bugün

bu insanların başarısı yok denecek kadar azdır. sağa sola saldırıp dururlar aslında çok tırsakdırlar höt desen al sana .öt diyebilecek niteliktedir bu tür insancıklar.
insanın yüzüne karşı küfür ettiğin zaman yüzüne ölüp bakıp azını dahi açamayan insandır.
hayatinla ilgili bazi seyleri kabullenemeyen hep baskalarina suc atmakla kendini iyi hisseden insan modelidir. cok zor insanlardir bunlar. katlanmak bunlari anlamak cok zordur en iyisi yalniz birakmaktir. kafalari cok karisiktir kanimca.
nam-ı değer noob aslında noobların da bazı üstün tarafları vardır. mesela hepsi eziklite yarışır. siz siz olun ezik olmayon diyorum son olarak.
(bkz: insanları kategorize etmenin psikolojik sebepleri)
(bkz: burhan altıntop)*
kendilik değerini bilmeyen, kendini kabul etmeyen, başkasının kendisini ezmesine izin veren, çeşitli nedenlerle zayıf durumda olan insanları da bu ezilmişliğin hıncını çıkarırcasına ezen insanlardır.
yukarıdaki sözlü sataşmaya muhtemelen "ne lan ne" ya da "allalla...ühüüüü" şeklinde tepki verecek kişidir. herhangi bir yerde veya olayda karşılaşılabilir.

örneğin okulunuzda düzenlenen nevruz kutlamaları sırasında halka olmuş, ateşten atlayanları seyrederken yaklaşık 20 dakkadır aynı yerde ve gayet sabit durmasına rağmen, bir kızın gelip arkasına dayanıp, 10 saniye sonra "ama orda durma, göremiyorum" demesi üzerine tırıs tırıs kalabalıktan uzaklaşıp kendini soyutlayabilir.

acınasıdır. üstüne gidilmemelidir.
facebookta veya diğer sitelerde cool takılanların yarısı.

(bkz: sanal dünyanın gülü)
facebookta veya diğer sitelerde takılanların yarısı.
yurt dışında okuyacağım hevesiyle yanıp tutuşan fakat fiyatların tavan yaptığını öğrenince, bütün hayalleri suya düşen öğrenci. (bkz: streetballer)
karagöz'ü değil, hacivat'ı
metin'i değil, zeki'yi
tusubasa'yı değil, misaki'yi sevendir,kendine yakın görendir.

(bkz: aa bu benim lan)
üniversite kapısından girdi diye ortam da bir saygınlığı olacağını zanneden, aslında hiç bir arkadaşı olmayıp ama üniversiteye gidince gördüğü ilk insana en yakın arkadaşım diyen ve hatta abartıp geldiği misafirlikten erken çıkıp en yakın arkadaşımla buluşacam diyen yaratıktır. facebook a üye olur olmaz * okulunun grubuna katılıp, özel üniversite de okumak bir mağrifetmiş gibi *, okulumla gurur duyuyorum diyerek yazılar yazabilecek kapasitededir. eziksin ve her nerde okursan oku yine ezik olarak kalacaksın.. **
Genellikle çeşitli bilgisayar oyunlarında varlığını belli eden yontulmamış hödük.
En çok takıldıkları yer, bir warcraft 3 sunucusu olan ''Wepla''dır.
genellikle, girdikleri oyundan ''quit'' atarak yakayı ele verirler.
internet ortamında bu tür yaratıklara ''oç'' denir.

(bkz: Pro game no oç)
Marifet hiç ezilmemektir hayatta.
Ama ezilecekse insan,
Hoş kokular yaymalı etrafa.
Kekik gibi,
fesleğen gibi,
lavanta gibi,
Yunus gibi..
Nazım gibi..
*
(bkz: neye göre kime göre)
ellerine yetki ve makam verilince ezik egolarını şişirmek için diktetorya kullanan insandır. müdürlerin, üst düzey bürokratların çoğu bu familyadandır.
- cinsiyetini,
- milliyetini,
- baba parasını,
- el aklını,
- yediği içtiği şeyin hesabını,
- giydiği ayakkabının markasını vs, üstünlük zanneden insandır.

kendi üretemeyen, aklıyla bir şey başaramayan, sözde gücünü, hep başkasını ezmeye çalışmaktan alan insandır özetle.
ezikliğini başka insanları göt etmeye çalışarak atmaya çalışırlar ama o kadar iğreti durur ki ezikliklerine eziklik katmış olurlar..
karşıdaki inasanın laf sokmaları veya alçaltmaları sonucu ortaya çıkan insan modeli. koruma dernekleri olmalıdır efendim.
kendini üstün sanan insanların hepsi.
hiç bir şeyden mutlu olmayan, mutlu olanları kıskanan, her zaman toplumda huzursuzluk çıkarmayı başaran, zeytinyağı misali suyun üstüne çıkan, agresif insan. kendileri depresyonlu hastalardır. tedavi olmayı da istemezler. ezik insanlar etrafındaki yakınlarına yavaş yavaş o huyları empoze ederler. görüldüğü üzere toplumumuzda arsız, hırsız, tecavüzcü, ana baba komşu katili, eli bıçaklı zavallı gençler bolca türemiştir.
Ezik insan dediğiniz nedir yahu? En nefret ettiğim kelime eziktir benim. Hayır, belki o ezik dediğiniz insana göre de siz eziksiniz, salaksınız. Nedir bu havalı havalı ''ezik ya o'' muhabbeti tarzı şeyler.
ezilmiş, posası çıkmış insandır.
piç diye tabir edilen dozerlerin arasında kalmıştır.