bugün

haber.sol.org.tr de yazilari cikan kisi. yanilmiyrosam akademisyen.

bugunku yazisi icin buradan;
http://haber.sol.org.tr/y...ri-mahcupyan-ornegi-40281
abant izzet baysal üniversitesinde yrd. doç. kendisi ve sol haber portalında her salı çıkan yazıları okumaya değer. katıldığı televizyon programlarında da sataşmalara cevap vermeden kendi söyliyeceğini söyleyip çekip giden insan.
kinimiz dinimizdir, hayatın olumlanması olarak felsefe: Nietzsche ve Marx, AKP ve yeni rejim kitaplarının yazarıdır. çağdaş sümer'le derledikleri akp ve liberal muhafazakar ittifak adlı bir kitap da var. aibü de öğretim görevlisi fakat bu yıl derslere girme konusunda biraz isteksiz gördük kendisini
baktığından yazdığından söylediğinden çok 'düşünür' dür kendisi. genç yaşına rağmen ülkemizde maalesef pek kullanılmayan 'düşünür' sıfatının hakkını verebilecek birisidir kısaca
tweetleri neredeyse pembe dizilerden çok takip ediliyor, gelecek nesle bir idol olabilme kapasitesi var.
umarız önümüzdeki yıllar içinde fildişi kulesine çekilenlerden olmaz(zira bu potansiyeli de bulunmakta)
bütün bir akademik kariyerini her neyi varsa kemalistler ile işçi sınıfını, kürtleri barıştırmaya adamış gibi duruyor.
yurt'taki yazılarına başlamış olan birikimli yazardır. ilgiye takip ederiz kendilerini. yazıları buram buram birikim ve derin analizler kokmaktadır. bu yönüyle, takip edilesi birkaç yazardan biridir sanırım.
bu sene kendisinden ders alacağım güzel adam.
takip etmediğim ama sık sık twitter'da apaçık çelişkilerine denk geldiğim adam. bir gün söylediğini bir zaman sonra yalanlamış. Abi insan biraz dikkat eder aq, slim shady misin sen?
Kendisinden ders alabildiğim için kendimi şanslı hissettiren hoca gibi hocadır. Gereksiz 3 saat konusmaktansa gerekli 1 saat ders yapan kaliteli hocam bugün son dersine girmiş olsam da yeri ayrı olucak.
görsel
Şöyle kof, içi geçmiş, ezbere ve boş bir yazıya imza atmış kendisi, tebrik ediyorum. Kafasında bir orta sınıf yaratmış, yok ithal bira antrikot tayfa bilmem ne, devamlı onlara gömüyor. Sanki suriye'yi onlar karıştırdı, sanki suriyelileri onlar yerinden yurdundan etti. Anlamsız bir orta sınıf kini içinde kendisi, kendi halinde yaşamak isteyen insanlara gömüp egosunu tatmin ediyor. Akp'nin yaptıklarının sorumlusu game of thrones izleyenler çünkü değil mi?
Altına imzamı atabileceğim iki mesaj atmış. Konuyu iki mesaja sığdırmış:

--spoiler--
"milletin değerleri" diye bir şey yok, 12 eylül'den beri işleyen türk-islam sentezci bir toplumsal mühendislik projesi var.

tam da "değer" denen şeyler yüzünden ülke bu halde ve solda durup da o değerlerle kavga etmeyenin iktidar olma şansı yok.
--spoiler--
görsel
Vurdu ve gol oldu.

görsel

https://twitter.com/fatih...status/996079790393348096
maliyeci/akademisyen ve başarılı köşe yazarı.
Her konuda aynı fikirde olmasam da bu ortamda cesaretli olan herkesi takdir ediyorum.

Hiçbir getirisi yok şuan ülkede muhalefet olmanın...

Konuşan, konuşabilen herkes bu ülkeyi ayakta tutuyor.
"Türk" yazarken T harfini hep küçük yazmasına bakmayın. Türkçülüğü çok sever! Yarın biliyorsunuz 3 mayıs Türkçülük gūnü. Benim yerime de Türkçülük gününü twitter'dA kutlayın olur mu? Zira beni bir süre önce engelediği için kutlayamayacağım. *
Kendisiyle çelişiyor.Turan idealini eleştiriyor. Eleştiriyor da Komünizm de farklı bir şey değil ki temelde. Sınıfsız komünist bir dünya kurulduğunda herkes aynı dili mi konuşuyor olacak Sanki? *
görsel
Twittersal anlamda ilk ilkkan denemesi.
Ağır solcu, partizan ve objektiflikten son derece uzak ideolojisin göre kitaplar yazan ve kaynak olduğunu söyleyen yazarımsı