bugün

entry'ler (499)

ayakkabı kutusu

son birkaç yıldır bazı siyasi olaylardan dolayı çoğu kişinin aklına baska bişey gelen bir isim tamlaması. bu geceden itibaren benim için bambaşka bir anlama sahip. anılar.

4 yıl peşinden koştuğum, 4 yıllık sevgillim, birtanem, herşeyim... dün ailesinin yıllardan beridir yaptığı saçma sapan hareketlerden dolayı ilişkimizi bitirmek zorunda kaldığım ilk aşkım, prenses'im.

çok kötü bir duygu sözlük, kavuşamamanın acısını 4 yıl çektim ama bitirmenin acısı.. bu bambaşka birşey. bu gece 4 yıllık anılarımızı, son doğum günümde aldığı bir "ayakkabının kutusu"nun içine sığdırdım. en çokta beni ne kadar çok sevdiğini anlattığı, fotoğraflarımızla süslediği günlüğü kaldırmak koydu... o ayakkabı kutusunun içine koymadan onu tekrardan okumamak için kendimi tutamadım. çok kötüyüm sözlük. sigara içen ve arabesk dinleyen birisi değilim. hiçbir zaman anlamda veremiyordum insanlar neden kendilerini insanlar neden sigara içer neden arabesk dinleyip kendilerini durduk yere tribe sokarlar diye. bunu da anladım sözlük. bunu da anladım.

uludağ sözlük

gün geçtikçe gözümdeki değeri azalan ve artık sıfır noktasına ulaşan sözlük. frame'de ateist-müslüman, kürt-türk tartışmaları ve 13 yaş altı zihniyetine sahip, yazar sıfatındaki insanların; seks, gey, lezbiyen ve türevi konularını açmaktan bıkmamasıyla birlikte zall ve ekibinin bu başlıklara izin vermesi, sözlük kalitesinin dibi görmesinden başka bir işe yaramamıştır.

sözlüğün saygın ve yazar tanımını tam anlamıyla yapan insanların kimler olduğunu göstermek amacıyla çıkartılan karma sistemi, ergenlerin eğlencesi durumuna düşmüş. bu ergen ve ergen kafalıların gün geçtikçe artmasıyla, adam akıllı yazarların sayısı gün geçtikçe azaldı. birkaç ayda bir girip kontrol ediyorum frameyi değişen birşey var mı diye. ama maalesef değişen birşey yok. sanırım bu böylede kalacak. zall böyle bir ortam istediğini, inci sözlükte kurucular bölümüne adını yazdırarak kanıtladı zaten.

1 nisan

bu tarihi müslümanların öldürüldüğü, hristiyanların hile günüdür diyenlere ithafen;

öyle bir olayın yaşandığına dair hiçbir belge, makale bulunmuyor. hadi bir ihtimal diyip azıcık araştırma yaptığımızda bulacağımız her yazı harfine kadar aynı. böylesine bir olayı hiçbir kaynakta bulamamak mümkün mü? azıcık araştırın yahu. kendi kanaatim o yazıyı 1 nisanda birisi tarafından şakaya maruz kalarak çok pis rezil olan bir mazlum yazdı.

tanım: şaka günü.

istanbul film müzikleri orkestrası

gerçekten başarılı bir grup. şefleri kerem esemen
yanlış saymadıysam 61 kişiden oluşuyor.

konser videoları için: http://www.youtube.com/user/IFMOrkestra

facebook sayfaları: http://www.facebook.com/ifmo.tr

etuuu

yetkili olduğu dönemlerini özlediğim yazar... zira hesabın yeniden açılmasının ardından eski etuu'dan eser kalmamıştır.

başlıkları alt alta okumak

başlıkları alt alta okumak
asuregibisurat (11)
kendini nasil goruyorsan oylesindir (2)

orospu çocuğu

(bkz: entry nick uyumsuzluğu)

sözlük yazarlarının rüyaları

4-7 yaş arasında he ramazanda davulcunun sesini duymamla birlikte gördüğüm rüyadır. neden böyle bir koşullanmaya girdiğimi inanın bilmiyorum ama her davul sesini duyduğumda gördüğüm rüya,

boş bir arazide yürürken biranda kepçe ve kamyonlar beni ezmek için kovalamaya başlıyor. arazi boş kaçacak veya saklanacak yerde yok. her seferinde gördüğüm bu rüyadan çığlıkla uyandım. abartmıyorum.

5 haziran dünya çevre günü

ülkemizde 1 hafta öncesinden, gezi parkının yıkılma emriyle eylemler ve protestolarla kutlanmaya başlayan gün. tabi kimlerin haberi var bu günden oda muamma. dünya çevre gününüz kutlu olsun dostlar.

pro evolution soccer 2014

yaklaşık 4 ay sonra çıkacak oyun. bekliyoruz.

918733

1 yılın 365 gün 6 saat olduğu düşünülüp hesaplandığında, milattan öncesi önemsenmeden 5 haziran 2013 yılına kadar geçen gün sayısıdır.

can sıkıntısı başa bela.

haluk bilginer

bugün doğum günü olan artist, seslendirme sanatçısı. iyiki doğdun usta.

azrail

görsel

erkeklerden kızlara tavsiyeler

lütfen aşırı makyaj yapmayın. samimiyetimle söylüyorum bunu. gerçek güzelliğinizi o boyaların altına gizlemeyin.

sözlük yazarlarının itirafları

her gece yatmadan önce burada yazılan itirafları tek tek okuyorum. alışkanlık oldu artık.

eylem kırıcı koyun insan

(bkz: koyun)

(bkz: sürü psikolojisi)

beşik kertmesi

yayınlandığı yılda izleyen, izlemeyen herkesin diline hadi len'i dolandırmış üstüne sıvazlamış dizidir. başka bir örneğide dabi dabi.

mimar sinan

Osmanlı baş mimarı ve inşaat mühendisi. Osmanlı padişahları I. Süleyman, II. Selim ve III. Murat dönemlerinde baş mimar olarak görev yaptı. eserleriyle tüm dünyada adı duyulmuştur. en büyük eseri ustalık eserim dediği Selimiye Camisi'dir.

voltaire

bugün ölüm yıl dönümü olan, fransız yazar, büyük filozof.

rüstem paşa

(bkz: Damat rüstem paşa)

diyarbakır ve anadolu beylerbeyliğinin ardından 1539'da üçüncü vezir oldu. aynı yıl kanuni sultan süleymanın kızı mihrimah sultan ile evlendi. 28 kasım 1544'te süleyman paşanın yerine sadrazamlığa getirildi.

şehzade mustafanın infazından sonra yeniçerilerin ayaklanma ihtimaline karşı 6 ekim 1553'te görevinden alındı. sadrazam kara ahmet paşanın idamından sonra 29 eylül 1555'te yeniden sadrazamlığa getirildi ve rüstem paşa ölene dek bu görevin başında kaldı.

şuanki türkiye sınırları içinde birçok cami, kervansaray, medrese ve hamam yaptırmıştır. ayrıca Tevarih-i Ali Osaman veya Tarih-i Rüstem Paşa adı ile yazdığı tarih kitaplarıda mevcuttur.

oldukça zengin olan rüstem paşa, birçok kaynakta abus çehreli, aksi, hüsn-i tedbir sahibi, kabiliyetli, müktesit bir devlet adamı olarak tanıtılır.