1. 1.
  gercek bir elf. Yeteneği ve kudretine Valar' ın bile hayranlık duyduğu , iradesine karışamadığı bir ilkdoğan. Valinor'un iki ağacı ndan çaldığı ışığı , kendi hüneriyle yaptığı silmarillere hapsetmiş ve onlara aşık olmuştur.bu mücevherlerin , kendisi tarafından verilen ismiyle Morgoth (bkz: Melkor) tarafından çalınmasıyla onları ne pahasına olursa olsun (bkz: kinslayer) geri alacağına dair yemin etmiş ve yazarın Silmarillion eserinin olasılıkla en önemli arayısına başlamıştır.
  6 ... the exile
 2. 2.
  (bkz: laz pacino)
  -2 ... kurabiyecanavari
 3. 3.
  fëanor diye yazılır. yeteneğine, cesaretine, benim bile hayranlık duyduğum nadir karakterlerden birisidir.
  1 -1 ... laz pacino
 4. 4.
  elven ateşin ruhu anlamında.
  2 ... veshtitza
 5. 5.
  kendisi orta dünya'nın dünya olmasını sağlamış elf'tir. yeteneği, zekası, içindeki ateş, hitabet yeteneği ve hünerli elleriyle taşları işlemiştir. yarattığı silmarillerin sırlarına yalnızca kendisi, manwe ve eru iluvatar vakıftır. kendisi de aynı eru gibi (ya da her yaratıcı gibi) yarattığı silmarillere aşık olmuş, aşkı tutku ve saplantıya dönüşmüş ve en sonunda da bu tutku feanor'u yoldan çıkarmıştır. hırsı yüzünden önce kardeşkıyımı'nı gerçekleştirip gemiler ele geçirmiş, daha sonra gemileri beraber ele geçirdiği kardeşine de ihanet ederek onları soğuk ve tehlikeli çöllerde yalnız bırakmıştır. hırsı ve laneti ve neden olduğu sürgün tüm noldor'un yıllarca acı çekmesine neden olmuştur. soğuk çöllerde terk ettiği elflerden biri de, yeğeni olan galadriel'dir. hatırlarsanız galadriel, lotr'ın sonunda gemilere gidip batı'ya geçiyordu. işte noldor'un sürgünü o gemi yolculuğuna kadar devam etmiştir.
  1 ... siyah inci yagmuru
 6. 6.
  Tolkien'in, yetenekli, bütün dikkatleri üstüne çeken, karizmatik bir elf karakteridir. Bu yüzden sinsi şerefsizin tekidir.

  (bkz: silmaril)
  2 ... guest
 7. 7.
  balroglar tarafından katledilmemiştir aslında. savaştığı balrog ile savaşını kazanmış ama kendi içinde yanan ateş, o ateşli kişilik o kudret onu orada küle çevirmiştir. sinirinden altına sıçmıştır gibi bir durum. elf olduğundan hiç sıçmıyorlar ondan öyle demiyoruz. içindeki ateş dışarı çıktı diyoruz. elfin bokla ne işi olur.

  manwe rahmet eylesin. amin.
  4 ... jackskellington
 8. 8.
  "valar'ı da, morgoth'u da, engellemeye çalışırsa eru'yu da s*kiyim!" diyebilecek kapasitede manyak. silmarilleri yapan elf. hırsın vücut bulmuş hali. bunun yüzünden elflerin başına gelmeyen kalmamıştır.

  (bkz: curufinwe)
  3 ... soul forged sin
 9. 9.
  elflerin en yücesi. ancak bu yüceliğin verdiği hırsı yüzünden halkı eldarı silmillerin peşinden orta dünyaya çekmiştir. iyice sıyıran zât yolda kendi akrabalarına bile türlü şerefsizlikler yapmıştır. sonunda da kül olup gitmiştir yüreğindeki ateşin büyüklüğüyle.
  1 ... spdgaa
 10. 10.
  oğulları en sonunda yardımına yetiştiğinde ağır yaralıdır ama ayağının dibinde pek çok balrog'un düştüğü belirtilir. yaraları ölümcüldür ama içindeki ateş bedenini yok etmiştir.
  1 ... finrod