bugün

istanbul konserinde çekilmiş fotoğraflar ve yorumlar aşağıda ki linktedir.

http://www.duslervekabusl...22&SearchTerms=exodus
1947'de yahudi soykırımından kurtulan 611 yahudinin filistin'e gidişi ve bağımsız israil'in kuruluş sürecini anlatan 1960 yapımı film.
kirk hammet'in iyi ki zamanında terk ettiği grup.
battlestar galactica'nın üçüncü sezondaki dördüncü bölümü. en iyi görsel efekt dalında emmy adayı olmuştur. adama manevrası'nın gerçekleştirildiği sahne unutulmazdır.
The Atrocity Exhibition Exhibit A adlı son albümlerinin 26 ekimde piyasaya cıkmasıyla bünyede bir titreme etkisi yaratacak olan grup. tabi biz n'aptık, az önce nete düşen albümü hemen indirdik ve bu etkinin zamanını öne aldık o ayrı.

"exodus ulan exodus!"

"size bunu kim yaptı?" sorusuna cevaben, köşem bakkaliyesi.
almanya'daki toplama kamplarında hayatta kalabilen 4400 yahudinin fransa'dan filistin'e gitmek üzere denize açıldıkları gemi. göç anlamına gelir.
bob marley in güzel bir şarkısı.
tevrat'ın; yahudilerin mısır'dan kaçışını konu alan bölümü.
hz.musa önderliğindeki yahudilerin mısır'dan çıkışı.
thrash metali icra eden ilk gruplardan. 80 lerin başında San Fransisco'da Bay Area da kurulmuş, Metallica, Antrax, heaten ile thrashin öncüsü olmuştur. ilk albümleri 1985 yılında çıkardıkları Bonded By Blood'tu enfestir.
ilk thrash metal grubu olmalarına karşılık bunu gecikmeli albüm dolayısıyla metallica'ya kaptıran baba grup.. onca vokal değiştirmelerine karşılık müziklerinden ödün vermemiş olup birbirinden güzel albümlere imza atmıs *, *, * vs, force of habit albümüyle beni dengesiz hale getirmeyi başarmış grup.. Bonded By Blood'un kardeşi olan ve Paul Baloff anısına bu sene çıkaracakları olan albümleri Let There Be Blood'u dört gözle bekliyoruz..
the atrocity exhibition exhibit b'yi hala yayınlamayan ibneler. gary oraya gelirsem ebeni sikecem en sonunda. gerçi nuclear blast'ın da pazarlama ibneliği olabilir, günahını almamak lazım şimdi adamların.

bu arada klişe bir tartışmadır ki, açıklık getirelim. ilk thrash metal grubu motörhead, ya da günümüz thrash'ının şekillendiricisi venom kabul edilir (ki cronos motörhead'in müziğinden çok etkilendiğini her daim söyler durur). exodus thrash metal'e son şeklini veren grup olmakla birlikte, ilk bay area thrash metal grubudur. metallica ilk resmi bay area albümünün (kill 'em all) yaratıcısıdır.

bu arada bonded by blood'u remastered etmeye kalkışmak ise doğrusu büyük cesaret örneği nazarımda. o albümün kutsallığı o kadar üst düzeyde ki, remasteredların beğenilmesi çok zor gibi geliyor. ki bir de ilk albümün efsane kapağına kıyasla rezil bir albüm kapağı yapmaları ise başka bir önyargı nedeni. gene de 2009'un thrash anthems'ı olmaya aday tabi.
(bkz: boneyard flyby)

hans zimmer in eline sağlık;

http://www.youtube.com/watch?v=vnmK06pap5A
çıkardıkları son albüm olan exhibit b the human condition ile bomba gibi dönüş yapmışlardır. şu ana kadar exodus'un vokallerini beğenmezdim ama bu albümdeki vokaller bildiğin öfke akıyor. exodus diskografisinin bence en gaddar vokallerine şahidiz bu albümle! davullarına da değinmeden geçemeyeceğim. inanılmaz bir dinamizm ve tempo içeriyor! bu albümü baştan sona çalabilecek olan davulcuların önünde eğiliyorum lakin ben 3. şarkıdan sonra bittim, tükendim!
eğer birşey olur da rob dukes gruptan ayrılırsa yeni vokallerinin ; paul baloff'un manyaklığına , steve souzanın * ses tonu ve sahne performansına , rob dukesün vokal tekniğine sahip olmasını hayal ettiğim thrash devleri .
(bkz: war is my shepherd)
son albüm exhibit b den downfall e klip çekmişler. ahan da bu:

http://www.metalinjection...502/exodus-downfall-video

(bkz: kirk hammett akıllı olsun akıllı)
(bkz: oturmalı headbang)*
modern warfare 2 oyununun a.b.d de northern virginia kısmında geçen bölümün bir adıdır.
evanesence'in olanının, bugünlerde beni net bir şekilde anlattığı şarkıdır. dinlemeden olmuyor be.
piyanist maksim mrvica nın eserlerinden birinin adıdır. son derece dinlenilesi. ruh dinlendiren.
(bkz: kicks ass)
(bkz: no love)

http://www.dailymotion.co...exodus-no-love-live_music
gitar sololarıyla ve vokaliyle insanın içine işleyen, insanı şiddete sevkeden ilahi thrash grubudur.
tek albümle geçmişin ve geleceğin thrashini sikip atan efsane grup.
güncel Önemli Başlıklar