bugün

dünyanın en pahalı atı. 110 milyon euro ile sözlükteki herkesi toplasak bir at etmiyoruz arkadaş. http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/18941999.asp
doru renkte ,saatte 64 km hızla koşabilen bir at.

bilirkişi hacze gitse 3 milyon edeceğinden şüpheliyim, 1 milyon euro kazancı varmış, iyi atmış güzel ,ama sonuçta yarış atı 110 milyon euro edermi ?
çüşşşş denilmesi gereken at varsa işte bu at olsa gerek.
bundan çıkan sonuç, demek ki at girdiği her yarışı kazanıyor. sahibine de iyi paralar kazandırıyor.
girdiği yarışlarda sahibine şimdiye kadar 1 milyon euro kazandırmış attır.
daha böyle 110 tane daha yapacak da adam fitleşecek.
zor.
at yarışından ve at fiyatlarından anlamam bir sergen'e sormak lazım.
büyük olasılıkla 30 civarı yarış koşacak attır. hepsini kazansa ve ortalama 2 milyon dolar alsa eder 60 milyon. söylenenler abartılı değilse efsane olacaktır. aygırsa (aradım da bulamadım) her çiftleşmesi için sahibine kamyonla para kazandıracaktır. yok kısraksa o zaman yavrularından para kazanırlar.

sonuç olarak erkekse neyse de dişiyse en az beş kez yavrulaması gerek ki bu da bir yarış atı için kolay değil.
(bkz: binicem üstüne vurucam kırbacı)

bu o atlardan değil amk. o kolu komple alçıya alırlar.
ondan daha güzel atlar tanıyorum. ama onların bedeli daha ağır. *
(bkz: vay hayvan vay)
274 trilyonluk at.
(bkz: sahi bir kafkaslı vardı kaç kuruş o)
nasıl at bu böyle messi'den pahalı.
luk et tis hörs. *
at , avrat , silah üçlemini fiyaskoya uğratan attır . atı alırım koynuma yatarım diğer ikisini siktir et .
1)hizli kacan atin boku seyrek duser.

2)sermayeyi ata yuklemis adam. sakatlansa gorursun ebeninkini.
tayyip erdoğanı üstünden atarsa ancak o zaman o gözlerde değeri olabilecek attır. (bkz: Cihan)
the godfather filminde 600 bin dolarlık at denildiğini duymuştum fakat 110 milyonluk atı ilk kez duyuyorum. şaşırmadan geçemeyeceğim.
(bkz: 110 milyonluk at abartılmış bir balondur)
110 milyon avro fiyatıyla messi'den değerlidir kendisi, ayrıca fiyatı abartı değil gerçektir, koşacağı yarışlarda en az 20 milyon avro kazanma şansı vardır, ayrıca bu at aygırlığa ayrıldığında previte olarak yılda en az 120 dişi atla çiftleşip ortalama tanesinden 50 - 100 bin avro kazanır buda yıllık 8 - 10 milyon avro yapar, 6 yaşında haraya alınsa en az 15 yıl aşım yapacağı göz önüne alındığında fiyatı hiçte şişirme değildir.
dubai şeyhi el maktum tarafından Dubai yarış festivaline beklenen 11 yarışında henüz geçilmeyen yarış atı.fiyatı zaten malum.63 km hız ortalamasıyla koşan alnı beyaz akıtmalı doru bir yarış atıdır.Orjini: galileo-kind/denehilldir.
bugün yine kazanmıştır.
yemin ediyorum çok farklı çok. sea bird'ü de geçti tüm zamanların en iyi atı sıralamasında. handikap puanı tarihin en yükseği.
http://www.youtube.com/watch?v=GmywloNuYyU&feature=share
koştuğu 13 yarışıda kolay kazanan efsane yarış atı, piyasa değeri messi'den yüksektir.
özletendir. efsaneyi izleme şansına sahip olmak da tebessüm ettirir.
kisrak asim fiyati 125.000 pounddur.