bugün

terim itibariyle kutlu , şanslı kişi demektir. [ sahabeler müslüman olan kişilere, kendi aralarında islamiyetle şereflendikleri düşünülerek 'eymen' diye hitap ederlermiş .]
cevredekilerin ''egemen'' olarak anladıkları icin zorlandigim ismim.
her ne kadar bayan ismi gibi görülse de erkeklere de verilen isimdir.
andırır.
turk kahraman.
üst komşumuzun oğlunun ismi, sanki biraz islami manalı bir isim gibi ne demekse artık.
En meymenetli demektir. En uğurlu, en kutlu olarak da açılır. isim kültürümüzde duadır. işbu sebeple sıkça kullanılan isimlerdendir. Hem dini, hem modern görünümlüdür. Hem de sahabe ismidir. Bir taşla bir kaç kuştur. Arapçadır. Ama türkçe'ye de çok benzer.
(bkz: he man)
(bkz: eymen el zevahiri)
Kutlu kişi anlamına gelen erkek ismidir.

görsel
ecrin bir bu iki.

yapmayin bunu cocuklariniza. azicik merhametli olun.
2015 yılında doğan bebeklerin genel ismi.
Aşırı uyuz bi isim.
18 yaşında takım elbise giyen zengin islamcı aileden gelen çocuğun ismi.
Elinde iphone'u ile sosyal medyada "tek yol islam" vb paylaşımlar yapar.
ingilizcede amen kelimesinin okunuşudur.
hey man!
hala oğlumun oğlunun iki adından ilki. pek sevmedim bu ismi.
Arapca, iyilik, kutluk.

Benim komşunun torunu var, ant içiyorum strestopu. Yusyuvarlak, tosun tosun.
Bu yaramaz veletlerden biri uçakta yanıma oturdu şuanda acı çekiyorum resmen. kurcalamadığı yer yok yerinde durmuyor iki dakka. izlerken başım ağrıdı yoruldum. Bi an evvel kalksa da bitse şu işkence. An itibarı ile küçücük pencereyi yerinden sökecek. Allahtan annesi sürekli uyarıyor ilgisiz değil.
Eymen ismiyle ilgili tek bildiğim şey istisnasız hepsinin aşırı yaramaz ve şimarık olduğu.
Karşılaştığım her 10 küçük erkek çocuğundan 7 sinin sahip olduğu isimdir.

Bende ise her seferinde: gözümde altın sarısı saçlarını savuran bir he-man canlandıran isim.

şöyle pelerinini savura savura.

mavi bir don, üstüne baklava kasları gösterici, içerisinde koca bir haç işareti olan askılı bir aksesuar.

böyle dini isim mi olur lan ?
Bu isim, ülkemizde son yıllarda yaşanan farklı isim bulma çılgınlığna en iyi örnektir.

Diğer örnekler;

Buğlem

Ecrin

Ahsen

Ilım

Beran

Tuğra

V.s. v.s. saçma sapan özenti haller..

Son kız arkadaşım, kızımız olursa 'şiir' koyucam dedi diye ayrıldım.

Şahsen oğlum olsa 'mehmet' kızım olsa 'ayşe' yemişim farklısını.
Saçma sapan bir ad.
nüfus ve vatandaşlık işleri müdürlüğüne göre son 10 yılda en çok konulan erkek isimlerinden.

3 5 yıla her köşe başından bir eymen çıkacak. her eymen in gönlünde bir pelinsu, belki bir hiranur, belki de bir ecrin yatacak.

https://www.haberturk.com...sasirtan-bilgiler-2503637