bugün

iki genç kız filmindeki oyunculuğuyla sadri alışık ödüllerinde gelecek için umut veren oyuncular arasında birinci sıraya oturmuştur. iki genç kız filmi kendisinin ilk denemesi olmasına rağmen çok iyi bir oyunculuk sergilemiştir.
iki genc kız filmi ile sinema sektörüne oyunculuk anlamında saglam bir adım atmıs olan kisidir.
iki genç kız filmindeki en iyi performansı sergilemiş oyuncudur kanımca. adana altın koza film festivali'nde en iyi kadın oyuncu ödülünü de almıştır ayrıca. *
1980 doğumlu güzel oyuncu. istanbul üniversitesi radyo tv ve sinema bölümü mezunudur.
hatırla sevgili dizisindeki güzide karakterini canlandıran oyuncu.
iki genç kız filminde zor bir rolde oynayarak başarılı olabilmiş çok iyi bir oyuncu.
Çok güzel ve alımlı bir oyuncu. Hatırla Sevgili'nin Güzidesi. Beren Saatten çok daha güzel ve çekici.
ulak filminde de rol alan yetenekli oyuncu.
lale mansurun birakmasindan sonra dizinin en guzel bayani konumuna gelmistir.
iri gözleriyle hatırla sevgiliden tanıdığımız, buğulu sese sahip çekici oyuncu.
iki genç kız filminde ben oynadım mı böyle oynarım diyip herkesi kendine hayran bırakan süper oyuncu.
aşık olunası bir değil birçok özelliğe sahip nisa. gülümseyişi ile beni benden alan oyuncudur.
kemal sunal ın bir filminde şabanın bir türlü gerdeğe giremediği kızı canlandıran oyuncuya aşırı derecede benzeyen yetenekli aktris.
2 genç kız'ın behiye'si, hatırla sevgili'nin güzide'si, gizli güzellik sahibi, mistik hatun. 2006 yılında 2 genç kız filmiyle adana altın koza film festivali'nden en iyi kadın oyuncu ödülünü; ankara film festivali ve sadri alışık ödülleri'nde ise umut vaat eden genç kadın oyuncu ödülünü almıştır.

görsel
Feride Çetin (d. 5 Kasım 1980), Türk aktris. istanbul Üniversitesi iletişim Fakültesi Radyo Tv Sinema Bölümü'nü bitirdi ve Marmara Üniversitesi'nde Sinema-TV yüksek lisansı yaptı.Oyunculuk dışında yönetmenlik de yapmaktadır.Çevirmenlik deneyimi de olan genç oyuncu ayrıca ingilizce,Almanca ve ispanyolca olarak üç dil bilmektedir. Şu anda Son Ağa da Gülümser rolündedir.
357 feride çetin..kendisi lisedeki tek platoniğimdi..aynı sene mezun olduk..istanbul radyo televizyon benim de ilk tercihimdi..ama olmadı..olamadı..aslında biliyordum oyuncu olacağını..ve şimdi dizilerde seyrediyorum onu..hayat yine çıkardı onu karşıma. mutluyum o yüzden..önceden de seyrediyordum, şimdi de seyrediyorum..

(bkz: lise platoniğini dizide görmek)
şu sıralar yalancısın sen isimli dizide oynayan tatlımı tatlı bir hatun kişisi.
ses tonu çok tatlı bu hatunun. güzelliği zaten insanı büyüleyecek kıvamda. sadeliğin getirdiği aşırı bir çekicilik var feride hanımda
uykusuz bar programında gördüğüm utangaç, doğal, evlenilecek kız dediğim şahsiyettir. programın sunucusuyla o derece doğal konuşmaları vardır ki hayran olmamak elde değildir.

son aga dizisinden kendisini iyi takip etmişliğim vardır.
Yalancısın Sen isimli dizide Nazan adında iki çocuklu, dul bir kadını canlandıran, daha önce Hatırla Sevgili, iki Genç Kız ve Son Ağa isimli yapımlarda rol alan, 5 Kasım 1980 istanbul doğumlu kadın oyuncudur. istanbul üniversitesi'nde radyo sinema tv okumuş ve marmara üniversitesi' nde sinema tv alanında yüksek lisans yapmıştır. ingilizce, Almanca ve ispanyolca bilmektedir. iki genç kız isimli filmi ile adana altın koza film şenliği'nden en iyi kadın oyuncu ödülünü kazanmıştır.
çok güzel bir gülümsemesi olduğunu düşündüğüm oyuncu. iki genç kız'da kırmızı saçlarıyla görülebilir.
ilk kez 'iki genç kız'filminde kırmızı saçlarıyla görünen,daha sonra 'hatırla sevgili'dizisinde daha çok sevilen,ardından da 'son ağa' ve 'yalancısın sen'dizilerinden hatırladığımız,gülüşü çok güzel olan oyuncudur.
gözle görülür potansiyel bir yeteneği vardır.
başarılı, yardımcı oyuncu.
http://www.youtube.com/watch?v=ebCh2aD0eC4 allam şu kız ne kadar benzemekte ona. kızın ingilizcesiyle dalga geçiyorlar. bunlar da ingiliz veya amerikan değiller sanırsam.