bugün

-her şeye abuk sabuk yorum yapılması.
-facebook a vesikalık fotoğraf koyması.
-ben bunu nerden tanıyordum demenize sebep olacak nedenlerdir.
(bkz: eski sevgili)
doğum gününü kutlamayan ama işi düşünce makale gib metin yazıp gönderen şahısları silinmeyi yavaş yavaş hakediyordur.
eğer ki sevgilinize feysbukunuzun şifresini vermişseniz neden aramaya gerek de yoktur işin aslı.
totoşlardan, hırbolardan, yavşaklardan kurtulmak.
ikide bir farmville daveti gönderen, etlik gençlik full time piçlik tarzı gruplara etlikli olmayan bünyeleri katmaya çalışan insanlar silinmeyi hak eder.* *
nedeni ne olursa olsun karşı tarafın bir süre haberi olmayacağı kesindir. kaldı ki "şu şu sizi arkadaş listesinden silmiştir" şeklinde bir uyarı mesajı gitmemektedir, kişi ancak belli bir süre sonra (o da çok sık görüştüğü arkadaşlardan biri ise) anlayabilir, çok sık görüşülen biri değil ise belki de uzun bir süre farkında bile olmayacaktır.
senin tuttuğun takımı tutmayıp kişiyi tahrik edici resimler veya videolar paylaşması.
anket yapıyordur muhtemelen ondan silinmiştir. *
her hareketinin batması. evet batması. kıl oluyorum.
14 saat pc basında her yere uye olan bununla kalmayıp seni de davet etmesi bir nedendir..
yada her resmine olum bu eskiden cok cirkindi simdi yine cirkin eskiden cok dayak yerdi cok aglardı mahallede hırsızdı lan bu benzeri yorumunlar yaptıgı icin silinebilir..
yada ooo krall alemin kralı ne deliganlı cıqmısın ogllumm yazması ve bunları silmekten gıne geldigi icin silinebilir..
sohbet açtığın an offline olan kişiyi silmek çok haklı bir eylemdir. sildim bak rahatla şimdi. *.
sırf soy isim aynı diye seni ekleyen 4211236134134 küsür kişiden kurtulma çabası...
(bkz: illet)
tanığını sandığın arkadaşını, sevilini vs. aslında okadar da iyi tanımamış olduğunu facebook sayesinde anlamak.

Bir sevgilin olmasına rağmen fotoğraflarına ve duvarına yazılan asılgan yada fazlaca samimi yorumlar da bir ikinci etkendir çünkü devamlı sevgilinize yorumu yapanlar hakkında rapor vermektekten ilişki yıpranıyor ve yanlış anlaşılmalar oluyor.
paylaştığı nesnelere küfür içerikli yorum eklemesi.
hayatında bir kere merhabalaştığın kişiler. yahu başka sohbetimiz yok vs ne diye listemde olup özelimi bilsinki yallah.
benden habersiz, listemdeki bayanları tanımıyor olduğu halde mesajlar çekip, arkadaşlık isteği göndermesidir. silmekle kalmayıp engellenmelidir.
takipçilerini belirleyip, sonra sırayla hepsine yorum yapması.
örnek:
1-tansu hariqashın ashqım
2-ömer sheni yirim
3-....
realde tanimadigin selam kelamin olmadigi olabilir.
emo ve türevleri olması.
sacma sapan fotograflar koyan insanlari, kendi sayfami her actigimda sayfamda cikan aptal albumleri yuzunden silmek.
iki tarafın da futbol fanatiği olması. özellikle derbi sonrası yenilen taraf sırf dalgaları görmemek için siler o kişiyi.
(bkz: evlilik).

ortalama üzeri bütün tanınmayan güzel kızlar bir gecede siliniverir azizim.
kişinin artık işinize yaramayabileceği ihtimalidir.
w, q, x içeren nicke sahip olması. tabii bu insan türk ise. yoksa bana ne elin william'ından.