bugün

türkiye futbol federasyonu'na `şubat 2008'de seçilen(!)* yeni yönetimden sonra kısaca böyle refere edilmelidir, eskisi gibi; yani ''federasyon'' şeklinde değil.
federasyonun fenerasyon olduğuna en güzel kanıt için:
(bkz: 17 şubat 2008 konyaspor galatasaray maçı)
levent bıçakçı federasyonuna da verilen isimdi. elle atılan goller, verilmemesi gereken penaltılarla gerçekten ne kadar doğru bir tespit oldğu belli olmaktadır. hasan doğan'ın da levent bıçakçı dönemin de federasyonda olması sebebi ve ilk haftadan fener yanlısı bir yönetim sergileyeceğini belli etmesi ile daha uzun süre akıllarımızda yer alacak gibi bu sözcük..
Bakın kimi atamışlar gözlemcilerin başına: artık fenerasyon lafı bile az kalır

+++++++++++++++++++++

Yeni federasyonun Gozlemciler ve Temsilciler Kurulu Baskani Kemal Dinçer oldu. Kendisini unutanlara hatirlatmak için asagidaki maçi hatirlatmak istedim...

Allah razi olsun yeni fenerasyonu seçenlerden seçtirenlerden de

*************

F.Bahçe taraftarlarinin bulundugu bir tribünden (Ne kadar absürd bir ifade, öyle degil mi? Sanki stadyumda G.Saray taraftari varmis
gibi...) sahaya atilan bir biçagin (bozuk para, pet sise veya cep telefonu degil), F.Bahçe Menajeri Kemal Dinçer tarafindan `çaktirmadan' tasinmasi ve yedek kulübesine birakilmasi, Lig TV kamerasi tarafindan basariyla görüntülendi.
Elbette ki Sayin Dinçer'in, hakkaniyet duygusuyla dolup tasmasi ve biçagi maçin gözlemcisine vermesi beklenemez. Benzer bir durumda, herhangi baska bir takimin görevlisinin de ayni tavri sergileyecegini tahmin etmek zor degil. Aksi takdirde, büyük bir sürpriz yasamis oluruz.
Öte yandan bu olayin isaret ettigi sorun su ki; Türkiye'de, futbola bagli siddet olgusu her yil biraz daha tehlikeli bir hal aliyor. Son derbi maçinda, örneklerini önceki yillarda yasamadigimiz, yani orjinal siddet eylemleriyle karsilastik. Ayni durum geçen yil da geçerliydi. Her sezon, özellikle de ligin son haftalarinda, pek çok futbolsever "Hiç bu kadar kötü olmamisti" izlenimine kapiliyor, siddet eylemlerine tanik oldukça...
Bu sorunu gerçekten çözmek (en azindan dogru dürüst bir teshis koymak için), rakip takim taraftarlarinin maçlara gitmesine engel çikarma gibi zorlama önlemlere basvurmak ve her seferinde yüzeysel tartismalara girip kliselere hapsolmak yerine, biraz sosyolojik bir bakis açisina sahip olmak gerekiyor.
yeni başkanı aday yapan özhan canaydın'ken yapılan saçma iddiadır. konya - galatasaray maçı da gayet normal bir maçtır. fenerbahçe ve trabzonsporlu futbolcular sivas'ta ki dondurucu soğukta,taş gibi zeminde maç yaparken gsli futbolcuların ne ayrıcalığı vardır ki maç ertelenecektir.
(bkz: yüksek düzeyde ayar içeren entry)

tanım: başarısızlığa kılıf aramak için fonetik ahenkten türetilmiş ifade.
iftira atmak güzel şeydir. ama iftiranın bile adabı olur. mesela elle atılan goller, verilmemesi gereken penaltılar şu bu...ayıp be! kaç elle gol atmıştır fenerbahçe, son 2 sezon toplasanız kaç penaltı atmıştır fenerbahçe? bazılarının haklı olanlarını bırakın hadi, haksız yere alın teri akıtanların puanlarını çaldıkları uydurma penaltılarının 1/12'si oranında olabilir mi acaba?

bilmeyen dünkü çocuklara söyleyelim fenerasyon dediğiniz şeyin başkanı Gs'li.
bu kadar ağlak olmamak lazım. erkek adamdan sürekli ağlaması beklenmez, biraz duruş beklenir. ama tek yapıp yapabilecekleri sanaldan atar gider yapmak olanlardan ne beklenir? eziklik, aşağılık kompleksi, çirkeflik sonucunda kamuoyu yaratmaktır bu ve benzeri ifadelerin amacı. ama önemli olan nokta şu, gerek insan kalitesi gerekse vizyoner bakış açısı olarak iyi durumda olan fenerbahçe kulübünün aleyhinde kamuoyu yaratmak yerine, ali samiyen'de cinsel taciz var diyen Gs'li spor yazarlarının, fenerbahçe bizi her alanda geçti itirafını yapan Gs'li yöneticilerin fikrini değiştirin.

bunu da kulübünüze destek olarak yapın. bedava forma dağıtılıyor diye ancak o zaman 10 milyon'a bilet alarak, 15.000 kişilik stadı dahi dolduramayarak, forma almayarak, kombine almayarak, kulübün sırtından geçinerek, her maçta ana avrat küfrederek güzel giden takımınızın ayak takımı olarak kalırsınız.

nkfvas kaşkolları takmakla, hepiniz o...çocuğusunuz pankartları asmakla, şampiyon olunmaz. büyük olunmaz. küçüldükçe küçülünür. bir süreliğine bu çapınızla ve ufkunuzla sizi ezeli rakip ya da ebedi dost olarak görmüyor, ihmal edilecek kadar küçük değerlik olarak yorumluyoruz.

(bkz: nokta)
(bkz: 27 subat 2008 galatasaray fenerbahce maci)
yine galatasaray'a ceza vererek boş durmadığını göstermiştir. aziz'in paraları tatlı olsa gerek.

Futbol Federasyonu Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), Galatasaray'a 1 maç seyircisiz oynama cezası verdi.

Kurul, Turkcell Süper Lig'de 15 Mart'taki Ankaraspor-Galatasaray maçında, taraftarlarının kötü ve çirkin tezahüratta bulunması nedeniyle, daha önce Bursaspor ile yapılan maçta aynı nedenle 30 bin YTL para cezası almış olmasını da gözönünde bulundurarak Galatasaray'a, 1 resmi müsabakayı seyircisiz oynama cezası uyguladı.
yavaş yavaş kendini gösteren oluşum. ama durun daha çok gösterecek zamanı olacak bunun.
''5 nisan 2008 fenerbahce kayserispor maci'' ile gövde gösterisi yapmıştır.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.