bugün

Arkadaşlar anlamına gelmektedir.
yaklaşık iki sene önce ilk kez izlemeye başladığım 94 yılından 2004 yılına kadar sürmüş harika dizi. iki sene önce bırakmıştım 2.sezona kadar devam edip 2.sezon 10.bölümde kalmıştım. boş vaktimden dolayı tekrar başladım. 2.sezon 14.bölüm de yarılmış bulunmaktayım.

--spoiler--
rachel, ross, monica'nın eski lise dönemlerindeki halini izlediği kaset. ahaha. o değil bundan 1 2 bölüm önceydi sanırım jean claude van damme ve julia roberts konuk oyuncu olmuş. tam bir yıldızlar geçidi. ileriki bölümlerde brad pitt falan da geliyor onu biliyorum görmüştüm zamanında youtube'da. birde bizim chandler dizide olduğu gibi gerçek hayatta da sevgiliymiş julia roberts'la 95-96 yıllarında. 20 sene geçmiş vay be birbirlerini görünce nasıl hissediyorlardır acaba. dizideki halleri çok sevimliydi. julia roberts'a da oldum olası hastayımdır. gençliğinde afetmiş.
--spoiler--
2.sezon 23.bölümünde olduğum dizi. baştan sona izlemiş olanlar şanslı olduğumu düşünüyordur eminim. yeni izliyorum.

--spoiler--
charlie sheen geldi lan. adamım ya. ahaaha mimikler falan two and a half menizliyorum sandım kendimi. adam yetenekli ya.
--spoiler--
3.sezon 6.bölümü izlediğim en iyi 3 bölüm arasına girer. chandler'ın drop my balls lafı bitirdi beni haha.
3.sezon 9.bölümü ile yine yarmış dizi. bölüm adından da anlaşılacağı gibi amerikan futbolu oynuyor bizimkiler. chandler ve joey'in kapışması bitirdi beni. müzikte süperdi tabi. nostalji tam ya.
bitmesin diye gıdım gıdım izlediğim dizi. 1.5 yılda 9. sezona geldim, izleyemiyorum.
iğrenç himym siker atar.
3.sezon 15.bölüm

--spoiler--
çevirmen çok komikti ya. tıpkı how i met your mother'daki taksici ranjit gibi. kalıcı oynasa keşke efsane olurdu. ayrıca monica çok sevimli ve seksi arkadaş ya.
--spoiler--

edit: olm sabah sabah ne kadar artıladınız la. sabahçı tayfanın kalitesi de bir başka ya. 16.bölüm duygusaldı biraz. neyse bugünlük yeter uyumam lazım. zaten biraz sarhoşum.
3.sezon 17.bölüm

--spoiler--
kayak yapmaya gidip dağda mahsur kalma olayı ve bunun gibi bir çok şey. çoğu dizi bu diziden esinlenmiş hatta biraz senaryo aşırması olmuş gibi. avrupa yakası dizisinde de vardı buna benzer bir bölüm. hatta iki dizi arasında birbirine benzeyen bir kaç olay daha denk geldi bana. neyse ikisini de severdim. hatta şunu diyeyim friends'in türk versiyonu olacak bir dizi varsa o da avrupa yakası olurdu herhalde.
--spoiler--

edit: la aynen la. bu monica baya aslı'ya benziyor. aslı da bir ara makbule için duygusal kararları alıyordu. şimdi monica rachel için yapıyor aynısını. daha çok benzerlik buldum. tesadüftür heralde. 5x2.
edit2: phoebey'in vejeteryan olması ile yaprak karakterinin benzerliği. 5.sezon 6.bölümde phoebey'in şaşırtıcı şekilde kürk sevip giymesi. yaprak'ta bir ara kokona olmuştu hatırlarsanız. gülse birsel friends izlemiş sanırım. aşırmış demiyelim de etkilenmiş.
3.sezon 20.bölüm

--spoiler--
chandler çok komikti bu bölüm. birde madde bağımlılığı sorunu yaşamış sanırım o yıllarda. acayip zayıflamış bu bölümlerde, sanırım tedavi gördüğü için. ama zayıf daha yakışıklı bence.
--spoiler--
3.sezon 21,22. bölüm

--spoiler--
chandler'ın ördek ve civciv olayı bitirdi beni ya. haha komedi bu adam. birde rachel'ın randevuya getirdiği adama bak. ben stiller çıkmasın mı haha.
hahaha 22.bölümde joey'e oyunculuk işlerini ayarlayan ajans estelle how ya doin dedi la. joey bu lafı bu kadından almış olmalı. güzel detaylar bunlar. daha çok bölüm var izleyeceğim seviyorum bu diziyi ya.
--spoiler--
3.sezon 24.bölüm

