bugün

yarın akşam saat 19'da, kozan'ın tapan yaylasında konseri olan sanatçı.
Deli ve söz ver şarkısı efsane olan şahsiyet. Diğerleri huzurla dinlenir geçilir ama bunlar başka.

ikisini de saatlerce dinleyebilirim.
Düzağaç nedir Feridun abi dallı budaklı olur ğaç.
Ne zaman şarkılarını dinlesem beni çocukluğuma götürüyor. Gözlerimi kapamışım Sanki böyle ortaokul zamanında arkadaşlarımla döner yemeye gidiyormuş izlenimine kapılıyorum. Ne güzel yıllardı bu 2006 2010 arası.
melankoli bir insan olsa kendisi olurdu heralde. çok yaralayıcı şarkı sözleri vardır. sadece sözleri okumak bile yeterli oluyor bazı şarkılarında. müziği ayrı güzel o konuya hiç girmiyorum. ama bu nedir?

"Hiç bir şey diyen bir cümlenin
Ortasına terkedilmiş bir kelimeyim;
Öznesiz.. Zamansız.. Zarfsız... Mektupsuz... Adressiz..."
Besiktaşlı olması dışında bir özrü olmayan, türkiye'nin az bulunan adam sanatçılarından.
Tam bir müzik adamı.
Fazıl Say'dan bin kat iyidir.
Ben kısaca f.d.
On numara, beş yıldız adamdır.
Yeteneğini, yaptıgı müziği, saygın duruşuyla harmanlar ve takdiri sonuna kadar hakeder.

Klavye pehlivanı Hadsiz varlıklara da, gereken dersi itinayla verir.
Kalp kalp kalp..
Kısaca FD.
kendisi an itibariyle ankara'da döktürmektedir. meb şuranın düğün salonundan hallice olan ses sistemine rağmen..
gelmis gecmis en guzel sarkisi benim icin "kül"dür.
Kalbi yazdığı sözlerde atan adam.
tiki taka’da arada Uludağ sözlük’ü okuduğunu söyleyen pek bir sevdiğim sanatçı abimiz. selam olsun.
https://youtu.be/ZJWH_xIVxFg?t=456
Alev alev şarkısını Ebru Yaşar a verdiği için üzerinden polemik yaratılan sanatçı.Adamın magazinle derdi yok.Başka şarkıcılar isteyip de vermediği için eleştiriliyor.Şarkı onun istediği kişiye verir.Kendi halinde şarkılarıyla var olan biri.Ne derse desinler canını sıkmaması gerekli ama vermeseymiş daha iyi olurmuş.Ebru Yaşar arabesk tarzda yorumlamış ve şarkıyı mahvetmiş.Canını sıkmamalısın fd.Meyve veren ağaç taşlanır.
Çok sevdiğim bir sanatçı olmasına rağmen sahnede çok sıcak olmayan biridir.Şarkıları melankoliktir.beşiktaş hastasıdır.
fd en iyi şarkısıdır evet.
Kül demli versiyon önerilir...
En sevdiğim şarkısını dinlemek için linke tıklayınız :

https://youtu.be/E5E77TGhuhY
Irmak kazuk'un youtube kanalındaki tiki taka içeriğine konuk olmuş bam bam sorulara cevap vermiş bir sanatçı.. bir fenerbahçeli olarak sürekli fenerbahçe'yi yenmek gibi sözlerini hayallerini duydukça keyiflendim.. aynı içerikte ekşi, uludağ gibi platformlarda kendi hakkında yazılanları da ara ara okuduğunu söylediğiniz için bu hislerimden bahsetmek istedim..

Seviliyorsun kısaca f.d. hatta eski nicklerimden birinde senin bir şarkını* da hikayeleştirmiştim zamanında. Gereksiz bir bilgi ama olsun. Bunu da bil istedim.

Kendine iyi davran.
burdan ona evlenme teklifi etmek istediğim sanatçı. Tam bir sanatçı.

Benimle evlenir misiniz feridun düzağaç bey?
sözcükleriyle insanları uzaklara dahası olmaktan korktuğu yere,
alev alev götüren bir sanatçıdır..

dipte ve sonda olduğumuz anlar da dahil,
ağlamıyorum ki,gözüme kara duman kaçtı..
Her şarkısı keyifle dinlenen, sesi, yorumu ve sanatçı duruşuyla her daim sevilmeyi ve saygıyı hak eden güzel insan.

Alev Alev der susarım!
Başucu şarkım...
abinin stilini çok beğenirim şarkılarını da severek dinlerim, nasıl kralsın sen yav. kül şarkısı özellikle tavsiye edilir.
güncel Önemli Başlıklar