bugün

10 sezon süren, ama topluca izlenecekse bitmesi bir ay bile sürmeyecek dizi.
keşke hiç bitseymiş dizisi. blooper'ı izlerken farkettim, çok çok çok özlenesi; keşke tekrar bir araya gelseler.
peşine gelen joey adlı dizi tutmamıştır.
2011 yazında karşımıza film ile çıkmaları muhtemel efsane dizi.

edit:yapımcıların altı oyuncuyla da anlaştığı öğrenildi; ancak hala bir ses yok.
edit2:2013 e kadar uzayacağına dair dedikodular dolaşıyor ortalıkta.
edit3: tabii ki yine yalan oldu. asla olmayacak zaten.
comeback yapsalar her şekilde izlenicek olan efsane ötesi dizidir. hayatımda sıkılmayacağım nadir şeylerdendir. ne zaman kötü hissetsem, canım sıkılsa, kendi arkadaşlarımı istemediğim anlarda bile açar onları izlerim. beni dışarı çıkmaktan alıkoyabilen neredeyse tek varlıktır. nolur tekrar başlasındır.
şu anki birçok sit-com tarzı komedinin özendiği dizi.
çapkın karakter olarak özenilen ; (bkz: joey tribbiani)
umutsuz karakter olarak özenilen ; (bkz: ross geller)

daha uzar gider bu liste.
10 sezonu bir solukta bitirdiğim eski bir amerikan dizisi. belirtmeliyim ki son bölümünde oturup ağladım.

günlerdir düşünüyordum. acaba bu dizi biterse ne yapacağım diye? evet şimdi ne yapacağım diye kara kara düşünüyorum. ( gün itibariyle son bölümünü izledim.) şuan oyle bir boşluktayım ki anlatamam. işte öyle derinliklerime işlemiş. şimdi bu tarzda bir dizi arıyorum. umarım bulabilirim.

edit: bu tarzda dizi önerileriniz varsa lütfen mesaj atın.)
90lı yıllarda çekilmiş olmasına rağmen günümüz sitcomlarının hepsini tek kalemde silebilecek nitelikte kaliteli bir dizidir. hiç modası geçmeyecek türden. yapımcısını ve oyuncuları bu yönden çok büyük bir takdiri hakediyor kanımca.
o kadar içine alıyor ki insanı, onlar sanki benim arkadaşlarımmış gibi hissediyorum.
izlerken mutlu olduğum nadir dizilerden birisi. hep durur bilgisayarımda, sıkıldıkça açar izlerim hatta.
jeneriğine de ayrıyeten hastayım...
dizinin 4.sezon'u izlemekteyim şu anda.
güldürmekten öte karakterlere karşı bir sevgi besleniyor bu dizide. sanki gerçekmiş gibi geliyor. sonra açıp bakılıyor intrnette 'aslında onlar gerçekten de çok yakınlarmış' falan diye haberleri okuyunca insan zaten istediği duymak istediği haberi okumuş oluyor böylece daha da bağlanılıyor diziye.

spoiler yapmadan devam etmeyeçalışırsam,
bu dizi olmayacakların bir oyunudur bence. çünkü bu kadar 'iyi niyet' gerçekte maalesef yok.
burdan sonrası 1.bölüm'ü bile henüz izlememiş olan okumamalı,
kız kardeşinin ya odada başkası ile sevişmesini komik bulmak üzerine şaka yapmak, veya anneni öpen adamın senin oda arkadaşın olması veya veya kız arkadaşının üzerinden yaklaşık 20 erkeğin geçtiğini bilmek buna rağmen gerçek aşkı onda bulmak...
hadi ama dostum, her şey bu kadar güzel olamaz? olabilir mi yoksa? mümkün müdür bu kadar mutlu olmak . belki de toplum olarak mutsuz olunma gerekçelerimiz çok fazla veya sorun edilmesi gerekenler listemiz çok kabarık.

her şeyiyle bir senaryo olduğunu bilmek insanı üzüyor, içini acıtıyor. keşke, keşke her şey bu kadar güzel olsa.
candır canandır. kısacası panpadır.
chandler'la joey'nin duck ve chick'ini bile özlediğim dizidir.*
and i kiss her.
Tongue
Yeah
Cool!
diyoloğunun beni yerlere yatırdığı erkek hissi.
we were on a break, fine by me çığrışlarıyla asla kendini unutturmayacaktır.
lost, prison break, heroes, 24, dexter, fringe, spartacus, carnivale, how i met your mother, chuck ve daha nicelerinden sonra elde avuçta izleyecek bişey kalmayınca başladığım, sevdiğim sevdiceğim, her karakteri ayrı bi hoş (phoebe hariç, bi ısınamadım ona), kendini çok az tekrar eden süper ötesi dizi.
94den 2004e bizi masalsi bi dunya gosteren, insanlarin hizmetci de olsa, masoz de olsa yada prof olsa hep bi positiflik hep bi mutluluk saglayan diziydi. bitti yerini house md yani gercek dunyaya realiteye birakti. friendsle terapi olurken house ile dunyaya siktir cekiyoruz. ne kadar ironidir ki tek izledigim iki dizi birbirinin tam anlamiyla zitti..
+18 in esinlendiği değil aynen çevrildiği dizi.
türkçeye sıkı dostlar olarak çevrilen how i met your mother tadındaki eski amerikan dizisi.
how i met your mother adlı dizinin çokça etkilendiği dizi. hatta o kadar ki friends teki chandler bi ara adını değiştirmeyi düşünüyor ve barney i uygun buluyor. how i met your mother adlı dizide de chandlere karşılık gelen karakterin adı barneydir. tabi benzerlikle bununla sınırlı değil. gelmiş geçmiş en iyi dizi olarak lanse edilir.
how i met your mom daki barney nin chandler a değil de joey ye karşılık geldiği dizidir. ancak himym ın friends ten etkilendiği, hatta bazı yerlerde taklit ettiği doğrudur.
bitmemiş dizi.
aynen öyle... bu diziyi on sezon izlediyseniz bile gene de bitmemiştir. nasılsa daha sonra tekrar tekrar izlersiniz. öyle bir dizi.
Hd versiyonlarına altyazı bulunamayan dizi. uncut versiyonları zaten içler acısı şekilde kötü. kırk yılın başı bir yabancı komedi izleyelim dedik ondada altyazı yok.
dünyanın en iyi dizi...final bölümünün son 15 saniyesinde duygulanmayan bizden değildir.

ahh o mor duvarlar...
bitmesin diye izlemeye kıyamayacağınız ve bitirdikten sonrada mutlu olmak için arada bi kaç bölüm patlatacağınız dizi.
How i met your mother'ın belki bir veya iki sezonu harici her sezonuyla fersah fersah önünde bir dizidir. Zaten How i met your mother'ın karakterlerinin huylarının birçoğu Friends, olaylarının kimisi de Seinfeld çarpmasıdır. Bununla beraber SEinfeldle karşılaştırılamayacak dizidir. en azından kulvarları farklı, SEinfeld bambaşka bir efsanedir. Friends ise farklı bir dünyadır.
--spoiler--
i ll be there for you
--spoiler--