1. 1.
  kolombiyada rejimi değiştirmek için mücadele eden marksist leninist örgüt.
  3 ... orloff
 2. 2.
  açılımı Kolombiya Devrimci Silahlı Kuvvetleri olan devrimci gerilla örgütü.
  1 ... che guevara
 3. 3.
  http://www.farcep.org
  1 ... pablo escobar
 4. 4.
  kolombiya'nın en büyük gerilla örgütüdür.
  kolombiya hükümeti, baş edemeyeceğini anladığı için barış görüşmeleri için yetkili bile görevlendirmiştir. *
  1 -1 ... i belong to che
 5. 4.
  (bkz: eln)
  ... orloff
 6. 5.
  kolombiye hükümetinin, tüm abd, cia desteğine rağmen üstünlük sağlayamadığı sosyalist devrimci gerilla örgütüdür.
  2 -1 ... i belong to che
 7. 6.
  alba projesinin başarısızlığa uğraması için amerikan işbirlikçiliği yapan kolombiya hükümetinin kolombiya'da 7 tane amerikan askeri üssü kurulmasına izin vermesine karşı olarak bildiri yayınlamışlardır.

  --spoiler--
  Burada artık ülkemizdeki politik ve sosyal hareketlerle birlikte çabaları ortaklaştırarak, halk egemenliğinin ve onurun kök salmasını sağlamak için yurtsever direnişi oluşturma zamanı gelmiştir. Yurtsever askerler, bolivarcı gerilla ve harekete geçmiş halk Amerikamız üzerinde dolaşan Monroe Doktrini kartalının saldırgan uçuşlarını durdurabilecek yegane güç birliğidir. General Matallana'nın ülke egemenliğine saygı talep etme noktasındaki katıksız hissiyatını gerçeğe dönüştürelim. Dün haysiyetli düşmanımız bize böyle demişti: beni de hesaba katın; bugün biz size diyoruz: eğer cüret ediyorsanız bizi de hesaba katın, sadece ülke egemenliğini savunmak için değil, aynı zamanda Yeni bir Kolombiya kurmak için.
  --spoiler--

  http://www.sendika.org/yazi.php?yazi_no=27817
  ... demokles
 8. 7.
  ilginç bir kurulma hikayesi olan örgüt. örgütün kurucusuna ve ailesine devlet tarafından bir haksızlık yapıyor. kurucu liderimizde ''çekeriz emaneti sikeriz adaleti''diyeyerek yanına aldığı bol miktarda kuzeni ile dağa çıkıyor. * ve olaylar başlıyor... ayrıca kollarına kolombiya bayrağını bant olarak takarlar. biraz da marksizm maskesi altına saklanıyorlar gibime de geliyor, daha fazla sempatizan toplamak için.

  örgütün yarısı neredeyse kadınlardan oluşur. kendi açıklamalarına göre 15.000'den fazla, kolombiya devletinin açıklamalarına göre en fazla 10.000 militanı var. eln ile karıştırılmaması gerekir, eln ortodoks marksizmi savunur ve farc'a göre küçüktür.

  peşin ek; ilk anlattığım hikaye bu örgütün hikayesi olmayabilir yamuluyorsam ayar vermeye çalışmayın, adam akıllı anlatın.
  -1 ... gaspirali
 9. 8.
  lideri Alfonso Cano çıkan silahlı çatışmada hayatını kaybetmiştir.
  ... kafka ve kinyas
 10. 9.
  12 asker öldürmüş örgüt.
  -1 ... recomax