bugün

turkiye'de yaşayan birçok insanın köklerinin dayandığı, yunanistan'la pek hoşlaşmayan ülke.
para birimi lek olan,toplamda 19 bin kilometrekare üzerinde kurulmuş,avrupa ülkeleri içerisinde iktisadi açıdan son sırada bulunan ülke.
türkiye ile ilginç ilişkileri olan ülke.
çoğu mensubunun italya ya gitmek için yollar aradığı, italyanlara karşı ayrı bir sevgi beslenen, çarşıyı pazarı dolaştığınızda bir çok türk malını özelliklede tekstil ürünlerini görebileceğiniz memleket... tek fark istanbulda 5 ytl olan tişört orda 30 avro !
türkiye'ye vize uygulamayan ülkelerden biridir. türkiye'nin dostu diyebileceğimiz ender ülkelerden biridir. belki biraz zorlansa güzelim kktc'yi bile tanıyabilir.
kuzey arnavutluktakilere gega denir.
bayrakları şöyledir:

http://upload.wikimedia.o...x-Flag_of_Albania.svg.png
avrupanın en mutsuz insanlarının bulunduğu ülke...
milli takımında igli tare' nin oynamakta olduğu, insanları inatçılığıyla meşhur ülke. ayrıca anlatılana göre, arnavut erkekleri oldukça çapkınmış, sokakta gördükleri her kıza laf atarlarmış. *
3 milyonluk nüfusu olan kendini korumaktan aciz sırtını avrupaya vermiş bir ülkedir. türkiye gibi 70 milyonluk bir ülke olup yunanistan, ermenistan, iran, ırak gibi komşuları olan ayrıca yıllardır terörle mücadele veren yanıbaşından savaşlar bir türlü gitmemiş bir ülke ile kıyaslamak fazlasıyla yersiz ve saçmadır.

türkiyenin avrupa birliğine girmesi avrupada çok şey değiştirir. hem nüfusundan dolayı türkiye çok büyük söz sahibi olur hem de ekonomik olarak büyük etkisi olur. ancak arnavutluğun avrupa birliğine alınıp alınmaması bir atsineği kadar avrupa birliğine etki yapmaz.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.