bugün

en ara aylardandır. ne olduğu belli olmayan siyasetçiler gibidir. bir orada bir burada.
yapış yapış sıcağın, fit vücutları sergileyen elbiselerin, bile bile şişirilen kasların, ölçüsüz gürültü ve kalabalığın kaybolup yerini huzura bıraktığı nezih ay.
gereksiz romantize edilen ay.
Ömrümün en büyük üzüntülerini yaşadığım ay, karabasan gibi bir şey. Her sene hafif bir ürpertiyor beni gelişi. Kazasız belasız gitsin.
ayların kasımla beraber en ateşlisi ve seksist düşüncelere gark edenidir.
Romantizm ıvır zıvır tamam, biraz da gerçekleri konuşalım.

Eylül sınıfta kayırılan kızın ismidir. Bu iki oflar poflar "Eylülcüm hadi sen biraz hava al" olur.
Ayşeler, fatmalar ağlamaktan havale geçirseler nafile.
Eylül benim için sararan yaprakların yollara dökülmesi, ılık havada yürüyüş yapmak. Biraz da kendi içine dönmek gibi.
instagramda x de görüyorum insanlar ne kadar çabuk sonbahara adapte oldular bir günde. içerde yaksaydınız kardeşim ya. Yok Eylül çiçeğinizi aldınız mu yok şu botlar bilmem ne yok turuncu tonları. Ya nasıl bu kadar hızlı geçişler yaşayabiliyorsunuz. Ben böyle hemen adapte olamıyorum hiçbir şeyesjdkf.
türkiyede bir ay olması gerekiyorken, ülkenin ekonomisi sebebiyle yeni bir zam türüdür.
bir çok firma eylül zamlarını yapıştırmaya başladı.
bunlardan biri de skoda.
https://www.skoda.com.tr/fiyat-listesi
Çok severim. Sonbaharda yapılan kombinler her zaman en güzelleridir. Sütlü kahve trençkotlarımız, çimen yeşili şallarımız, süt beyaz gömleklerimiz hazırsa başlıyoruz...
Hüzünlü saatler başlasın efendim.
ikisinde bulunduğumuz ay.
sonbaharın baş ayı. mevcudiyetimin teslimini eylüle ve ekime yapabilirim. ekimde doğmuştum, ölsem memnun olurum.
Takvimden çıkartılmasını talep etmeye hazırlandığım ay. Çocukluğumdan beri nefret ederim. Doğanın inzivaya çekilmeye başlamasından hoşlanmıyorum, ruhumun bir parçasını gömmüş gibi hissettiriyor.
En sevdiğim ay.
Bu ayın başında doğanlar biraz şey oluyor. Ağustos' un sonunda doğanlar da çok şey.
Yine başladı Eylül edebiyatı aq.
doğduğum aydır.

(bkz: eylüle isyan gibi)
Ne anlatıyorsunuz olm. Huaha.
dünyanın en güzel şeyi nedir sorusunun ilk 3 üne girecek olan aydır. meme ilk 3 ün 1. sırasını kaplar. konuyla alakasını boşverin.
eylül aniden gelir..
"eylül toparlandı gitti işte
ekim filan da gider bu gidişle" *
ay sonunda instagramda okuyacaktınız şimdi okudunuz. bu çağdan çok ilerideyim şu an. ayrıca:

"oğul arka balkondasın belli ki ve tüfeğin var
sen bu saçmalardan dışarlardasın." *
öyle aklıma geldi.
Güzel aydır Eylül , Tıpkı 21.yaş gibi.
eylül ayını dramatize etmekten sıkılmadınız mı artık. ayrıca hiç Eylül ayına benzemiyor nerden baksan 32 ağustos.
hayatımızda tanıştığımız insanların %70-80'iyle eylül ayının herhangi bir gününde tanışmışızdır. eğitim-öğretim sezonu, maçlar, okullar, yeni başlangıçlar hep eylül'de yapılır.

okulun ilk günü eylül'dür.
üniversite'nin ilk günü eylül'dür.
iş yerinde yıllık izinler eylül'de biter.
yılın ilk derbileri, son tatilleri eylül'de yapılır.

akşamları tatlı tatlı rüzgarların esmeye başladığı, hava sıcaklığının 40'tan 25'e düştüğü, yılın en harika ayıdır.