bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  Cezayir'li rai müziği sanatçısı.mükemmel sesi vardır,ilk çıkardığı albüm olan Baida mükemmel şarkılar içerir.ardından yaptığı Samra albümüde gayet güzeldir.Arap müziğine düşkün olanlar için harika bi seçimdir.ilk parlaması Khaled ve Rachid Taha ile yaptığı düetlerde olmuştur.beraber seslendirdikleri 1,2,3 soleil adlı albüm pek hoştur kanımca.
  2 ... elendil
 2. 2.
  cezayir asıllı fransız şarkıcıdır. arap popu diye tabir edilen rai müziğininin en etkili yorumcularındandır.
  2 ... brell
 3. 3.
  fransa'da nicolas sarkozy'yi destekleyip televizyona çıkınca bundan utanan insan.
  ... paradisperdu
 4. 4.
  (bkz: 1 2 3 soleils)
  ... ankakusu
 5. 5.
  pariste, le queen adlı gay diskoteğin çıkışında bir kaç kişi tarafından tecavüze uğramış.
  ... denzkore
 6. 6.
  rai müziğinin üç kralından bir tanesidir. maina parçası mükemmel ötesidir. sempatik bir mizacı vardır.
  ... morjivet
 7. 7.
  lakabı rai'nin prensi olan, müziğe olan ilgisini geleneksel cezayir müziği sanatçısı büyükannesine borçlu sevimli şarkıcıdır. başarısız pop albümlerinin yanında bazı fransız yapımı filmlerde de kendisine rastlamıştık. 'Tellement N'brick' adlı şarkısı 90'larda ülkemizde hit olmuştu. 'seni çok seviyorum' anlamına gelen bu sözlerle genç kızlarla karşılıklı sevgi ve saygıya dayalı bir iletişim kuran faudel ardından cezayir'in iki starı rachid taha ve khaled'le sahne aldı. happenstance da Audrey tautou ile birlikte sinemaseverlerin karşısına çıktı. güzel şarkıcı amal hijazi'yle olan düetiyle beni fazlasıyla kıskandırmıştı. 2007'te sarkozy ile biraraya gelerek sarılmaları da şarkıcının zihinlerde yer eden görüntülerinden biridir. (2,75/5)
  ... dudullulu barok besteci
 8. 8.
  küçük raici.
  http://www.youtube.com/watch?v=YYB6f5S2O3U&NR=1+
  ... cymbeline
 9. 9.
  eveet,
  bu entrymin son kez editlenmesini umarak yazılarıma başlamak istiyorum. sürekli yazdıklarımı düzeltip/silmemi sağlayan, onu güzel tanımlayamadığımı düşünerek beni strese sokan, kendisi hakkında muallakta olsam da ciddi anlamda sevdiğim faudel'ciğime öpücüklerimi yolluyorum.

  faudel 1995 yıllarında khaled ve cheb mami sayesinde tanınmaya başlamış, 1997 yılında ilk albümü olan baida'yı çıkarmış, tellement je taime şarkısı ile patlama yapmış, 1998 yılında khaled ve rachid taha ile paris bercy'de büyük bir konser vermiş, abdel kader şarkısıyla iyiden iyiye patlamış ve herkesin aklında o şarkıyı yorumlayan yanık sesli, müthiş nağmeleri ve sempatik tavırları olan çocuk olarak kalmış, 2003-2008 yılları arasında imajmeykırların onu yönlendirmesi doğrultusunda dik saçları, çiçekli gömlekleri, kadınlarla düetleri ve sesinin yanıklıktan ''aşk çocuğu'' na evrilmesi sonucu elinde olan popüleritisini kaybetmiş, 2007 yılında sarkozy ile televizyona çıkarak seviyesini iyice düşürmüş, 2009 yılında aklı başına gelmiş olacak ki onun ünlü olmasını sağlayan müziğe, raiye dönüş yapmış, 2010 yılında bled memory adlı bir albüm çıkarmış şarkıcı.

  ayrıca 2012'de çıkacak olan c'est le jour albümünü bitirmiş, arnavutluk'un divası olarak kabul edilen adelina ile düet yapıp klibi albüm tanıtımı tadında gösterilmiştir. şarkının ismi i love you more dir ve arnavutça, arapça, ingilizce, fransızca ve berberice karışımı bir şarkıdır.

  benim faudel hakkındaki görüşlerime gelince;
  kendisini yakından takip ediyorum ve yaptığı işleri, sanatçı kimliğini seviyorum. bunların da dışında ise çok güler yüzlü, sıcakkanlı bir insan. evli ve 2 çocuk babası. ailesine değer veren biri. ama ben onun o saf, çocuksu, çömez görüntüsünü, abileriyle düet yaparken heyecanlanan halini, amatörce ama yanık sesiyle iş yapıp, etrafa salak salak bakıp, gülücüğünü yüzünden eksik etmediği zamanlarını seviyorum. olgunlaşmasına, büyümesine o kadar çok üzülüyorum ki...2003-2008 arasındaki o hallerini hatırlamak bile istemiyorum. nasıl olabilir de bu çocuk zamanında saçını sarıya, kaşını kahverengiye boyatacak kadar bozulabilir, çok merak ediyorum. ama şu özüne döndü sayılır.

  peki ya o şekilde geçen gençlik yılları?..

  ayrıca;
  (bkz: baida) - 1997
  (bkz: samra) - 2001
  (bkz: un autre soleil) - 2003
  (bkz: mundial corrida) - 2006
  (bkz: bled memory) - 2010
  (bkz: c est le jour) - 2011

  en çok beğenilen şarkıları için;
  (bkz: tellement je t aime)
  (bkz: dis moi)
  (bkz: baida)
  (bkz: je veux vivre)
  3 ... hocam bu soru yanlis
 10. 10.
  aman da aman büyümüş de.

  http://www.youtube.com/wa..._MokA&feature=related+
  ... cymbeline