bugün

entry'ler (1551)

sözlük yazarlarının hayalleri

istanbul adli tıp kurumu başkanı olmak.

sözlükte entelektüel kız yoktur varsa ispat etsin

Vardır ve ben birisiyle sohbet etmekteyim. Sözlükte her türden insan mevcuttur. Aramasını bilene.

yüksek lisans yapmış sözlük yazarları

Fakültenin 6 yıl olması nedeniyle okul bitince yüksek lisans mezunu sayılacağımdan 2 yıl sonrası için beni de yazın.

sözlüktekilere inat olsun diye rte ye oy atmak

Geleceğini bu gibi saçma düşüncelerle şekillendirmek isteyen yazar beyanıdır. Ülkesini zerre önemsemeyen, milli bilinci gelişmemiş ve günlük heveslerle karar verenlerin yapacağıdır. Bu kafa yapısında olanların azınlıkta olması ülkem için daha hayırlıdır.

kızamık

Çocukluk çağının en sık görülen makülopapüler döküntülü hastalığıdır. Paramiksovirüs ailesinden olan rubeola virüsün inkübasyon süresi 9-14 gün, prodrom süresi 3-4 gündür. Prodrom süresi boyunca letarji ve ateş belirgin olup; öksürük, konjonktivit, koriza, hapşırık, fotofobi, göz kapağı ödemi, gözde sulanma görülebilir. Prodrom döneminde görülen ve döküntünün başlamasıyla yok olan patognomik lekelere koplik lekeleri denir. Eritemli bukkal mukozadaki beyaz renkli papüllerdir. Döküntüler tipik olarak kulak arkası ve boyunda başlayıp hızla yayılır. ilk 24 saatte kollara, yüze ve göğüse; ikinci gün alt extremitelere; üçüncü gün ayaklara yayılır ve birleşme eğilimi gösterir. Döküntüler 6 günde kendiliğinden kaybolur ve hafif deskuamasyon bırakır. Döküntülerin 3. gününde ateş kaybolur. Ulusal aşı takvimine göre kızamık, kızamıkçık ve kabakulak aşıları birlikte 12. ayda yapılır ve tekrar dozu ilkokul 1. sınıftadır. Ağır kızamık olgularında dökündüler hemorajik olabilir, peteşi ve purpuralar görülebilir.

evlenmek istediğiniz burç

Kendi burcum da olan başak burcu. Zekaya aşığım. Zeki kadın görünce elim ayağıma dolanıyor. iki kelimeyi bir araya getiremeyen ve tek amacı çeyiz dizmek olan kızların azımsanamayacak derecede olması zeki kadınları daha bir kıymetli yapıyor.

atatürk bugün yaşasaydı selo özgür olur muydu

Atatürk bugün yaşasaydı zaten pkk var olmaz, olsa bile türkiyede siyasi ayağı olan hdp gibi bir parti kurulamazdı. Selo ise sadece bir vatandaş olarak kalırdı.

muharrem yüzde 30 akşener yüzde 21 rte yüzde 38

Meral mommy keşke bu civarda oy alsa dedirten anketimsi. Ama pek mümkün gözükmüyor. ince 30-33 meral mommy 15-17 civarı alır diyorum.

muharrem ince

24 haziran pazar günü akşamında birilerine balkon konuşması yaptırmayacak, hevesini kursağında bırakacak kişidir. Aktroller de dahil tüm türkiyenin başkanı geliyor. Bu dalganın önünde kimse duramaz.

muharrem ince başkan olacak sanan ekşici

Muharrem ince başkan olacak, haksızlık ve usulsüzlükle bir yere gelebilmiş olanların korkması ve ince başkanın seçilemeyeceğini savunması gayet doğaldır. Torpilliler, cebini vatandaşın sırtından dolduranlar sözüm sizlere: korkun! Ama korkunun ecele faydası yok. ince başkan hepsinin hesabını soracak.

prematüre apnesi

Prematüre, son adet tarihine göre gebelik süresi 37 haftadan kısa olan bebeklere denir. Prematüre apnesininse solunum merkezinin maturasyonunun yeterince olamamasından kaynaklandığı düşünülür. 20 sn den uzun süren solunum durmasına eşlik eden bradikardi olmalıdır. Tedavisinde metilliksantinlerden kafein, teofilin kullanılır. Cpap ile nazal oksijen desteği ve bunlar işe yaramazsa bebek entübe edilir.

sağlam çocuk izlemi

Doğumdan sonra aileyi bilgilendirmek; bazı hastalıkların erken tanı ve tedavisini yapabilmek ;çocukların beslenme, büyüme ve gelişmesini takip etmek ve aileye bu konuda danışmanlık yapmak için belli aralıklarla yapılan izlemlerdir. Unutmayın, erken tanı hayat kurtarır.

ülkede yolunda gitmeyen ne

Ekonomi, boşvermişlik ve abartılı bir arabesklik. 1 yıllık keyif için insanların 1 ömürden vazgeçmesi ülkemin yerinde sayması.

kaliteli insanlar neden çoğunlukla yalnızdır

Kaliteli ve kalitesiz insan fark etmez, insan tarih boyunca hep toplu halde yaşadığından bugünlere gelebilmiş, çok büyük gruplar halinde organize olup büyük şehirler kurabilmiştir. Her insan öyle ya da böyle topluma bağlıdır ve yalnız kalmaya çalışmak kötüdür. Madde bağımlılığının, kötü alışkanlıkların sebebi yalnızlıktır. Unutmayın, bağımlılığın zıttı; birilerine bağlanmaktır.

bir ülkenin en zeki insanı

Buyrun benim, ne lazımdı?

bakteriyofaj antibiyotik bağışıklık problemi

Antibiyotiğin etki mekanizmasına göre, bakterinin türüne göre son derece değişken bir durumdur direnç. Bir bakteri 8 farklı antibiyotiğe farklı plasmidler aracılığıyla dirençli olabilir. insanlık olarak bakterilerin ve enfeksiyonlarının ekolojik sorunlar olduğunu düşünmek yerine kimyasallarla savaşa devam edersek kaybeden hep biz olacağız. Bizim geliştireceğimiz her kurşuna karşı bakteri yeni kurşun geçirmez yelekler geliştirmekle kalmayacak, bunu diğer türlere de dağıtabilecek.

oytunkaran

Oytunkaran sahipsiz değildir o bu sözlüğün gülü ve nesildaşımdır. Cücükler az ötede oynasın. Evet.

sikerim böyle sözlüğü deyip çay içmek

Çayı, kirli fikirlere alet etmektir.

sekizinci nesil

Sözlükte sayılı örneği kalmıştır.

sezenist a feminist ve oytunkaran

Sözlüğün iki kadrolu işçisidir efenim. Allah bir yastıkta kocatsın. Evet.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.