bugün

maçlarda olmadık zamanlarda gülerken kameralara yakalanırdı.
Büyükşehir Belediye Erzurumspor'un oyuncusu. sakatlığının tedavisi için gönderildiği istanbul'da saç ektirince takımdan kovulmuş.

http://www.posta.com.tr/f...feshedildi-haberi-1254043
beşiktaş'tan sonra kariyeri düşüşe geçmiştir ve hiçbir takımda tutunamamıştır.
beşiktaştayken iyiydi ama nedense gönderildi. dikine giden bir oyuncuydu. baki,koray, i.akın,burak,toraman vs... şampiyon olabilecek kadroydu aslında.
görüp görebileceğiniz en düz ortasahad, ön liberodur kendisi. topu kap en yakındaki elemana pas ver görev mevkinde bekle.

düz adam sami'ydi mübarek.
Çizgi roman karakterleri gibi traş olduğu halde sakallı bir kardeşimizdir.
artık kartalspor'dadır.
eskişehirspor ile 1.5 yıllık sözleşme imzalamıştır. rıza hoca'nın beşiktaş ve rizespor'da talebesiydi.
fenerbahçe'nin altyapısında yetişmiş olan orta sahada oynayan futbolcu.
içinde bulunduğumuz 2009 - 2010 sezonunda denizlispor forması giymekte olan ön libero.
konyaspor ile 2 yıllık sözleşme imzalamış futbolcu.
izlediğim 4 hazırlık maçındada çok özverili, istekli, neşeli ve başarılıydı. konyaspor un verdiği para oldukça fazla olmasına rağmen beşiktaş tan ayrılmayı hakettiğine inanmıyorum. gün gelecek cisse sakat, sivok cezalı olacak fahri aranacak. bu adam hazırlık maçlarında delgado nun yerinde bile oynadı. ara pasları attı, şut attı, frikikten gol attı. gün gelecek delgado sakatlanacak tello orada oynayacak. sonuç mağlubiyet olacak.hepsini geçtim adam kendini bu kadar beşiktaş a adamışken, bir yanlışı bir hatası bile olmamışken adama durup dururken güle güle demek sanırım sadece bir yd yönetiminin başarısıdır. ulan insan bi konuşur, fahri şöyle böyle, adamlar iyi para verdi diye ama nerdeeee!! yazıklar olsun yönetim. kendine iyi bak fahri.
beşiktaş'ta bir sinan engin kurbanı daha. bir oyuncuyu kadronuzda düşünmeyebilirsiniz bu sizin doğal hakkınız ama oyuncunun haberi olmadan başka bir takıma veremezsiniz verirseniz etik denen şeyden ve adamlıktan nasibinizi almamışsınız demektir. daha önce koray avcı ve burak yılmaz'a yapılanlar yetmezmiş gibi bir de bu ayıbı işliyorsunuz.

bu arada yıldırım demirören'in ne kadar pasif bir başkan olduğunun göstergesidir bunlar sinan engin denen herife laf geçiremiyorsan ne diye o takımın başkanlığını yaparsın.
avusturya kampı boyunca adından söz ettiren tek futbolcu olmasına ragmen basiretsiz yönetimin üvey evlat muamelesi yaparak konya'ya gönderdigi futbolcu. yazıktır, günahtır. bu şekilde gönderilen ilk futbolcu degildir fahri ama beşiktaş'ın saygınlığını iyice sıfıra yaklaştırmıştır. daha sezon başlamadan insanı takımından soğutuyorlar. pes diyorum...
sinan olmadan bjk şampiyon olamaz diyen sinan engin'in son icraatı. bundan önce bir de kör gordon'u defansa almıştı yanılmıyorsam.
bochum ile oynanan hazırlık maçında öyle bir gol attı ki son yıllarda öyle bir gol gösterin bana beşiktaş maçlarında. yapılan çok büyük ayıptır. demirören ailesi lütfen düşün şu kulübün yakasından. parası neyse vericez lan.

tanım: birkaç sene sonra milyonlarca euro veri beşiktaşa tekrar transfer edilesi topçu.
beşiktaş'ın elindeki tek çok yönlü ön liberoydu. ama başta ertuğrul sağlam olmak üzere tüm yönetim futboldan ne kadar anladıklarını gösterdiler bu adamı elden çıkararak.

ama diğer taraftan bakıldığında da hayat bir tercihler bütünü. vakti zamanında galatasaray da kendisini istemişti ama beşiktaş'a gitmişti. şimdi servet çetin, ayhan akman ve mehmet topal'ın nasıl parladığını görünce kendisi de anlamıştır herhalde bu gerçeği.

demek ki neymiş? bazı zamanlarda kararları verirken makro düşünmek gerekliymiş.
sinan engin in hakkında ''konya da oynayıp oynamaması artık bizim problemimiz değil, onunla konyaspor arasındaki problemdir.'' dediği futbolcu. beşiktaş yönetimi adeta kendisini kapı önüne koymuştur, yönetim hakkında ne dese haklıdır.

