1. 1.
  kahve + su + şeker + süt yada dondurmanın, shakerda karıştırılmasıyla yapılan yunan usulü serinleme aracı
  4 ... ferrole
 2. 2.
  bağımlıklık yapan bir içecek.yaz aylarının vazgeçilmezi.

  not*: en iyi nescafe gold ile yapılır.
  2 -1 ... ruhsuz
 3. 3.
  Büyükçe bir (bkz: frappe) bardağı bulunur, içerisine minimum 1 tatlı kaşığı nescafe eklenir (isteğe bağlı olarak artabilir). Yine üzerine isteğe bağlı miktarda şeker (ortalama 2,5 tatlı kaşığı) konur. kahve ve şekerin üstüne bir fincan kadar soğuk su eklenir ve frother aracılığı ile bu karışım bir güzel köpürtülür (frother: http://www.papanicholas.c...Electric_Milk_Frother.jpg) hiç kavanozla çalkama ile uğraşmaya değmez yani bu icat varken. kahve&şeker eridikten ve istediğiniz köpük miktarına ulaştıktan sonra bardağın geri kalan kısmını isteğe bağlı şekilde doldurabilirsiniz. benim tercihim dondurma, süt ve çok az miktarda su şeklinde. son olarak buzlarınızı atarak frappenizi sunuma hazır hale getirin. afiyet olsun.

  şu an frappemi afiyetle yudumluyorum. http://img176.imageshack....g176/8527/frapeftwge2.jpg
  1 ... area master
 4. 4.
  evde kendiniz yaparsanız daha iyi olur.. zira dışarıda frappe diye nescafe ıce kakalıyorlar..
  1 ... pandahayvani
 5. 5.
  yunan icadıdır. yunanistan'ın adeta milli içeceğidir.
  2 ... dedirten durum
 6. 6.
  vazgeçilemeyen tat. 4 adet buz, 7 gram nescafe (buda 2 ve ya 2.5 tatlı kaşığına tekabül eder) 30 cc süt (buda yaklasık 2 su bardağı süte eş değerdir) 6 adet kesme şeker ilave edilir. Mikser de güzelce karıştırılır. köpürdükten sonra içmeye hazır hale gelmiş demektir. isteğe göre, çikolata sosu ile zenginleştirilebilir. Oh! mis gibi oldu...
  ... losers
 7. 7.
  Yunanistan'da her yerde bulunan içecek. Turkiye'dekiler nedense o tadı vermez, belki de oraya ait olduğunun bilincinde olmaktan kaynaklanıyor olabilir. havuzun kenarındaki bar, çalan yunanca pop şarkı, güneş, arkadaşlar, frappe... rahatladım düşününce bile.
  ... pingo doce
 8. 8.
  nescafe'nin paket şeklinde sattığı versiyonu hiç hoş değildir
  (bkz: tecrübeyle sabit)
  ... pipisiz lady gaga
 9. 9.
  ilk denemede başarıya ulaştığım leziz içecek. süt,kahve,şeker ve buz dörtlüsüne dondurma eklentisi, lezzetine lezzet katacaktır.
  1 ... dalavera
 10. 10.
  en lezzetli şekilde içilebileni şu şekildedir.

  1 bardak süt
  1 bardak su
  2 tatlı kaşığı nescafe
  4 çay kaşığı şeker
  1 adet şekerli vanilin*
  8 parça buz

  bu malzemeleri derince bir kabın içerisine ilave edin ve kabın ağzını kapatıp,hızlı şekilde sallayın kapağı açtığınızda görüceğiniz köpük karşısında şaşıracaksınız bir de tadına bakın daha çok şaşıracaksınız.yaz aylarının en ideal içeceği olduğu garantisini verebilirim.
  ... sinestezik