp tattığım da gördüğüm; formülünü değiştirmiştir eski güzel tadı artık yoktur, hiç yememiş olanlar pek bir özelliği yokmuş derlerse haklılar.
neredeyse sinema bileti kadar pahalı çikolata. ya da ben çocukken öyleydi bilmiyorum. o zamanlar abiler önlerinde tezgahları sinema salonunda gezerek satarlardı bunlardan. "patlamış mısır, frigo, kola!" diye bağırırlardı. film araları ve filmin başlamadan önceki birkaç dakikası onların ekmek kapısıydı. ama tabii senede en fazla dört kere sinemaya giderdik o zaman, frigo falan neyimize. şimdi az buçuk götü toparladığımdan beri ayda en az bir kere filme gidiyorum, ama nedense frigo konusunda hala çekincelerim var. cebimde bok gibi para olsa da o çikolatalı dondurmaya benzeyen şeye 7 lira vermek gelmiyor içimden. ruhum fakir galiba.
55 lira sinema bileti, 25 lira bu. Çük kadar da bişey aq yapacağınız işi sikiyim. Bişey Sinemada, havaalanında yok ebesinin amında olunca pahalı olmasa olmuyor mu aq uyanıkları. Parasında falan değilim de Bi yerde de sikmeyin şu milleti be. iddia ediyorum bizimki kadar her yerde siken başka bi ülke daha yoktur aq.