(bkz: beşiktaşlı yönetici duruşu)
çürük domates misali konyaspor'a satılan futbolcu. beşiktaş'ın sadece kağıt üstünde olduğuna iyiden iyiye inandığım yönetiminin yaptığı en son ayıp. kardeşim madem satıcaktınız ne diyu adamı yurtdışı kampına götürdünüz? adam neden yırttı bi yerlerini önliberosu olmayan takımda belki şans bulabilirim diye? neden insanların kurduğu hayalleri hançerliyosunuz?

ama siz gidin kendi ülkesinde top sepeti bile taşıyamayan topçulara milyon dolarlar verin! sonra da duruştan, etikten bahsedin! önce kendi insanına sahip çıkıcaksın sonra biyerlere gelmeyi bekliceksin!

hasta fenerliyim ama beşiktaş'ı çok severim. ama sadece beşiktaş'ı. renklerini, taraftarını, formasını.
ben galatasaraylıyım. futbolu seviyorum. futbolun içindeki insan duruşunu yakalamak da bana büyük keyif veriyor. geçenlerde keyfim kaçtı. gazetelerde fahri tatan' ın kendisine haber verilmeden beşiktaş' tan konyaspor' a satıldığı yazılıyordu.
futbolcu profesyoneldir, elbette iyi bir teklif aldığında takım değiştirebilir. kulübe cazip bir teklif gelebilir, futbolcuya danışıp ona transfer izni verebilir. bunlar profesyonellikte olağan şeylerdir.
ancak ve ancak, insan adının geçtiği en ufak yerde insanlara ticari mal gözüyle bakılamaz, profesyoneller basit bir ticari malmış gibi elden çıkarılamaz.
bu yüzden beşiktaş' a büyük öfke duydum. tıpkı yıllar önce burak akdiş' i haber vermeden göztepe' ye yollayan galatasaray' a öfke duyduğum gibi.
fahri tatan, kalbi kırılarak çok sevdiği siyah beyaz renklerden koparılmış başarılı bir orta saha oyuncusudur. futbolu, içindeki amatör ruh ve insan duruşuyla sevenler için fahri' nin yeni takımında başarılı olmasını çok istiyorum.
eğer 1.6 milyon euroya satıldığı doğruysa son yılların en başarılı satışıyla takım değiştirmiş oyuncudur.
kulübün kasasını tam takır bırakan yönetimin 3-5 kuruşa muhtaç ettiği koskoca beşiktaş jimnastik kulübü'nü icraya veren kişilere ödeme yapmak için elden çkardığı değerli oyuncu.

(bkz: tüpçü istifa)
beşiktaşın sporcularına "mal" değeri vermesinin son kurbanı. daha öncesinde habersizce holosko takasında kullanılan burak yılmaz'a ve antalyaspor maçında kariyerini feda ederek tek bacağıyla aslan gibi mücadele eden kaleci murat şahin'e uygulanan uygulama bu kez de gayet iyi bir oyuncu olan fahri tatan'ı vurmuştur. dikkat edilmesi gereken de şudur; yıllardır şampiyonluğu rüya haline getiren trabzonspor'un yaptığı da bu değil miydi? hatta zaman zaman trabzon'a en büyük zararları da takımdan şutladığı oyuncular vermedi mi? yavaş yavaş ufak çapta bir trabzonspor olma yolunda gidiyor 1903 kuruluş tarihli beşiktaş jimnastik kulübü.. sonra ertuğrul sağlam çıkıp da 'forma değil adalet dağıtmaktır bizim işimiz' tarzı fazlasıyla mevlana kokan (hatta kusturucu bir şekilde kokan) vecizeler yumurtlamasın. ha diyeceksiniz ki "ertuğrul sağlam transferden sorumlu değil". tamam ama oyuncusunun arkasında bile duramayacaksa bence bırakın beşiktaş kulübünde teknik direktörlüğü bucaspor'da temizlikçilik bile yapmamalıdır.
hakettiği şans bir türlü verilmeyen ve şimdi de konyaspor'a transfer olan futbolcu.
konyaspor a bonservisi, 1.6 milyon ytl ye patlamış oyuncu.
beşiktaş yönetim kurulu adlı tiyatro grubunun son eylemi ile gönderilen futbolcudur.

bu adamı aldınız, oynatmadınız, kiralık verdiniz, kampa aldınız, göze girdi dediniz ve sattınız.

ulan bari adama haber verin! biz üzülmez soyadına sahip beşiktaş'a yakışmayan adamın gönderilmesini beklerken konyaspor'a, bu adam gönderiliyor. adamın haber yok. "fahri konyaspor'a verildin" diye basından öğreniyor adam. hani beşiktaş terbiyesi? hani beşiktaşlı duruşu? hani ulan hani? "benim üstümden beşiktaş yıpratılmasın" diye öter kulübün başındaki zat. senden ve saz arkadaşlarından başka beşiktaş'ı yıpratan mı var?

bu adamı da harcadınız ya helal olsun, ulan fahri ilk beşiktaş maçında 2 tane atmazsan adam değilsin oğlum ayağa kalkıp gol diye bağırmazsam en adi şerefsizim.

ulan yıldırım bizleri ne hale getirdin utan! gerçi sende utanmak ne gezer, mezhebi geniş adamsın, o kadar küfürü ben yesem vallahi de kalkarım o koltuktan billahi de kalkarım. kene yapışsa beşiktaş çoktan kurtulurdu lan kkka hastalığından, sen ne biçim adamsın yapıştın kulübe bırakmıyorsun?

peşin not: eleştiri sınırını aşmayan bir yazıdır asla hakaret yoktur.