bugün

hâlâ başarıları nedeniyle kıskançlıktan sevilmediğini sanan pollyanna taraftarları olan kulüp.

yavrum, vitrinlerinde bile daha çok kupa olan liseler biliyorum ben. onları kıskanıyor muyuz?
(bkz: black mamba)
son altı senedir şşampiyonlar ligine gidemeyen,her branşta fenerbahçe'ye yenilen melislerin hayallerini görmemizi sağlayan devasa kulüp.
kendi sahasında en son trabzonspora 1996 da galatasaraya 1999 da beşiktaşa 2005 te yenilen kulüp. sayısız bok atmalara karşı hala ayaktadır.
beşiktaş maçında şanlı bir galibiyet almasada maçı ilk 20 dakikada koparan takımdır. sow'un gol atması ise adaptasyon sürecini hızlandıracak bir etkendir.
(bkz: derbi canavarı/#14503695)
şikeci kulüp. dün yönetim kurulu üyesi cihan kamer ne demiş. hani siz 58. maddenin değişmemesini istiyordunuz? ee tabi baktınız değişsin deyince suçun ikrarı olmuş oluyor tarz değiştirdiniz.

"Biz aslında 58. maddenin değişmesini savunuyoruz, tıpkı 62 ve 22'nin olduğu gibi. 62 ve 22 nedir yahu? Adam öldürüyorsunuz bu kadar ceza almıyorsunuz. Ne yaptı Türk futbolunu, sporunu geliştirmek için yıllarını harcayan insanlar? Biz bu yüzden değiştirilmesini savunduk. Ayrıca hiç bir yelpazesi yok. Dedikodusu da, yapanı da düşürülüyor. Biz uluslararası hukuğa değiştirilmesini istedik. Ama herkes formasını giydin ve Fenerbahçe düşmemek için değiştirmek istiyor. Fenerbahçe düşmemek için madde değişikliği istiyor haberi yalan. Biz değiştirilmesini istedik ama yine şike yapanın küme düşürüleceği bir ceza sistemini istedik."

edit: eksileyen melis yukarıdaki cümleler cihan kamer'in sözleri. dün canlı yayında söyledi.
5 şubat 2012 tarihinde yavru kartalları bir kez daha ağlatmıştır.
http://galeri.uludagsozlu...r/fenerbah%c3%a7e-222820/
fenerbahçe hayatın ta kendisidir. yedi yaşında babanın elinden tutularak duman altı kahvehanelerde nefes nefese maç izlemek yendiysek eğer mutluluktan tüm gece rüyalarda tribünlerinde bağırmak, yenildik ise saklanmaya çalışılan bir damla göz yaşıdır fenerbahçe. dünyanın tüm içinden çıkılmaz pisliklerine rağmen bir fener maçı sırasında her şeyi unutup sarı lacivert formanın büyüsüyle mest olmaktır. yıllar geçtikçe büyüyen bir aşktır. hayatın her alanında fenerbahçeli olmanın bilinciyle iyi bir insan olmaya çalışmaktır. yeri geldiğinde son anda kaçan şampiyonluktan sonra bir bankta tek başına sabahlamak, şampiyonlukta ise dünyayı, insanı daha bir sevmektir. hababam sınıfının sıcaklığı, turist ömerin insanlığıdır. ben bir yaşam biçimi olarak benimsediğim fenerbahçeyle çocuklar, torunlar yetiştirmek ve dünyaya güzel renkler katmak istiyorum. dileğim tüm takım taraftarlarının takımlarına aynı aşkla bağlanabilmeleridir. ancak şu da bilinmelidir ki haksızlıklara karşı göstereceğimiz dişin ışıltısı gözü dönmüşlerin gözlerini kör etmeye yeter de artar..
türkiyenin en uygar taraftarına sahip kulüb.
Yensede yenilsede taraftarlarının onu bırakmayacağı bir kulüp.
güzide spor kulübdür .ayrıca çok başarılı bir oyuncu kadrosu vardır.
spor kulübüdür. ezeli rakibi galatasaray'a bayan baskette bu akşam da dersini vermiştir.
ama asıl güzel olan spor kulübü olduğumuzu her alanda hatırlatmak:
galatasaray ile oynadığımız toplam son 102 adet (5 ana branş) maçlarından 83'ünü kazanmış olmamızdır. %80 yazar kardeş!
(bkz: kaybedenler kulübü)
bütün taraftarlarının gurur duyması ve hiçbir maçında yalnız bırakmaması gereken bir bayan basketbol takımına sahip olan kulüp...
Her branşta koyduk diyenlere melo nun çükünü hatırlatmak gereken takımdır.
mali aydınların medyanın deyimiyle 'şok'* açıklamalarından sonra camia olarak ne diyecekler çok merak ediyorum.

