bugün

entry'ler (180)

1 80 boyunda mavi gözlü yalnız ve güzel kız

aynı boyda olsakta yavru ceylanımız topuklu giydiğinde bana anne şevkatiyle eğileceğinden yanyana gelmek istemem.

milli takım forması

her zaman sade; ya tam beyaz ya tam kırmızı...

laz ziya nın vefatı

üzüldüğüm bir hayat gerçeği. kurtlar vadisinde tanıdım. cümle sonlarında ki vurgularını hep beğenmişimdir.

babası tarafından kerhaneye götürülmüş küçük çocuk

bende kerhanenin içinde düzüştün sandım. neyse sırada ki gelsin.

frankel

the godfather filminde 600 bin dolarlık at denildiğini duymuştum fakat 110 milyonluk atı ilk kez duyuyorum. şaşırmadan geçemeyeceğim.

apple ın logosu

Isırılmış elma figürünün bugünkü anlamda ilk bilgisayarların üretiminde görev alan ve zehire batırdığı elmayı ısırarak intihar eden Alan Turing'e ithafen kullanıldığı da söylenmektedir. Alan Turing'in Homoseksüel olduğu anlaşıldıktan sonra Ingiltere'deki hayatı zor bir döneme girmiştir. Ingiltere'nin savaş dönemlerinde yaptığı katkılar hiçe sayılıp dışlanan Turing bir gün evinde ölü bulunmuştur. Masa başında intihar eden Turing'in elinde ısırılmış bir elma bulunmuştur.

dünyanın en rahatlatıcı cümleleri

ders boş.

kral tv izleyip 31 çekmek

evinde internet olmayan birinin baş yapıtlarındandır.

ilk kez alacaklara tavsiyeler

alabiliyorum, öyleyse varım.

fenerbahçe taraftarının ruh hali

dün akşam inter yenildiği için üzülen, neden yenildiği için kendilerini çeşitli sebeplerle avutmaya çalışan bir ruh hali içerisindeler.

ts mourinho lu inter ile karşılaşsaydı olacaklar

http://picturf.com/i/28W

trabzonun bir şey yapmasına gerek yok onlar kendi kendilerini rezil etmeye yetiyor zaten. çapraz kamera açısına vede yerde ki çimenlerin kesiliş şekline bakmadan paint te düz çizgi çizmeyi öğrenmiş bile bir tanesi. *

din büyüğü ile devlet büyüğünü ayırt edememek

birinin suratı sinek kaydı, diğerinin suratında ise sünnet sakalı vardır. anlamak zor değildir.

fenerbahçe ye yardım

http://www.haber365.com/H...cin_Ekran_Basina_Geciyor/

Fenerbahçeli taraftarların projesi hayata geçiyor. Acun Ilıcalı ve Cem Yılmaz başta olmak üzere bir çok Fenerbahçeli ünlü, Pazar akşamı sarı lacivertli kulübe yardım için ekran başında olacak.
F.Bahçe taraftarı ünlüler‚ kulübe maddi destek sağlamak amacıyla düzenledikleri kampanyalara her gün bir yenisini ekliyor. Forum.antu.com'da yer alan bilgiye göre: Acun Ilıcalı ve Cem Yılmaz Pazar günü Show tv de yardım kampanyası yapacaklar.

FENERBAHÇE iÇiN BiRLEŞTiRLER

Saracoğlu Stadındaki locasının gelecek 2 yıllık ücreti olan 240 bin Euroyu peşin ödeyen Acun Ilıcalı‚ pazar gecesi de Show TVde bir yardım programı yapacak. Acun Ilıcalı'ya bu programda şovmen Cem Yılmaz da eşlik edecek. ikili‚ canlı yayınlanacak programda Fenerbahçe için para toplayacak.

Kim derdi ki engelliler için, somalidekiler için ve çeşitli yardım bekleyen yerler için show tv de ekran başında canlı yayında yardım toplayan acunu bu sefer fenerbahçe için yardım toplarken göreceğimizi?

yıllar sonra kitap arasından çıkan kağıt parçası

duygulandırır. bazen harıl harıl yaş akmasını sağlar göz pınarlarından, bazen de gamzeler oluşturur yanaklarımızın üzerinde. ama en güzelide o günü, o kağıt parçasını o kitabın arasına koyduğumuz günü yaşatır...

godfather ı izleyip don corleone gibi konuşmak

sürekli this is not justice dememe neden olmuştur.

en iyi filmler

esaretin bedeli
godfather
inception.

masaüstüne gelindiğinde yenile yapma takıntısı

can sıkıntısı belirtisidir. ne yapacağına karar verememe süreci atlatıldığında, internete girilmeye karar verilir.

farkında mısınız hayat çok garip bu günlerde

teknoloji ve bilimin gelişmesiyle aslında manevi yönümüzün azaldığını gösteren bir yazı.

Mallarımız arttı, keyfimiz azaldı.
Daha büyük evlerde, ama daha küçük ailelerle yaşıyoruz.
Konforumuz arttı ama zamanımız daraldı.
Diplomamız bol ama sağduyumuz az.
Uzmanlıklar arttı ama sorunlar çoğaldı.
ilaçlar çoğaldı, hastalıklar arttı.
Çok para harcıyoruz ama az gülüyoruz.
Akşam geç yatıyor, sabah yorgun kalkıyoruz.
Az kitap okuyor, çok televizyon seyrediyoruz.
Çok konuşuyor ama az gönül veriyor ve bol yalan söylüyoruz.
Para kazanmayı öğrendik ama yuva kurmayı beceremedik.
Aya kadar gidip dönmeyi biliyoruz ama komşumuza uğramak için karşı sokağa geçmiyoruz.
Uzaya ulaştık ama kendi iç derinliklerimizden habersiziz.
Havayı temizledik ama ruhları kirlettik.
Atomu parçaladık, önyargımızı yıkamadık.
Çok yazıyor ama az gelişiyoruz.
Daha çok plan yapıyor ama daha az sonuç alıyoruz.
Acele etmeyi öğrendik ama sabırlı olmayı asla.
Gelirimiz arttı, karakterimiz zayıfladı.
Tanıdıklar çoğaldı ama dostlar eksildi.
Çabalar arttı ama mutluluklar azaldı.
Daha mutlu olmak için somurtarak çalışıyoruz.
Varlığımızı arttırdık ama değerlerimizi yitirdik.
Ve nihayet: hayata yıllar ekledik, yıllara hayat katamadık.

[alıntıdır]

arda turanı izlemeye 200 kişinin gelmesi

işsizlik oranının düşüklüğünden kaynaklanan durum.

the godfather

sony nin araba gişesinde öldüğü sahne ile bilinçaltımda göçüklere sebebiyet veren film.*