bugün

beşiktaşk'ı bir başka yaşayan adam. seviyorum kendisini, keşke yazmaya devam etse.
"meyil adresim sensin" isimli albümü ile müthis bir dönüs yapan sanatci. dinlenilesi müthis sarkilara sahip olan sanatcidir.
an itibariyle yeni imajıyla saba tümer'le bu gecede arz-ı endam etmektedir. hem de akustik performansla.
twitter'a girmiş, bizi daha sevindirmiş, bize daha yakın olmuş şahane kişilik.
saba tümer'in programındaki akustik performansıyla mest eden müzisyen.

"sonsuza gitmiyor aşk, keşke gitseydi"
bi tür melankoli pompalayıcısı.
dünkü ankara konserinde "ya bugüne kadar gitmedik hele bi gidip görelim" dediğimize pişman olduk.
demoralize olduk. yalnız hakkını yemeyeyim orkestra çok sağlam.. adamlar harbici rocker belli ama feridun abi'nin bizim evin halleri tadındaki playlistinde slow motion takılmak durumunda kalıyorlar.. bi bırakılsa ortalığı gümbürdetirler.

eğlenceli şarkıları ise maalesef ilkokul şarkıları düzeyinde.
naiflik başka çocukluk başka. *

neyse.. bi daha kesinlikle para verip gitmem.
bi de sürekli depresif modlar, teatral hareketler..
"müzik piyasasına küsmek üzereymiş". küs abi.. oynama .. tamam.. küseceksen hakikatten konserde adını andığın ve güzel şarkısı "sevdan bir ateş"i tüttürdüğün murat çelik gibi küs.. konserden bi gece önce saba tümer'de albüm promosyonu yapıp, sonra sahnede leonard cohencilik oynamak olmuyor.. dizilerin birinde de oynadığını hatırlıyorum ve tabii "piyasa ve promosyondan hoşlanmayan" abimiz dizi müzikleri de bestelemekte beis görmüyor.. insan hayatını kazanmak ve yaşamını idame ettirmekle yükümlü, feridun abi'nin dilinden anti pop ve anti kapitalizm lafları eksik olmadan, ama tam da yerdiği şeyin ortasında kendisini var etmesini biraz çelişkili görüyorum. dolayısı ile yaptığı ile söylediği tutmayan abimizin, sahnede "ayıp olmasın" kabilinden ettiği "felsefi ve light sosyalist gerçekçi" sözler de inandırıcılığını kaybetmesine neden oluyor. bundan ötürü liseye gitsem belki kendisine inanabilirdim.

sanırım beni en rahatsız eden şey biçim ve öz'ün uyuşmaması...
bu uyumsuzluk, "hakikat" arayışındaki birilerini uyuşturuveriyor.

ancak şundan eminim.. sanat hakikattir.
hepimiz acı çekiyoruz ama feridun gibi bundan ekmek yiyen yok.. hatta melankoliden para kazanma yolları benim gibi düşünenlere nedense biraz da ayıp geliyor.

tek iyi yanı "beşiktaşlı".

edit: abi inşallah okuyunca ağlamazsın ya.
zaytung habere gel. *

"Açılım süreci ile birlikte sanatçılarla yakın diyaloglar kurmaya başlayan AKP Hükümeti, şimdi de duygu yüklü şarkılarıyla büyük bir hayran kitlesine sahip olan Feridun Düzağaç'ın şarkılarındaki buhranlı havayı dağıtmak için harekete geçti.

"Feridun için Çok Endişeleniyoruz."

Yakın zamanda yapılan toplantılarda sanatçılarla açılımı değerlendiren AKP hükümeti yetkilileri, toplantıya gelmeyen, telefonlara bile cevap vermeyen ve son olarak "Mütemadiyen ağlıyorum" adlı şarkısını piyasaya süren Feridun Düzağaç için kolları sıvadı. Çok endişeli olduklarını dile getiren hükümet yetkilileri, "Umarız Feridun iyidir. Onun hep iyi olmasını istiyoruz, çünkü o çok iyi bir insan. Sadece biraz fazla hassas..." açıklamasında bulundular.

