bugün

atlayışını bu sabah elimde tost, gangnam style dinleyerek izledim. hayatıma sokayım.
an itibarıyla dünyanın en taşaklı adamı.
dünyanın yerçekiminden en çok çeken insanı.
39 km boyundaki adam.
hedefine ulaşmak için 5 yıldır aralıksız çalışan örnek insan evladı.
tarihe geçmiş adam.

tamam adam mars'a ayak basmadı; kıyafetti, teknolojiydi, oydu, buydu. sonuçta 5 yıl çalışmış bu atlayış için. her gün 100 tane adam mı atlıyor bu kadar yüksekten? herkesin cesaret edebileceği bir şey değil yaptığı.

tecrübesini, çalışkanlığını ve profesyonelliğini gerekirse yıllarca bekleyerek doğru zamanda hayata geçirdi. sırf bu hareketiyle bile bir çok insana örnek oldu ve heyecan verdi. atlayışıyla bilime de katkıda bulundu.

keşke herkes hayallerini böyle gerçekleştirebilse. muhtemelen mutlu bir insan olarak hayata veda edecek. bunu da haketti.
36 500 km gibi uzak bi mesafeden dünya ya atlayan adam. çok cesur biri.

- aşkım bi dilek tut, bak adam kaydı
* oha naci, konuyu nasıl sekse getiriyon anlamıyom yane
- kız ekmek musaf çar
* sus lütfen, bide yemin etme. romantik ol acıkın
- ama aş
* sus dedim gerizekalı öküz.
39 500 metreden atlamış adamdır. küsuratı varda o kadar önemli değil. büyük ihtimalle hesaplamalarında ses hızını (denemenin en önemli yanı buydu insanın ses hızını aşması) geçmek için bu yüksekliğe çıkıldığını düşünüyorum.
bir hezarfen değildir.
sonik patlama sırasında ne hissettiği merak edilen adam, basına bir açıklama yapsa bu konuda iyi olurdu hani.
atlayışını canlı yayınlayan ntv'ye göre ışık hızını geçmeye çalışacak olan adam.
ntv'ye biri eğer bir insan ışık hızını geçmek bir yana ona yaklaştığında kütlesinin ne hale geleceğini ve bir insanı o tür bir hıza çıkartabilecek bir makinenin henüz yapılamadığını bir insan evladı anlatsın lütfen.
bir de bu ntv bilimsel konularda dergi falan çıkartıyor , türkiye işte harikalar kumpanyası.
bir vecihi değildir.
o değil de doktorların %91i kesin ölür diyordu.
(bkz: küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın)
hepsine kapak olmuş maceraperest.
görsel
görsel
her okununuşta akla hamburger getiren soyadına sahip maceracı, aha ha ha.. karnım mı aç ne? saygılar.
yere indikten sonra müslüman olan hatta namaz kılan adamdır.
görsel
yaşamayı seçerek en yüksekten atlayan adamdır. yoksa imkan olsa, boğaz köprüsünden atlayan bir adamı çıkarsanız 100 km'den de atlar. ama felix abi yaşamayı seçiyor. 5 yıllık çalışma, teçhizat, eğitim... hepsi yaşamak için.

sonra başka insanoğlu çıkıyor, 39 kilometreden tek atışla kaç adam öldürürüm hesabı yapıyor. garip bir varlık şu insan.

felix, büyük ölüm riski aldı. buradan diyanet'e soruyorum. böyle bir atlayışta diyelim ki % 95 ölüm riski var. sonuç ölüm olsa islamiyet'e göre intihar sayılır mı?

buyrun burdan yakın.

daha neler neler.

amca zihnime atladı sanki.
adamın atladığı yerden dünyanın yuvarlak olduğu görünüyor lan , hala ispatlanmaya çalışılan nedir kendisine karşı anlamak zor .

sonuçta bu bir reklam kampanyasıydı özünde ve bu kadar mükemmel bir reklamı belki f1 de yapamazdı ilgili marka .
tüm ilgi toplandı milyonlarca insan canlı izledi , firma amacına ulaştı tabi ki .

bu adam böyle bir atlayışı sadece para için yapmış olamaz amacı tarihe geçmekti ve geçti .
hayallerin sınırı yok , bize de tebrik etmek düşer .
uzaydan dünya ya atlaması kolay dünyadan uzaya atlasın diye tepki verilecek bir işe kalkışan kişi.
biz hala bilmem ne suresindeki bilmem ne harfinden mana cikartmaya calisaduralim, elalem mars'a insan yollamayi planliyor, kimiside uzaydan dunyaya atliyor.
gönül rahatlığı ile ölebilecek adamdır. dünyada daha büyük ne yapacaksın ki, uzaydan atladı adam. daha yukarı çıkacağım derse o başka.
insanın, isteyince her şeyi başarabileceğini gösteren adam.

görsel
adına ve atlayışına hitaben yapılmış en güzel gif aşağıdaki olan dünyaya atlayan adam.

görsel
(bkz: nse stratosferdsn snrm i gclr) .s.s.s
şanslı bir aksiyonsever.

çok daha kötüsü olabilirdi.

görsel
http://inciswf.com/21424.swf

ilahi cuk diye oturmuştur kim yaptıysa ayakta alkışlıyorum.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar