bugün

Kendimle ilgili bir çıkarımım var bu diziyle ilgili. Genelde mutsuz olduğunda burdan bir bölüm aç der insanlar. Bunu depresif zamanlarımda düşünmüştüm fakat açmamıştım, çünkü dizide yaşanan hiçbir olay ilgimi çekmiyordu o zamanlar. Şimdi nispeten daha iyi durumdayım ve bir bölümünü açıp izleme hevesim var. Sanırım burada olay bir gün o tarz bir hayatın içerisinde bulunma ihtimalini düşünmek. Bunu düşünemeden zevk alamıyorsun.
biraları götürüyorlar sigara içen adama laf söylüyorlar .
Şu sıkıntılı stresli günlerimde bana ilaç gibi geldiği için tekrar izlemeye başladım. Bu entryi girdikten sonra kaldığım yerden devam edeceğim.
https://m.youtube.com/watch?v=Pqzh8gYdDgQ

Hala izlenilendir.
Çok sevdiğim dizidir lakin ne zaman rastgele bir bölüm açmaya kalksam "bu bölüm o kadar güzel değildi" deyip hevesim kaçıyor.
dünyanın en güzel dizilerinden bir tanesi, belki de alanındaki en iyi dizi..

diğer bazı dizileri izlemediğim için çok net birşey söylemiycem ama en güzel dizilerden biri olduğu kesin..

ben 1 sene önce başlamıştım izlemeye, iki gün önce yani pazartesi günü bitirdim * normalde 10 sezon 2 veya 3 ayda rahatlıkla izlenir, ama kpss hazırlığı vs. derken böyle oldu *

ha şunu da belirtmeliyim, friends'i izlemeyi bu zamana kadar bırakmamalıydım, yani 5-6 yıl önce izleyip bitirmiş olmak gerekirdi, bizim de böyle denk geldi diyelim... *

bir de şunu belirteyim; 2. sezonda cafeye giren bir çocuk var, o çocuk babby daddy adlı dizide yer alan başrol oyuncularından tahj mowry, yine 2. sezonda kargocu rolünde oynayan, yine the big bang theory adlı dizide bert karakteriyle bazı bölümlerde de oynayan brian posehn, bunun dışında son sezon yani 10. sezonda bebeğini evlatlık olarak verecek kadın rolünde oynayan, yıllar sonra da mom dizisinde başrol oyuncusu olarak karşımıza çıkan anna faris...

ben konuk oyuncu olarak böyle aklıma gelen, dikkatimi çeken isimleri paylaşmaya çalıştım, bunların dışında çok özel, önemli konuklar oldu, bunlardan bir tanesi brad pitt mesela.. konuk olan farklı isimlere de değinebiliriz, şimdilik böyle kısa tutuyorum. *

friends gibi önemli, bir döneme damga vurmuş dizileri burda 3-4 cümleyle anlatmanın, ifade etmenin dışında daha farklı şeyler yapabilmeli, bu dizi hakkında genel, uzun bir değerlendirme yapmalıyız, çünkü böyle dizilerin yeri çok ayrı..

yabancı dizi izlemeyi seven herkese tavsiye ederim.

friends, bundan 80-100 yıl sonra prison break, the big bang theory gibi dizilerle birer klasik olarak adlandırılacaktır.

şimdilik böyle kısa bir yorumla geçiştireyim; bir gün fırsatım olursa ve yapabilirsem friends hakkında uzun uzun, güzel şeyler yazmayı düşünüyorum. *
izleyecek bir şey bulamadığımda, keyfim kaçtığında izlediğim dizidir. izlerken kahkahalar atmıyorum ama keyifle izliyorum. Dizideki diyalogların, olayların 2020 yılında hala naftalin kokmaması muhteşem.
bu arada yaklaşık 10 sene önce uyarlaması yapıldı dizinin. '+18' görünür görünmez kayboldu, Sıcak aile yuvasına o olmazsa entrikaya alışık seyirciye uymadı tabi o sıralar; kurguda, senaryoda da tökezleyince 10 bölüm falan sürmüştü ve kesinlikle uyarlama olduğunu kabul etmediklerini hatırlıyorum. langırt masası bile vardı ama uyarlama değildi kesinlikle.
görsel
1994'te başlayıp 10 sezon süren; 6 yakın dostun zaman zaman güldüren, zaman zaman ise ağlatan, finalinden sonra izleyenin sol yanında uzun süre geçmeyecek etkiler bırakan gelmiş geçmiş en iyi sitcom.
görsel

(bkz: swh).
özel bölümü için Oyuncular tek bölümden 3'er milyon dolar alacakmış. Bu bölümün her gösteriminden de yılda 20 milyon dolar kazanacaklarmış.

https://www.posta.com.tr/...21-haber-fotograf-2332405
En bomba karakteri chandler, en bomba tiradı ise joey e ait olan dizidir.

10. Sezonda joey nin fransızca öğrenme çabası gelmiş geçmiş en komik tiradlardan biridir.
Kristin Hannah in romanındaki bütün karakterlerin izlediği dizi. Netfilix e ne zaman geldi bilmiyorum ama bana sadece o kitaplarda ismi geçen olmayan bir şey gibi geliyordu. Başlayalım o zaman.
görsel
chandler ve joey hariç alayı gereksiz ayrıntı gibi. onlar yokken sardırarak izleyesi geliyor insanın.
selena gomez'in oynadığını hatırladığım dizi.
şu diziye tekrar attığım kadar kurula atsam finalsiz geçmiştim yeter artık izlemiycem diyip diyip tekrar düştüğüm.
bence mutlaka izlenmesi gereken bir dizidir. muhakkak tavsiye ediyorum
çok sevdiğim bir dizi.
rachel de gerçekten çok hoş karakter.
Bu diziyi bitirdiğimde çok hüzünlenmiştim. Üniversitede yurt ortamında, ailem olmuştu sanki Monica, Chandler, Ross ve Rachel...

Diğer ikisini pek sevmezdim. Beni irrite ediyorlardı.