bugün

lyonda oynayan brezilyalı forvet, oldukça hızlıdır ve uzun boyludur. john carewi yedek bırakmıştır ve 2006 almanya dunya kupasında brezilya milli takımında yeralmaktadır
2005-2006da oynanan lyonun psvyi 4-0 yendiği maçta attıgı gol sonrası maçta kilotunun içine sakladığı emziği çıkarıp ağzına alarak gol sevinci yaşayarak yeni doğan oğlunun doğumunu kutlayan futbolcu

işte attığı o güzel gol ve ardından yaşadığı ilginç gol sevinci

http://www.youtube.com/wa...;search=fred%20lyon%20psv
real madrid e yazan oyuncu.
olympique lyonnais forması giyen 23 yaşındaki brezilyalı forvet oyuncusudur. "fred" olarak bilinmektedir.
dünyanın en iyi defansı denilen fabio cannavaro'yu her pozisyonda madara etmiş forvet,lyon'un elindeki en büyük sermaye.
yakın bir zamanda büyük paralar karşılığında, ispanyol veya italyan devlerinden birine transfer olması yüksek bir ihtimal olan brezilyalı golcü.
bu kadar iyi olmasına rağmen (bkz: pes 6)'da gözümde yeterince iyi yapılamamış futbolcudur.
tam adı Frederico Chaves Guedes'tir. 3 ekim 1983 Teofilo Otoni doğumludur. forvet pozisyonunda oynamaktadır. lyon'da 11 numaralı formayı giyer. 185 cm boyundadır. sağ ayağını çok etkili kullanır. brezilya milli takımına 8 kez çağırılmıştır.

resmi için:

http://s.olweb.fr/ol/image/joueur/g/6/1090.jpg
bu uzun ismiyle değil de sadece fred olarak tanınan brezilyalı golcü oyuncu. göründüğü gibi çok büyük değildir. avrupa'da daha çok iş yapacağı aşikar bir durum. lyon'da boy gösteriyor. attığı gol sonrası emzik takarak sevinç yaşaması hala akıllardadır.
iyi golcüdür. brezilyada yanlış hatırlamıyorsam lyona gelmeden önce cruzeiro'da 43 maçta 40 gol atmıştır. bitiriciliği iyidir. bir de fm(2005-2006-2007)de vazgeçemediğim forvettir. oyunda ne kadar iyi forvet olursa olsun * * * fiyat bakımından bu adamdan daha fazla gol atana rastlamadım. orta düzey takımlar için bi kaç sene para biriktirip 15-20 milyon sterlin verirseniz gelir.. benim oyunlarımda her zaman ligi gol kralı olarak bitirir. şiddetle tavsiye ederim..
pek çok futbolcu gibi onun da adı Fenerbahçe ile anılmaktadır. muhtemelen yarın Fenerbahçe'ye transfer haberleri yalanlanacak futbolcudur. ayrıca bu sene yedek kalmış. Lyon başkanı "takımdan ayrılacak, ancak transfer önceliği Psg'de" demiştir kendisi için.
şimdilerde fluminense de oynamaktadır avrupada hafif fos çıkmıştır gözüküyor.

fm bazlı edit: lyona gelirken cruzeiro ' da 43 maçta 40 gol atmışlığı vardır.
napoli'ye transfer olmuştur.
fotomaç'in iddiasina göre trabzonspor'a transferinde mutlu sona ulaşılmış. 5 milyon euro bonservis bedeli ödenecekmiş. kolpa mı çıkar önümüzde ki günlerde göreceğiz...
http://www.fotomac.com.tr...r/2010/08/01/fred_mujdesi
adı galatasaray'la anılan, fluminense'de forma giyen 1983 doğumlu brezilyalı forvet.
leblebi gibi gol atan adamdır. beşiktaş keşke almeida'nın yerine alsaydı.
Kimse kusura bakmasın ama Nilmar gibi, Fred gibi sabun köpüğü topçular tabii ki Almeida'nın yarısı edemez..

Şaka lan şaka Köyiçi'nden yazıyorum keşke Fred olaydı..
şu anda brezilya liginde gol kralı olan topçu.
lan bu adam ortaya çıktığından beri her yıl her yerde gol kralı sanki, öyle kalmış aklımda hep.
pozisyon takibi üst düzeyde olan kaliteli forvet.
bana her zaman itici gelen brezilya lı forvet. beleşçiliğini konuşturmuş ve 30 haziran 2013 brezilya ispanya maçı nda ilk dakika da golü bulmuştur.
Konfederasyon Finalinde ispanya ya da 1 tane yazmış forvet oyuncusu.
ispanya ya fırsatçılığın babasını göstermiş ve daha ilk brezilya atağında yazmıştır. Lyon dan biliyorum bu adamı top acayip sever o da bu sevgiyi pas geçmez daima yazar. Oynadığı takımlar sık sık şampiyonluk yaşar: lyon yıllarca, fluminense o geldikten sonra. Bu adam büyücü.
ispanya'ya final maçında 2 gol atan brezilyalı futbolcu. türkiye'de bu tip oyuncular sevilmez aksine messi gibi çalım atan oyuncular beğenilir.
işbu yüzden futbolcu olamadım. tarzımız birebir aynı fred'le.
işin ilginci tipimiz de benziyor. sadece o daha kavruk ve kıvırcık saçlı. Boy, pos, bitiricilik, forma numarası aynı. değişik duygularla izledim adamı.
fenere gelse ne sevinirim. yürü be fred, kim tutar seni.
türkiye'ye yolu düşmesi istenilen adam. gelsin bu taraflara. evet.
trabzonsporla anlaştı iddaaları var.