Kız Meselesi Şüphesi

ilerleyen günlerde kurulması planlanan Sanatçı Koordinasyon Merkezi'ne başkan olması beklenen Afyon milletvekili Ersin Özbükey "Ne sorunu olabilir ki? Hali vakti yerinde, okumuş çocuk. Kız meselesi mi? Eğer öyleyse, en doğrusu sevdiği kişiyi karşısına alıp, açık açık konuşması. Atla deve değil ki bu." şeklinde tavsiyelerde bulunurken, Feridun Düzağaç bu gelişmelere yanıt olarak sadece "Müsaadenizle ben odama çekilmek istiyorum." demekle yetindi. "

http://www.zaytung.com/haberdetay.asp?newsid=5927
Bu aralar için

(bkz: bono)
Mütemadiyen ağlıyorum diye şarkı yapan 50 yaşındaki adama:
"ağla ağla açılırsın" demek istiyorum.

bi de "annneeeem için annnnnem için bu yağmurlar ayayayayya ühühühühü" şarkısını besteleyen emre aydın'ın da böylece sonu göründü.

ileride o da bir küçük feridundüzağaçgillerden olacak.
"ulen aziz kedi" demek istediğim insanın seçkin piriler ve kaan tangöze evliliği sonrasında milliyet'teki yazısında söz konusu kişinin ismini geçirerek yardırması da vuku bulmuş meğer.

gazeteler, dergiler, mizahsyenler adamın üzerine gitmeyin bu kadar ya..
ağlarım bak .. mütemadiyennnn...derse de "selpak var abi.. 10'lu paket.. ama mentollü".

"Feridun Düzağaç - Lerzan Mutlu: Lerzan, ben beste yaparken seyahate giderek çok büyük bir özveri sergiliyor. Evliliğimizden çok memnunum. Hüzünlüyüm"

http://cadde.milliyet.com...0/BiR_iZDiVACIN_ANATOMiSi
beşiktaş kadar asil ve değerli bi sanatcıdır.
(bkz: asaletin sembolu)
turgut uyar hastasıdır, sadece bu bile kendisini sevmeme yeter...
sahne performansı olmayan zaten olsa tuaf olacak olan sahne performansına ne gerek var senin şarkıların yeter dedirtten. güzel bi yaz akşamı açık havada dinlenince şarkılarındaki hüzün, sözlerindeki güzellikle sizi sizden alan, karizmatik, samimi, duyarlı...insan.
sanırım twitter hesabını kapatan insan.nedendir acep?kelime oyunlarından sıkıldı galiba.kim bilir?
"adı var kendi yoklardan bıktım... adı var kendi yoksa ben de yokum!"
alkolik, kumarbaz, spor köşe yazarı bu arada sağlam parçalar yazıyor karikatürstlerede iyi posta koyuyor "gel aslanım sorunun nedir kız meselesi mi"
kuş olup uçamayasım, denize düşüp boğulasım var, sözünü şarkıda kullanan, gözlükleriyle bütünleşmiş cool insan.
kasıntı adam. ben çok melankoliğim mevzusunu fazlaca abartmış artist.
dipteyim sondayım şarkısı hala sevilerek dinlenen sanatçı. sevilesi, dinlenesi.
mütemadiyen ağlatan adam.
şarkıları bir müddet kesintisiz dinlendiği zaman, dinleyicide ana rahmine dönme isteği yaratan, nev-i şahsına münhasır, adam gibi adam olan sanatçı.
rakı şişesinde balık adam
okan bayülgene katıldığında sordu okan
okan-giden midir terkeden yoksa kalan mı?
feridun düzağaç-gidendir abi

derhal şu şiir geldi aklıma

kimdi giden kimdi kalan
aslında giden değil kalandır terkeden
giden de bu yüzden gitmiştir zaten...
şarkı sözlerini nasıl bir kafayla yazıyor acaba çok merak ediyorum.
vakti ile tanışmış olduğum çok sevecen insan..