1. 1.
  el kaide nin entellektüelliğini simgeleyen yönetim kurulu üyesidir.bir türlü yakalanamamıştır.
  -1 ... disco inferno
 2. 2.
  çocuk doktorudur.
  1 ... niyeuludag
 3. 2.
  usame bin ladin sonrasında el kaide'nin başına geçmiş kişidir. abd yönetiminde bulunan 40 kişi hakkında ölüm fermanı yayınlamış. hadi bakalım!
  ... tahin ile pekmez
 4. 3.
  muammer kaddafi'yi deviren libyalı muhaliflere islam devleti kurmaları çağrısında bulunmuş el kaide yeni lideri.
  ... recomax
 5. 4.
  nato'nun libyalılardan islami inançlarından vazgeçmesini isteyeceğini öne sürmüş el kaide lideri.
  ... recomax
 6. 5.
  1951 mısır gize doğumlu, babası jinekolog'du. zevahiri 1970 kahire tıp fakültesi mezunudur. 1981 yılında enver sedat suikastında rol oynadığı söylenir.
  ... goliaht
 7. 6.
  abd ye saldırı tehditinde bulunmuş el kaide lideri.
  ... recomax
 8. 7.
  (bkz: Dr Zevahiri den Türkiye halkına Mesaj)

  http://www.incanews.com/m...den-turkiye-halkina-mesaj
  ... susmayantaraftar
 9. 8.
  Eşi ve altı çocuğundan üçü Afganistan'da 11 Eylül saldırılarının ardından, 2001 sonlarında gerçekleşen bir hava saldırısında öldürüldü.
  ... turkmen balasi
 10. 9.
  El Kaide lideri Eymen Zevahiri’nin yayınladığı bir ses kaydında Suriyeli direnişçilere ''Gerilla savaşına yönelin'' çağrısı yaptığı iddia edildi.
  --spoiler--

  El Kaide Örgütü’nün lideri Eymen Zevahiri’ye ait olduğu iddia edilen yeni bir ses kaydı yayınlandı. El Kaide yetkilisi, Suriye’deki silahlı muhaliflere seslendi. Zevahiri, muhaliflerden Esed rejimi, iran destekli milisler ve ABD’nin öncülüğündeki koalisyona karşı gerilla savaşı taktiklerini kullanmalarını istedi.
  Muhaliflerin Suriye’de islam şeriatına dayalı bir yönetimi kurmak istedikleri için hedef alındığını söyleyen Zevahiri, ‘Batının ve onun müttefiklerinin bölgede, islami bir dalganın dirilişini engellemek için elinden geleni her şeyi yaptıklarını' söyledi.
  Tam olarak ne zaman kaydedildiği belli olmayan kayıtta Zevahiri, Suriye’de savaşın sadece Suriyelilere mahsur bir hak olmadığını ve tüm Müslümanların bu ülkede savaşması gerektiğini belirtti.
  --spoiler--
  1 ... recomax