bugün

EA games in eylül ayında satısa sunacağı oyun.içinde türkiye ligi de yer alacak.konaminin pes i daha üstün olsa da lisans sorununu asamadıkca ben fifa serisine devam ederim diyenler cogalmaktadır.çünkü simulation asıldır.Fatih Tekke yenine fariyk takobi benzeri uyduruk isimler yazan pes serisi yerine tercih edilebilir oyundur.varsın grafikler daha kötü olsun.
yeni fifa oyunu olacaktır.yeni ozellikler merakla beklenmektedir.
türkiye liginide kapsayarak gönülleri feth etmiş oyun. oynanabilirlik daha gerçekçi fakat daha keyifsiz. winningciler gene winningci kalacaklar. gene de iyi bir alternatif.
yine olmamış dedirten oyun.tamam belki hareketler daha gerçekçi ama yine de açıklayamadığım bir bayıklık var oyunda.
Turkcell Süper Ligi'ni incelediğimizde her şeyin orjinal olarak oyuna aktarıldığını görüyoruz. Takım isimleri, logoları, oyuncu isimleri, formalar ve daha bir sürü materyal oyuna doğru bir biçimde aktarılmış. Hatta Türk vatandaşlığına geçen Aurelio ve Nobre'nin Mehmet Aurelio ve Mert Nobre olarak değiştiğini bile görüyoruz.
(bkz: aferin)
internetten çoklu oyunculu menüsü bir hayli geliştirilmiş. 2006'daki turnuva ve klasman maçları rayına oturulmuş futbol oyunudur. böyle giderse bir iki yıla gelişceğine inanıyorum çünkü sene yeni grafik teknolojisiyle çıkacak.
bugüne kadar pes-we serisine rakip bile göstermezdim fifa serilerini..ama fifa 07'yi oldukça beğendim. açıkçası alışınca fifa 07 pes 6 ve we 10 dan daha güzel. topun kinematiği ve gerçekçilik üst seviyede. ancak gerizekalı hakemler hala mevcut.
(bkz: ea sports)
(bkz: konami)
(bkz: nike 2006)
world class da oynasanız çok raht kazanacagınız 1-2 maç sonra rakibin ne yapacagını çok iyi çozdunuz aynı senaryonun dönüp durdugu her zaman ki başarız ea sports oyunu fifa99 ve fifa98i her zamanki gibi aratmakta bizlere.
pes karşısında ezilmekten kurtulamamış bir diğer başarısız fifa serisi üyesi
pes'i ezip geçmiş futbol simülasyonu!!(en azından benim için öyle)takım ve lig lisansları(tsl bile var yahu daha nolsun), grafikler ve oynanabilirlikteki büyük gelişmelerdir,beni yıllar sonra pes'e karşı bi fifa oyunundan bu şekilde bahsettiren..
pes serisi favorim olsa da bu oyuna kötü demek içinde kalpsiz olmak lazım.
ea sport çalışanlarının hepsinin alnından teker teker öpüyorum.*
korneri düzgün kullanmayı bir türlü beceremediğim oyun.

bugüne kadar gelmiş geçmiş bütün fifa lar arasında da ikinci sıradan girmiştir listeme. ama hala pes ten geridedir. *:*
beşiktaş'ın sahasında trabzonspor bayraklarının asılı olduğu hatalı oyun.
ustasının kornerden %100 gol atabildiği oyun
"press any key" levhasının belirip belirip gittiği video sonrası ekranında ibrahim kutluay'ın ağzı kocaman açılmış ve saçları dağınık fotoğrafının yer aldığı oyun. ama eline bayern munchen atkısı gibi bir şey tutuşturmuşlar onu anlamadım.

http://img362.imageshack....g362/2838/aaaaaaaajs4.jpg (kırmızı çemberin içindeki)
kaleciden dönen her topun rakibin önünde kaldığı futbol oyunu. pes 6 ile yarışamayacak olsa da oynanabilir, bir nebze ter atılabilir.
fenerbahçeye torpil geçmiş oyun. şampiyonlar liginde 3 türk temsilcisi var; beşiktaş jk, fenerbahçe sk, fenerbahçe sk. nasıl iş bu?

inanmayan varsa mesaj atsın "save" klasörümü yollayayım.

http://img228.imageshack.....php?image=fifa0715iw.jpg

edit: ahan da bu yukarıda ki de ss i.
menajerlik modunda oynarken; çeyrek finalde elediğim fenerbahçeye finalde şampiyonlar ligi şampiyonluğunu kaptırdığım oyun.**
futbol-menajerlik konusunda onemli adimlar atmi$ oyun.
ozellikle sponsorluk anla$malari cok ho$uma gitti, transferler de daha gercekci yapilmi$. bir de $u oynani$a care bulabilseler.. hala pes'le kar$ila$tirildiginda yerlerde surunuyor oyun.
fifanin mac di$i ozellikleriyle pes'in mac ici oynani$ini birle$tirebilsek sanirim 24 saat oynanacak bir futbol oyunu yaratilmi$ olurdu...
(bkz: nerde o gunler)
fifa 2000 den sonra en cok zevk aldigim Turkiye ligini barindiran oyun.
fifa serisinin en güzel ve keyifli olanıdır.
diğer fifalara nazaran pes le daha çok baş edebilecek ea oyunu. türkiye liginin olması çok büyük bir +. fifa 2000 den sonra türkiye ligini görebilmek gözlerimi yaşarttı. uzaktan atılan şutlarda oyun hakkını gerçekten veriyor, hatta bu konuda pes den önde, ama ceza sahasındaki aksiyonlarda biraz gerçek dışı gibi, + larıyla - leriyle keyifli bir vakit geçirilebilecek bir oyun.
kaleci ile ilgili bir-iki grafik hatası dışında beğendiğim oyun.
ceza sahasının biraz ötesinden, gelişine çekilen şutların çok büyük olasılıkla gol olduğu oyun.
kolay gol ve çalım atılabildiğin ancak kaleciye çalım atmanın çok çok zor olduğu buna rağmen kendini beğendiren fifa serisinin en güzel oyunu.

türkiye liginin olması çok büyük bir artı rakibi pes 6'de bırak türkiye ligini costanti * ve bosphorus'un * oyuncularının isimlerini kolpalamaları gerçekten fifa karşısında kendisini ezdiriyor. pes'in oynanışı ise bilmiyorum çünkü bu iki takımın adını görünce kapatmak zorunda kaldım.