bugün

bu kadar ezilmesine rağmen insanlara güvenmeye devam edebilen, eleştirel düşünme, sorgulama yeteneğinden yoksun ya korkudan, ya büyüden kendini tekmeleyen ayakları öpmekten vazgeçemeyen salak insan... yeri geldiğinde hakeden insanlara iyilik yapmakta hiç bir yanlışlık yok ama salaklık derecesine kadar iyi olmak benlik değil.
Genellikle hep luserdır. Cesareti olmaz girişken değildir. Toplumda eli ayağı birbirine dolaşır ama bu durumu aşabilirler. Yeter ki topluma ilk adımı atsınlar.
bunlar nasıl yaşıyor merak ediyorum besliyor lan bunları bir insan şu basit hayatta nasıl ezik olabilir. tamam sizden her şeyin alfası olmanız beklenmiyor ama en azından ezik olmayın aq. bi kız var 10 gündür dert yanıyor bıktım hayatımdan istanbul'a geleceğim burada daha durmam diye şimdi beni dolmuşcu ile evlendirecekler diye mesaj attı. ulan ahaha sen git marmara üniversitesi bitir sonra git dolmuşcu ile evlen bi anadolu ilinde. bu kadar ezikliğine ilk defa denk geldim umarım kısa zaman içerisinde kendi kendini imha eder, benim oksijenimi tüketme hakkı yok bu tiplerin.
bunlar nasıl yaşıyor merak ediyorum besliyor lan bunları bir insan şu basit hayatta nasıl ezik olabilir. tamam sizden her şeyin alfası olmanız beklenmiyor ama en azından ezik olmayın aq. bi kız var 10 gündür dert yanıyor bıktım hayatımdan istanbul'a geleceğim burada daha durmam diye şimdi beni dolmuşcu ile evlendirecekler diye mesaj attı. ulan ahaha sen git marmara üniversitesi bitir sonra git dolmuşcu ile evlen bi anadolu ilinde. bu kadar ezikliğine ilk defa denk geldim umarım kısa zaman içerisinde intihar eder. benim oksijenimi tüketmeye hiçbir eziğin hakkı yok.
Hayalet ruhlu garip saçma sapan bir insan türüdür...
Sözlükte ve hayatta bolca bulunan insan tipi.
inanın kullandığım onca kelimeye bile değmez bu insanlar.
Kendini ezik gören insandır.
Varlığı hissedilmez.
genelde eziklerin ezik dediği kişidir. zira sessizliğe, sakinliğe,yumuşaklığa herkes şekil vermek ister. doğal olarak, vereceği şekil kendisinden bir şeyler içerir. sakin birine ezik yerine mütevazi diyen mütevazidir mesela.
zaten ezikse daha çok ezerek üstünden prim yapabileceğiniz, onla dalga geçerek kızları güldürebileceğiniz insandır, ne yapalım ezik olmasaymış dedirtir.
Katıldığım konudur, ama bir yere kadar.
Çünkü bazı ezilmiş insanlar vardır,
Önce ailede başlar bu ezilme,
sonra arkadaşları arasında, sonra iş ortamında, ve eğer şanslıysa eşinde olmaz, ama şans ona gülmediyse eğer eşinden de şiddet görüp ezilir. Ve bunun sonucunda kişi başkalarını ezmemeye karar da verebilir, fakat bu nadir olur.
Velhasıl her ezici ezik olmayabilir,
kimi insan doğuştan ezici yapıya sahiptir...
başkalarını sudan sebeplerden ezen insandır. içindeki ezikliğin acısını başkalarını ezerek çıkarmaktadır.
Her duyduğuna inanan toplumun ona biçtiği rolü yerine getirmek için kişiliğinden ödün veren insan modeli.
anlatılanlardan hiç biri olmamama rağmen, "kendince okuyup masabaşı çalışanların" pek farklı olmadığın düşündüğüm tip. her şey sikindirik üniversite okumak değil.
okumayıp amele olduktan sonra çalıştığı iş yerinde masa başında çalışanlara siz yatın biz çalışalım diyen tip.
Yüzüme vurmayın dediğim şey. Çaktırmayın hiç sikimde değil ama bi kendinize de bakın mk.
piç diye tabir edilen dozerlerin arasında kalmıştır.
ezilmiş, posası çıkmış insandır.
Ezik insan dediğiniz nedir yahu? En nefret ettiğim kelime eziktir benim. Hayır, belki o ezik dediğiniz insana göre de siz eziksiniz, salaksınız. Nedir bu havalı havalı ''ezik ya o'' muhabbeti tarzı şeyler.
hiç bir şeyden mutlu olmayan, mutlu olanları kıskanan, her zaman toplumda huzursuzluk çıkarmayı başaran, zeytinyağı misali suyun üstüne çıkan, agresif insan. kendileri depresyonlu hastalardır. tedavi olmayı da istemezler. ezik insanlar etrafındaki yakınlarına yavaş yavaş o huyları empoze ederler. görüldüğü üzere toplumumuzda arsız, hırsız, tecavüzcü, ana baba komşu katili, eli bıçaklı zavallı gençler bolca türemiştir.
kendini üstün sanan insanların hepsi.
karşıdaki inasanın laf sokmaları veya alçaltmaları sonucu ortaya çıkan insan modeli. koruma dernekleri olmalıdır efendim.
ezikliğini başka insanları göt etmeye çalışarak atmaya çalışırlar ama o kadar iğreti durur ki ezikliklerine eziklik katmış olurlar..
- cinsiyetini,
- milliyetini,
- baba parasını,
- el aklını,
- yediği içtiği şeyin hesabını,
- giydiği ayakkabının markasını vs, üstünlük zanneden insandır.

kendi üretemeyen, aklıyla bir şey başaramayan, sözde gücünü, hep başkasını ezmeye çalışmaktan alan insandır özetle.
ellerine yetki ve makam verilince ezik egolarını şişirmek için diktetorya kullanan insandır. müdürlerin, üst düzey bürokratların çoğu bu familyadandır.
güncel Önemli Başlıklar