bugün

neredeyse 1 yıldır facebook anasayfasında yer yer "güvenli hizmet için" telefon numaramı sorar oldu. Ardından mobil uygulamasında ki mesaj bölümüne ulaşabilmek için munzam bir uygulama daha koyulduktan sonra nihayet sebebini anladım. hayır öyle ahım şahım bi' gizliliği de yok numaramın. bunu çok tabii telefonuma gelen bilinmeyen numaralardan biliyorum. ama yaptığınız ibnelik aga..

(bkz: kredi kartım yok hacı hayırdır ne borcu allasen)
2017 yılında kapatılacağı iddia edilmiş, gülümseyerek karşıladım.

bu, facebook üst yönetiminin altavista gibi sitelerden nasıl dersler çıkarttığını, başarılı ve başarısız benzer örnekleri profesyonel kadrolarca incelediğini, şu anda da değerlenme potansiyeli olan onlarca internet sitesini satın aldığını bilmeyenler tarafından ortaya atılmış, reyting değeri yüksek bir iddiadır.

facebook öylesine popüler hale gelmiş veya getirilmiş bir site değildir. başlangıçta yalnızca çok iyi bir fikir olması kaynaklı itici güce sahipti, sonrasında ise kullanıcı arayüzü, sağladığı farklı erişim imkanları gibi etkenlerle, diğer siteler ile yaptığı anlaşmalar ile (youtube, twitter gibi), facebook hesabı ile on binlerce siteye kayıt olmadan girebilmek gibi yeni ve yaratıcı fikirler ile büyümeye devam etti.

bugün de, ilerde neler olabileceğini öngörüyor, gençlerin yani potansiyel kullanıcıların kültürel eğilimlerini, mevcut ve gelecekteki kullanıcıların taleplerini değerlendiriyor, bunların üzerine çalışmalar yürütüyor, uygulamalarını buna göre belirliyor.

türkiyede bir süreliğine popüler olan siteler gibi gelişigüzel yönetilen, tek adam yönetiminde diktatörlüğe dönüşmüş bir yer olmadığı için, işi işinde ehil olanlara bıraktığı için, facebook daha uzun yıllar hayatımızda yer alacaktır. bugünkü şekli ile olmayabilir, kabuk değiştirebilir, yapması gereken de budur, değişikliklere ayak uydurmak. ki zaten bugüne kadar farklı kültürel eğilimleri olan, talepleri olan kitleler karşısında nasıl davranması gerektiğini bildiğine dair gayet güzel bir sınav verdi.
noluyo arkadaş. gercek adim, soyadim, arkadaslarim, tum actigim hesaplarim kapaniyor. bir ayda dorduncu bu. hayir watzabim yok bu ara, sirf bu sebeple uygulama facebook kullaniyodum, ard arda sovduruyolar, ne oluyor da kapaniyor bu hesaplar. yardim pls.
yo yo çılgın bişi bu. uuu beybi takipçi kasalım hadi o ye ye. biz çok farklıyız bi ordayız bi burdayız ohoho. sworm do kosmoyorso ortok bozo.

not: evet gerildim oldu mu tamam mı.
böyle ibnemsi, puşt bi hal aldı son zamanlarda. olur olmaz anlarda bana eski sevgilimi arkadaş olarak öneriyor. benim kendi hesabım, ben kullanıyorum o bile daha beni anlamamış. anlasaydı eski sevgiliyle arkadaş kalamayacağımı bilirdi.
lan ben mi yeni farkettim yoksa şuan mı oldu anlamadım ama beyoğlu nun adını değiştirmişler. bi baktım pera da yaşıyorum amk. tekrar beyoğlu yapayım dedim olmadı.

şuan aşırı aşırısı gıcık olduğum site.
kişisel bilgilerinizi kuzu kuzu emanet ettiğiniz site. ayrıca kullanım amacını çoktan aşıp, yerini başka sitelere bırakmıştır.
farklı farklı kullanım tarzlarının her biri için farklı sosyal medya mecraları oluşmasına katkıda bulunmuş site. gençler arasında her ne kadar popülaritesi düşse de hala kraldır. krallığını sallamaya çalışan birçoklarından biri gün gelecek yeni kral olacaktır elbet.
Arkadaşlarınız hakkında seviye tespiti yapabileceğiniz güzel bir karakter turnusolü. Mide bulandırıyorlar bazen.
welcome to facebook.

https://www.youtube.com/watch?v=HK4rNdM3Wy8
saniyede 230 Dolar kazanan şirket.
1 milyar üyesi olan sosyal ağ.
an itibari ile site açılmamakta..
vpn, zenmate gibi programlar kullanılmadan an itibariyle giriş yapılamamakta.

gece gelen yasa tasarılarına alışık bir ülke olarak, gecenin bu saatinde insanın ilk aklına "yasaklama geldi yine" diye olağan şeyler geliyor.

edit: düzeldi, yanlış alarm.
edit2: tüh lan hökümete de laf çakamadık, neyse gireyim de salak salak f5 yapayım.
bir başka edit: gidip gelmeler yaşıyor. muhtemelen sunucu kaynaklı problem, hökümet yırttı yine.
eskiden 0'ı olup beleşe hizmet veren sosyal ağ
Boş vakit hırsızı.
ıq'su ayakkabı numarasından düşük olan bünyelerin, abazanların ve evde kalmış kızların taptığı dandik internet sitesi.
Sadece birileriyle haberleşmen, mesajlaşman icin kullandığım site başka hiç bir işe yaramaz bence.
ego tatmin etmek adına her haltın yapıldığı "sosyal paylaşım ağı" .
(bkz: facebook ta mark zuckerberg in engellenememesi)
ölen kişilerin hesaplarının yakınlarına devredilebileceğini açıklayan sosyal paylaşım sitesidir. en büyük sorunumuz da buydu zaten ölen kişilerin profillerinin ne olacağı konusu yıllardır gündemi meşgul ederken mark zuckerberg, facebook hesaplarının miras olarak murisin yakınlarına kalabileceğini açıkladı.
evet yine beğeni ile para kazanma yollarını arayan bazı kişilerin yine prim yapmaya çalıştığı yer.
özgecan aslan diye arattım "tanınmış kişi", "topluluk", "hayali karakter", "herkese açık grup" kategorileri adı altında en az 200 tane sayfa bulunuyor.

tamam aralarından bazıları bunu gerçekten samimiyetle yapmış olabilirler ama önüne gelen sayfa açıyor be kardeşim.

yani birileri şunu bile yazıyorsa artık ne desek boş.
--spoiler--
"özgecan aslan için adalet desem kaç kişi beğenir?"
--spoiler--

vay amına koyim vay vay.
yapanlar da kim biliyor musun bunu?
o twitter'da hashtag'lerde duygu sömürüsü yapıp tek amacı rt ve fav almak olan siktimin ergenleri.

bunlar gibi sahte bir şekilde tepki göstereceğime hiç göstermem daha iyi.
en azından 2 gün sonra unutmam bu olayı.
ama onlar unutacak emin olun yeterli primi elde ettiklerinde.
ergenlik dönemimde çılgınca kullandığım şimdi ise yüzüne dahi bakmadığım çok da gerekli olmayan uygulama.
Yapılan paylaşım videolarını kimsenin izlemediği buma rağmen beğeniliyor tripleri ile mutlu olma fantazisi yaşatan, özel hayatınızı ele oyuncak eden, sosyalliğin 2lik sayı düzeninde ifade edildiği platform.
35 yaşına gelen hantal forvet misali eski değerini ve popülaritesini kaybetmiş sosyal ağ.