--spoiler--
robin williams geldi la. duygulandım. keşke daha uzun bir rol verilseydi. rip.
--spoiler--
4.sezon genel

--spoiler--
bu ördek civciv bakma olayları gerçekten çok komik ya. baya bi bölümdür de devame diyor. harbiden de ördek joey civciv chandler'a benziyor.
--spoiler--

4.sezon 5.bölüm

--spoiler--
chandler'ın katy'e ilgisini gören phoebey'in ilkokuldaki gibi chandler katy'i seviyor demesine de çok güldüm. dizinin her sahnesi insanlara bir şeyler hatırlatıyor gibi sanki ya.
--spoiler--

4.sezon 5.bölüm

--spoiler--
tam bu taş gibi güzel kadınlar ross'ta ne buluyor bu da abartı olmuş diyecektim ki amanda olayının sadece çocuk bakıcılığı için olduğu çıktı ortaya. bide rachel bizim egoist kezbanlar gibi davranıyor bazen sinir ediyor. ross salağı da buna kanıyor her seferinde gıcık ediyor insanı.
--spoiler--
4.sezon 5.bölüm hahaha.

--spoiler--
chandler'ın kulağında kulaklık koşuya çıkmış katy'i yakalamak için için trafikte kaldırımda koşuşturması yardı resmen. her sahnesi ayrı güzel ya dizinin.
--spoiler--
4.sezon 6.bölüm

--spoiler--
hahaha bu gunther'ın rachel'a olan platonikliği öldürüyor beni. komedi ya. rachel'ın bulmacayı sonunda tamamlayıp sarılacak kimse yok demesinden sonra gunther muhahaha..
birde bu bölüm chandler çok romantikti. arkadaş şu adam niye bu sezon böyle oldu ya. nerede önceki kazanova chandler.
--spoiler--
Kardeş 10 sezonu da böyle ayrı ayrı yazacaksan işimiz var.
T: her karakteri ayrı bir dünya olan güzel dizi.
komedi dalında 10 kişiden 5'inin tavsiye ettiği bir film. how i met your mother'ı hatmetmiş biri olarak açıkçası bu çok da farklı ve izlenesi gelmiyor. sanki kopyası gibi... biraz konsept dışına çıkmak iyidir...
4.sezon 9.bölüm

--spoiler--
yüzüklerin efendisi muhabbeti geçiyor la. lisedeyken ross'la chandler okumuş. vay be bölümden 2 3 sene sonra filminin çıkacağını kim bilebilirdi ki.
--spoiler--
4.sezon 13.bölüm

--spoiler--
haha chandler komedi ya. birde joey'in how you doin efsanesi bu bölümde başladı haha.
--spoiler--

--spoiler--
edit: hahaha sonu çok komikti. chandler'ın sevgilisinin başkasını öpmesini kendini haklı çıkarmak için kullanmaya çalışan ross. haha eğer ara vermişseniz.. kendisi de rachel ile ara verdiklerinde kaçamak yaşamıştı çünkü. ross'un sürekli kendini haklı çıkarma çabalarını kendime benzetiyorum.
--spoiler--
Dünya tarihinin gelmiş geçmiş en komik dizisidir.
Doksanlarin sonlarında üniversite hayatını özetleyen güzel bir zengin dizisidir.
Janice karakterine cok pis uyuz oldugum dizi. (bkz: oh my god)
4.sezon 21.bölüm ile eski bölümlerden kesitler ile kendi içinde nostalji yaptı. rachel'ın gelinlik ile ross tam keşke evlenecek birini bulsam diye hayıflanırken kafeye girdi. tabi chandler durur mu yapıştırdı bende bir milyon dolar istiyorum diye. çok güzel dizi çok. ilk sezonu hatırlıyorum da yabancı ve demode gelebiliyor, ısınamıyorsun. fakat 2.sezondan sonra öyle bi sarıyor ki..
4.sezon 14.bölüm ross'un düğünü isimli sezon finali

--spoiler--
dr house'u canlandıran eleman konuk oyuncu. ayrıca içimizden geçenleri söyledi uçakta. rachel her zamanki gibi ross'un mutluluğunu bozamaya gidiyordu. tam bir kaltak. nefret ediyorum la. helal sana house adamsın.
bu arada monica ve chandler auww. joey'le phobey ne kadar yakışırdı beraber olsalar ya ya şapşik şeyler.
--spoiler--
5.sezon 8.bölüm

--spoiler--
flashback'li bölümlere bayılıyorum niyeyse. chandler ve monica'nın rachel ve ross gibi bir geçmişi olduğunu görmek komikti. ayrıca bu ikisi birbirine çok yakışıyor yahu. gerçek hayatta evlenseler süper olurmuş. monica'nın yani courteney cox'un boşanmayla biten bir evlilik yapmasını düşününce..
--spoiler--
Muhtesemdir.