bugün

kanalizasyon olmayan yerlerde pis suları içinde toplamak için kullanılan derin çukur
Lağım çukuru.
köylerde ve alt yapısı olmayan yerleşim birimlerinde, pis su giderinin toplandığı çukur. bu çukurda toplanan pis giderler, vidanjör aracılığıyla vakumlanarak temizlenir.
sagopa kajmer / pesimist ep 4 / track 5.

OLDUĞUN YERDE KAL VE SES ÇIKARMA RAPiN BOŞBOĞAZI.
ODAMDA BiR STÜDYO VAR VE BEATiM KESER CEZANI.
SAĞLI-SOLLU PUNCHLiNE GETiRMEZ BiR ARAYA 2 YAKANI.
TUT KAKANI!...
SORARIM NEREDE BiTiS BAYRAĞI ?

BENDEN YÜZÜNE 1 SEFERDE ERKEKÇE ÇAKAR ŞiKAYET.
iNKAR ET !... ''BU LAFLAR SANA DEĞiL'' DE
KENDi BOKUNU YE!...
KORKAK VELET,GÖRMEMiŞLiK KANINA iŞLEMiŞ ViRÜS.
HERKES iYiYE GiDERKEN SENiN KAHPELiĞiN PÜRÜZ.

ÇOK BiLiNMEYENLi DENKLEMiN ÇÖZÜMÜ BENDEDiR BiLiN.
NEDiR BU iLGiN ? ABi-KARDEŞ & EŞ 3 LÜ KALLEŞ.
HAYDi GAYRET ÇIKACAK IKIN !... ALBÜM DEDiĞiN NEDiR LAN ??
iNSANLIK BOK SALLAMAKLA BiR YERE VARAMAZ BiLiN LAN !...

KOLERA

Kendine güveni olan kişiyi kıskanır rahatsız bu ne payda bu ne pay be saygısız,kafamı yoramam kafam ağrısız,kaygısız,oh ne ala suyundan da koy,
Kolo gezer kol saçını başını yol,aklı başına koy ve oy,işe yaramaz aklı kim ne yapsın ,kokonasın,şokolasın,o oy oy.
Kes rol kim öndeki 2 boy 2 young boy toy sert ve geçici rüzgar Bora boy.
Ağzının tadını ben kaçırdım,sen kaşındın yalan mı?
Sen devam et ben sıkıldım,sesinin tonu daraltı,
ilk öğrenmen gereken kim yarattı kahinatı,göremiyorum neredesin ben berrağım sen karaltı.
Ayağımın altı yeraltı,soluk beniz karardı,betin benzin attı,kulak kolonların patladı,beni kim ispiyonladı,felek kimini oyaladı,
özgürlüğüm sığmaz kabına atım gemini paraladı.Kolera perde araladı,nice bahane nice havladı ve kavradı,şavalak şarladı,
istanbul un şahı şahpaz oldu hamladı,Kolera parladı,yapay ağzı payladı,adını yasakladı.
kurşun asker e.p4 te yeralan sagopa kajmer şarkısı. genel içerik cezaya ve tayfasına hitaben olduğundan dinleyip anlam çıkarmak normal bir şarkıya göre daha zordur.
(bkz: bok çukuru).
Gece gezmesine düşkün olan Orhan Veli Kanık'ın, yine bir gece vakti evine dönerken karanlıkta farkedemeyip içine düşüp de hayatını yitirdiği lağım çukurudur.
sagopa kajmer şarkısı.
(bkz: pesimist ep 4)
(bkz: bok çukuru)
septik tank da deriz bazen arkadaşlar arasında..

bilumum teknik yayınlardan kapasite tayinini yapabilirsiniz..

feykat, bir aydınlatıcı bilgi olarak eve giren toplam kullanımsuyunun %95'inin akıbetinin septik tank olduğunu düşünmeniz yanlış olmaz..

gerisi zaten yine firansızca olan vidanjör'ün bileceği iştir..

o kısma biz karışmayız, vidanjör bey bilir..
Şu an bu entry yi okuduğunuz bağlamdır.