mali ne diyor?

'febe'yi düşüren başkan olarak anılmam'.

durumun vahametinin farkında çünkü adam. bunu da açık açık ifade etmiş. adı geçen takımların götü kurtaramayacağını söylüyor bir nevi tünelin ucu karanlık derken.

febeli yöneticileri eleştirmiş febeyi uçuruma götürmekle. ben bir galatasaraylı olarak febe camiasına acıdığım için sırf merhametimden dolayı daha önce bunları yazmıştım. çünkü febeliler gerçekten duygusal insanlar, sürekli üzülmelerini, ağlamalarını istemiyorum. febenin kurtarılacak tarafı yok, mali bile iflas etti. febeli yöneticiler de bu kaçınılmaz durumun tadını çıkarıyor düşürün bizi diyerek. düşürecekler zaten. sadece sabaha mı bıraksak durumu söz konusu.
şike yaptığı gün gibi ortada bu takımın, artık ne yapılacaksa biran önce yapılması gerekir.

not: fenerbahçeliyim ve şike yaptığınada inanıyorum.
1907 yılında kurulmuş forma renkleri sarı-lacivert olan ve bir çok spor dalında takımları olan , Türkiye'nin büyük spor kulüplerinden biri.
--spoiler--
m.a. aydınlar: galatasaray, bursaspor, orduspor dışında 15 kulübün imzalı 58. madde değiştirilsin yazılı başvurusu var federasyona.
--spoiler--

tartışacak bir şey var mı gerçekten artık?
30 şubatta küme düşecek olan takım.

(bkz: ironi)
fenerbahçe futbol takımı zaten 58. maddenin değişmesi gerektiğine inandığını defalarca söylemiştir.

ama değişsin demek, küme düşme kaldırılsın manasına gelmemektedir. bunu maa'nın dün çıktığı programdan önce pazartesi günü telegol'e çıkan cihan kamer zaten söylemiştir. "biz yönetim kurulu olarak 58. maddenin değişmesini istedik, ancak küme düşme kaldırılsın demedik. küme düşme duracak, ayriyetten suçlar ayrılacak. biz böyle değişmesini istedik 58. madde'nin." demiştir.

yani kıvırmaktan başka bir işe yaramayan maa'nın sözlerini getirip aha açıklarını bulduk demeyin. komik oluyor * .

tanım lazım değil mi: türkiye'nin en büyük spor kulübü.
aslanlar sırtlanlar bilumum leş yiyicilerin üstüne akın edip etlerini parçalamak istemesine rağmen tüm kulvarlarda yine en öndedir var mı ötesi?
galatasaray'ı yenmesinden başka sike sürülecek bir başarısı olmayan kulüp. ezeli rakiplerine hep 6-0'lık galibiyeti hatırlatırlar, çünkü öne sürecek başka başarısı yoktur. buna rağmen galatasaray'lıları sürekli olarak "aman iyi ki bi uefa kupanız var" diye kündeye getirmeye çalışırlar.

tanım: türkiyenin ikinci büyük kulübüdür. birincisi için;
(bkz: galatasaray)