bugün

En sevdiğim kahve türü. insana keyif veriyor içini açıyor.

Biraz süt ile köpürtün akabinde buzlar miss.
yunan usulü yaptığımdır öyle herkese yapmam.
muhteşem içecek. ama ülkemizde ilgi görmedi.
bilgi kirliliğini düzeltelim. grek frappe yani yunan usulü frappe, yunanistan'da nescafe'nin özel olarak çıkardığı nescafe classic frappe model instant kahve ile yapılır. köpürmeye daha meyilli bir içeriğe sahiptir. bizdeki nescafe ile tam kıvam çıkmıyor ama idare edilebilir. yunanlılar genelde sadesini içerler. toz şeker+nescafe classic+pilli köpürtme el mikseri+biraz soğuk su (özellikle soğuk olacak)+birkaç küp buz. tercihe göre biraz soğuk süt ilavesi veya iki adet vanilyalı top dondurma ile yapılan çeşidi de vardır. bir farklı frappe çeşidi de avrupa ve italya'daki uygulamadır. hazır frappe tozu(monin), küp buz, dondurma, süt mikserde 1 dk. kadar mikslenenerek elde edilir.
Hiç bi sikime benzemeyen, her kafede uçuk fiyatlara geçirilen şişirilmiş balon.
Frappe ilk olarak 1957 yılında Selanik'te yapılmıştır. Nestlé firması için çalışmakta olan Yannis Dritsas, çocuklar için çikolatalı pratik bir içecek (çikolatalı karışımı suyla çalkalamaktan ibaret) tanıtımı yaparken, yanında çalışan Dimitris Vakondios bu yöntemi standart hazır kahveyi sıcak su yerine soğuk su ile hazırlamak için kullanmıştır. Böylece, tesadüfen de olsa Frappe'yi bulmuştur.

En ideal yapım şekli; bir shakerin içine 1,5 su bardağı soğuk süt, 4-5 adet buz, 1,5 kaşık hazır kahve ve 3 kaşık şeker koyduktan sonra iyice çalkalanır. Ince uzun ve buzlu bir bardakta servisi uygundur.
starbucks'ta satılanla falan alakası yok bunun. yunanda, bildiğin sade kahve ve buz bu kadar. yok dondurmaymış, yok efendim karamelmiş. valla kavga çıkarırlar.
Mykonos da içilmesi tavsiye edilir. plaj kenarı bar kafe yerlerinde.
en güzeli selanik sahilindeki cafelerden birinde içilen içecektir.
dün gece yapıp bir güzel içtiğim içecek. aman aman 8den sonra içmeyin. içince uykunuz gelmiyor, akşam gece 12de içip sabah 9da ancak uyuyabilmiştim.
Yaz akşamlarının vazgeçilmez içeceği, soğuk kahve. Tarifini de vereyim tam olsun. *
Öncelikle bir litrelik kavanozumuzu alıyoruz. içine 2 kaşık hazır kahve ve 2.5 kaşık şeker koyuyoruz. Üstüne gelecek kadar su ekliyoruz. Kavanozu sütle dolduruyoruz. Son olarak kahvemizi buzluğa atıyoruz soğusun dursun. Buz gibi olduğunda çıkarıp afiyetle içebilirsiniz.
Sade türk kahvesinin içine buz atmışlar bi parçada çikolata parçacığı sonra sunmuşlar önümüze "frappe"diye içmekten pişmanlık duyduğum bi içecek gerçekten bi da asla görünüşüne kapıldığım içecekleri içmicem.
adam akıllı yapmak için mutlaka bir shaker ya da robotunuz olması lazım.

benim tarifim de şu şekildedir.

muz+süt+şeker (az ama) + buz + nescafe gold + u robotun haznesine koyup turboya basın. evet buzu da robotun içine koyun oda parçalansın. küçük küçük parçalar olsun.

ikinci seçenek te, köpüğü daha iyi elde etmek için, 2 kaşık nescafe gold ile 2 bardak sütü mikserde büyük ağızlı bir bardak ya da robotun kendi bardak tarzı kabında mikserleyin. köpüğünü daha iyi elde edersiniz. bir yandan da robotta diğer karışımı karıştırıp ikisini bir robota koyup karıştırdığınızda asıl lezzet budur.

ben çilek ve muz ile denedim. yunanistan'da aslında meyve kullanılmaz ama ben böyle yapıyorum *
sürekli denemeler yaptığım fakat her denemede bir şeyleri fazla kaçırdığım soğuk kahve.
tadı fazla güzel olmasa da * sıcak yaz akşamlarında bağımlılık yapıyor.
mado'da olduğunu görünce çocuklar gibi sevindiğim, tadına bakınca girit'i kaybeden osmanlı gibi üzüldüğüm soğuk kahve.

(bkz: mübalağa sanatı)

haftaiçi bir koşu pazarkule'den yunana geçip almayı düşünüyorum. yunandaki bir başka.

keşke seni hiç tanımasaydım frap.
köpüğünü yediğim.
sıcak yaz günlerinin ilacı, süper içecek. sırf bu kahveye ulaşmak için yunana savaş ilan edebilirim.
(bkz: kahve bahane)
modern yunanlarin bulduklari en iyi sey. muzikleri de mukemmel ama muzigi onlar icat etmedi... neyse.
evdeki malzemelerle yapılabilecek, özellikle üzerine vanilyalı dondurma da konulursa asortik starbucks kahvelerini aratmayan enfes kahve çeşidi.
kahveci'de içilebilecek, buz küpleri ile süslenen ferahlatıcı.
ne yazık ki türkiye de hala tam olarak bilinmeyen kafadan uydurma tariflerle tüketilen soğuk kahve.
en çok yunanistan da tüketilir. bizde çay neyse onlarda da frappe odur.
gerçek frappe sadece
nescafe classic, şeker, süt(isteğe göre) ve sudan olur.
yunanistan da frappe için özel mikserler satılır. bu mikserler sayesinde köpüğü daha bol ve daha leziz olur. yaz günlerinin vazgeçilmez kahvesidir.
en lezzetli şekilde içilebileni şu şekildedir.

1 bardak süt
1 bardak su
2 tatlı kaşığı nescafe
4 çay kaşığı şeker
1 adet şekerli vanilin*
8 parça buz

bu malzemeleri derince bir kabın içerisine ilave edin ve kabın ağzını kapatıp,hızlı şekilde sallayın kapağı açtığınızda görüceğiniz köpük karşısında şaşıracaksınız bir de tadına bakın daha çok şaşıracaksınız.yaz aylarının en ideal içeceği olduğu garantisini verebilirim.
ilk denemede başarıya ulaştığım leziz içecek. süt,kahve,şeker ve buz dörtlüsüne dondurma eklentisi, lezzetine lezzet katacaktır.
nescafe'nin paket şeklinde sattığı versiyonu hiç hoş değildir
(bkz: tecrübeyle sabit)
Yunanistan'da her yerde bulunan içecek. Turkiye'dekiler nedense o tadı vermez, belki de oraya ait olduğunun bilincinde olmaktan kaynaklanıyor olabilir. havuzun kenarındaki bar, çalan yunanca pop şarkı, güneş, arkadaşlar, frappe... rahatladım düşününce bile.