bugün

bir gün yolda giderken sokakta simit satan bir çocuğa rastladım. bir simit aldım, merak edip sordum.
+ sattığın simitlerden hiç yedin mi?
- ? ( boynunu büküp sustu, hiçbir şey söylemedi).
10 tane simit aldım.
+ bu simitleri eve kardeşlerine götür.
- ? ( yine boynunu büktü, hiçbir şey söylemedi).

fakirliği en iyi anlatan cümleyi soruyordunuz değil mi?
alın size fakirliği anlatan suskun cümleler. fakirlik bazen cümlelerle anlatılamıyor, cümleler susuyor...
ilk kez burger kinge gitmisse
+ben bi cikjrsehzi alabilir miyim?
-efendim?
+surdakinden (menuyu garsona gosterir.)
-...
bakarız dır.
Çocuğun kumbarasından borç almak.
Yol paramı ayırayım.
Hiç unutmam, okulda bot dagıtırlardi, gelmislerdi bizim sinifa o gun. Ögretmen benim adimi da vermisti fakat kabul etmemistim. Çünkü anam almamami bizden daha kotu durumda olan insanların olduğunu soylemisti.
dönüşte bakarız.
kanka dur ya az kaldı ne gerek var dolmuşa binmeye, bak şurdan gidersek 10 dakikada varırız valla bak lan. **

edit : normalde yol 40 dakika sürüyor.
abi çay ne kadar?
şu sitenin fiyata göre sıralama butonu neredeydi ya?
Evimizin çatısının bir kısmı yoktu. Kar yağarken çok güzel görünürdü ama soğuk dayanılmazdı. Hep hastaydık. Babam çok içer pek eve gelmezdi. On yaşından itibaren hep calistim, hamamda tellaklık, pazarda hamallık yaptım. Kardeşlerimi ve annemi kimseye muhtaç etmedim. Şimdi size bakıyorum da, hiçbir şeyden haberiniz yok.

(bkz: dedem)
günü gününe para hesabı yapıp için rahat bir şekilde yaşayamamaktır.
eğer abinizle veya kardeşinizle banyoya soğuk girmemek için kavga ediyorsanız fakirsinizdir.
bunun ucuzu yok mu?
Meteliğe kurşun arıyorum dediğim durumdur fakirliği en iyi anlatan cümle.
geçen akşam minibüsteyiz eşimle. adam minibüs tıka basa dolana kadar bekliyor. havada bildiğiniz üzere inanılmaz soğuk. yaşlı bir amca koşarak şoförün camına yanaştı . temiz giyimli, hafif tombul, saçlar sakallar beyazlamış, gözlükleri kapkalın siyah çerçeveli, şirin mi şirin mi bir amca .. ve diyalog gelişti :

- evlat , 50 kuruş düşürmüşüm (bir eliyle cebini kurcalıyor , utanarak) yalnızca 2 liram var binebilir miyim ?

- bin amca bin bin bin. kalkacağım.
Makarna BiM'de mi yoksa A 101 demi daha ucuz...
Dorodot dorodot* sesi. Adamı otobüsten indirir.
(bkz: abi oraya gidelim ya döner 1 lira lan)
(bkz: içecek almayayım)
önce bayat ekmeği bitirin.
Biz hâlâ Elizabeth.
Salça ekmek.
-abi tavuk döner ne kadar?
fiş almasam kaça?
güncel Önemli Başlıklar