bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    ingilizcesi (#homeless) dir...
    1 ... pink floyd
  2. 2.
    her kar felaketinde zabıtalarca kovalanarak bilumum spor salonuna götürülen kalabalık güruh.
    ... elendil
  3. 3.
    yorganı gazete sayfaları olan. evsiz bırakılan yada sokakta yaşamaya zorlanan, serseri tayfası olarak algılanıp devletçe gözetim altında tutulan.
    ... collector
  4. 4.
    http://okuzcuk.azbuz.com/...5000000000768314#comments
    ... okuzcuk
  5. 5.
    her bölge de her sokakta görülebilen , evi barkı olmayan kimsesiz insanlar. şuana kadar muhattap olduğum evsiz kişilerin türkçesi ve konuşma tarzları çok düzgündü. zaten nereden baksan hepsinin zengin bir geçmişi var. ben ise ayırım yapmaksızın , özellikle bu soğuk ve yağışlı havalarda hepsi için dua ediyorum en azından rahatlıyorum böylelikle. benim semtimde bulunanlar için yapabileceklerim sınırlı ama genel olarak türkiye geneli olarak binlerce evsiz var , kar yağdığı zaman spor salonu açıp bir iki gün bakmakla kalmaz . her konuda özeniyor ve ab şartlarına uygun yaşamaya çalışıyorsak diğer ülkelerde evsizler nasıl bakılıyorsa türkiye de despor salonu haricinde çok çok daha verimli işlerin yapılması şart. ben görüyorum , sen görüyorsun üzülmekle kalıyoruz. bir iki tinerci görüyor yakıyor diri diri o adamı uyurken. onlar için hala bir proje yok. dışarısı evsiz kaynıyor. onlar da insan değil mi?
    3 ... bambu
  6. 6.
    şu an içinde bulunduğum gruptur.

avantajları;
    -istediğiniz zaman, istediğiniz eve gidersiniz. abi, kardeş, arkadaş, arkadaş, arkadaş... bu, istanbul koşullarında iyi bişeydir. akşam nereye yakınsanız, oraya .... naş!!!
    -evde bitmiş yiyecek, içecek için endişelenmezsiniz. elektrik, su, doğalgaz faturaları hiç umurunuz değildir.
    -yeri gelince ofiste yatarsınız, kimseye hesap vermezsiniz.
    -tüm gün ve geceniz size aittir. gezip toza bilirisiniz. ( bu benim için geçerli değil, köle izavra gibi * çalışıyorum)
    -her gün konuşacak yeni şeyleriniz olur.
    vs...

dez avantajları;
    gittiğiniz evin atmosferine göre yaşarsınız; kendi sıkıntı ve mutluluklarınız kısmen geri plana atılır, yemek ne bulursanız yersiniz, nerede olursa uyursunuz, yıkanmak için her fırsatı kollarsınız. imkanınız varken aç olmasanız bile yersiniz, çoraplarınızı elinizle yıkarsınız...vs vs

nihayetinde, eviniz yoktur yahu!!!... daha ne diyim. bakmayın avantajları diye bişey yazdığıma. 'evsiz' sinizdir. bu kelime kökü itibariyle zaten olumsuz bişeydir.
    gider ayak bir şarkı armadağan ediyorum...
    bu da gelirrrrr...
    bu da geçerrrrrr...
    alışmalısın dayanmalısınnnn..
    ... the mirror
  7. 7.
    (bkz: #2876457)
    ... kuzgun
  8. 8.
    bir ibrahim altay romanı elime ilk alışımda bitirdim. zaten 100 sayfa bişey hakkında enty girmeye değer ney buldun niye bu entryi giriyosun soruna cevaben ben kitapta hiçbirşey bulmadım bana zaman kaybı geldi. içimde rahat etmiyor bir yandan belkide yanılıyorumdur *
    ... kontamine
  9. 9.
    evsiz
    ... jimmy tudeski
  10. 10.
    evsiz
    ... iksedut ymmij