bugün

58. bölüm

--spoiler--
nikah ve cenaze
--spoiler--
reklam öncesi olan olaylara pek girmeyeceğim. bölüm başlığı belli ediyor herşeyi. ancak;
ali'nin dans öğrenme olayı güldürmüştür.
eyşan haklı olarak ezel'e kırgındır.
cengiz'in gözü dönmüştür.
eyşan bu sezon iyice emekçi eyşan'a bağlamıştır. çalışıyor lan kadın. ezel'e çalışıyor mesela, casusluk yapıyor. yoruluyor falan. ölümlerden dönüyor.

(bkz: işçi eyşan)
"bekarlığa veda partisinde ali rakı bardağını nasıl çevirdi kafasında öyle" dedirtmiştir
--spoiler--
nedense içimden bir ses temmuz'dan öldürmesi istenecek kişilerden birinin bade olacağını söylüyor.
--spoiler--
dayıyle selma evli değilmiş. *
--spoiler--
"hayvanın doğurduğu" - ali (cengiz'e)
--spoiler--
ezel, eyşan'a adete soğuk duş yaptırmıştır. bir an şaşırdım bade'yi nasıl satar diye.
ancak eyşan çok fena bozuldu.
dayı klasik "kızım başkasına gidiyor" konuşması yapmaktadır.
bu bölümde eyşan ın oyunculuğuyla göz doldurduğu dizi. Ciddi ciddi iyi rol yapıyor artık. Berrak biraz ders alsın.
bade'nin düğünde beyaz elbise giyerek, geline ayıp ettiği dizidir.
"bu azad ne kadar güzel bir gelin oldu böyle", "tefo'da ne yakışıklı damat olurmuş be" dedirtmiştir. düğün kana bulanacakmış gibi hissettirmektedir an itibariyle!

(bkz: gergin bekleyiş)
an itibariyle vakti zamanında düğün hayalleri kurduğum mekanda, ali-azad düğününün yapılıyor olduğunu gördüğüm, bu yüzdende ağzıma sağlam sıçan bölümü yayınlanmakta...

(bkz: hidiv kasrı)
(bkz: yapılır mı lan bu bana)
--spoiler--
eyşan'dan nefret ettiğim diziydi. hala da sevmem ama bade'yi görünce temmuz'un bade'yi gebertmesinin dizinin selameti için daha iyi olabileceğini düşünüyorum artık. ilk başlarda sempatikti ama şimdi tam bir kıl!
--spoiler--
--spoiler--
hidiv kasri mi orasi ne?
--spoiler--
hakkinda gelinlik guzel de azad'in saclar hic olmamis diye dusundugum dizi.

Edit: bu baslik altindaki entryler de sozluk formati acisindan irdelenir mi moderasyonum civanim...
ne yazık ki iyice pembe diziye dönmüş dizi.
herşeyi geçtim, tüm senaryoyu bir kenara koydum. ama; 58. bölümde düğünün yapılcağı o yerde ben bugün kenan imirzalıoğlu'nun nasıl oyunu yaşadığını gördüm. o nasıl yalvarma, o nasıl pişmanlık yaptığından utanma duygusudur arkadaş. berrak tüzünataç'da hiç fena değildi ama kenan imirzalıoğlu gözlerimi yaş etti. bölüm bitsin. youtube'a bölüm konulsun başa sara sara o sahneyi izleyeceğim ben.
son bölümü ile ayıp etmiş dizidir. lan şurda 3-4 bölümdür izliyorum zaten güzel dedik izleyelim bari dedik ama şu son bölümüyle sırtımdan vurdu beni. gidip 8-10 tane bira alasım var sözlük, kötü oldum ben.
ezel gibi her hafta her özelliğiyle kadın bünyelerin ağzının suyunu akıtan karakterin biraz bencil bir öküze evrildiği, ali gibi her ne kadar romantikliği hep fonda sezilse de genel olarak höt höt olan bir tipin de elinde mikrofon "kitap falan okuyamasam da söz, sana her sabah sucuklu yumurta yapıcam" diye gözlerimizi yaşarttığı dizi. artık romantik dizi kategorisinde izlesek de kendini, yoklukta hala gideri vardır. hala dayı konuştuğu zaman döktürür, hala ali-tefo şahanedir vs vs.. eyşan hanım kızımızın da gide gele oyunculuğunu iyice geliştirdiğini görmek de pek sevindiricidir bu arada.*
ulan tuncel kurtiz ile kenan imirzalıoğlu zeybek oynuyor şimdi var mı lan itirazı olan?
--spoiler--
yapmayin bunu yapmayin bu kliseyi yahu; ustelik tamam guzel gorunur sik durur da antepli dayiya zeybek oynatmak da neymis?..
--spoiler--
--spoiler--
bir zamanlar aşık olduğun kadın hamile ve çok mutlu, evleniyor.
--spoiler--

selma'dan gelen altın vuruş.
an itibari ile al yazmalıma bağlamış dizidir.
ezel git gide atv 'nin kavak yelleri olmaya başladı.
ve conversli manyak devreye girer.