bugün

insanı ilaçtan soğutan ders. tek bildiğim aspirin mideyi siker, ppi ver geçer.
Di§ hekimligi ögrencileri için karabasan tadinda olan tip derslerinden biri.
ilaç erken maddesiydi cartıydı curtuydu inceleyen önemli bilim dalı.
üstüme kabus gibi çöken ders.
Fazla kafa yormayın böyle şeylere. Gidin hayatınızı yaşayın. Sonradan bi boka yaramıyor zaten bu bilgiler.
ilaçların bileşimi, etkilerini öğretir. ömür yiyen derslerin başında gelir. dersle işiniz bittikten sonra en iyi ihtimalle, aklınızda belli başlı şeyler kalır. yoksa o da yok.
kanser karşısında sus pus oturan bilim dalı.
her şeyi gen bilimcilerden bekleyerek olmuyor, farmakoloji yan gelip yatma yeri değildir!
an itibariyle klasik sınavına gireceğimiz sınavdır. hoca elimize verecek net
zevkli ama Bi o kadar karmaşık.
+ne okuyorsun sen evladım.
-Farmakoloji amcacığım.
+Ne? fak mak ne diyor bu çocuk hanım. Küfür mü ediyor bu? Küfür mü ediyon lan amcana doğru konuş benimle.
farmakoloji hocamızın derste ilk söylediği cümle şuydu: 'yan etkisi olmayan ilaç yoktur, bütün ilaçlar vücudun bir yerini tamir ederken bir yerine zarar verir'
23 aldigim basimin belasi lanet ders.
Tus camiasinda farmakoloji diyince hemen akla gelen isim güzel insan (bkz: ihsan bağcivan)dır.
iki sene önce lanetinden kurtulduğum illet.
Okurkende sevmediğim şimdi de zorla sevmeye uğraştığım ilaç bilimi. Vademecum...
ilaç bilimidir.

Genelde bir çok sağlık sektöründe okutulan derstir. Farmakoloji1 den Farmakoloji 7 e.dogru gider.
Sağlık bölümlerinde okuyanların korkulu rüyası olan, en az sevilip en çok çalışılan derstir.
Belkide alanında en iyilerin başında gelen (bkz: ihsan bağcivan) bir hocadan ders aldığım için şanslı sayılabileceğim alan hoca çok sadeleştirmesine rağmen hala karışık bi de diģer türlü düsünemiyorum bile.
Tıbbiye 3 ün en zor derslerinden bir de sadece diğer hiçbir işimiz yokmuş gibi(dahiliye pediatri enfeksiyon vb.)Sadece 1 yılda yalayıp yutmamizi istemiyorlar mı? Yani hadi tek farmayla uğraşırım 1 yıl yeterli ama,diğerlerini de yapacaksın bunu da bir de soruları o meşhur uzmanlık kitabı katzung benzeri sormuyorlar mı?PEH biz de insanız yahu!
ilaçların hastaya verilecek hale getirilene kadarki aşamalarını, fiziksel ve kimyasal yönlerini, kaynaklarını, alınma yöntemlerini ve alındıktan sonraki etkilerini inceleyen bilim dalı.
lisede gördüğüm ders.

bana sormadan antibiyotik kullanmayın kzıarım ha!
Ezber. Sadece ezber.
babası farmakoloji profesörü olan küçük çocuklara "baban ne iş yapar?" minvalinde bir soru yöneltildiği takdirde;

"fare besliyor"

cevabını almanız pek muhtemel bilim dalı. ilaç bilimi.
tusta anamı ağlatmış bilim dalıdır. hala da çalışmaktayım ne sınavmış arkadaş!
Bu dala ilişkin araştırma Kitaplarını alıp okumadım hiç. ama aklımda. Alacağım..

Her neyse... ilaç deposunda çalışan birisi olarak bi dünya ilaçla haşır neşirim.
güncel Önemli Başlıklar