"Evlilik aşkı öldürüyorsa çocuk neyin meyvesi?" dediğim başlık. Evlilik aşkı öldürmez, öldürürse o aşk olmamıştır benim görüşümde.
evlilik aşkı öldürür aslında evet. çünkü evlilik çerçevesinde aşktan daha da güzel olan; sevgi , sadakat , bağlılık ve güven duygusu ortaya çıkar. aşk kötü bir şeydir demiyorum, kesinlikle yanlış anlaşılmasın. mesela evliliğe dünya evine giriliyor diye manşet atılıyor. evliliğin bambaşka bir olay olduğunu anlatır bu bence. yani duruma bekar iken ki duygular gibi bakılırsa aşkı öldürdüğünü düşünebilirsiniz. ama öyle değildir herhalde. daha bekarım çünkü. swf.
Cevabı bilinen boşa ümit beslenen sorudur.
aşkı öldüren evlilik değil yaşam uğraşı.
Insandan insana degisir bu.
daha ilk geceden tavan yaptırır olum manyak mısınız siz.
ülkemizde evlilik çocuk yapma aktivitesi olarak görüldüğü için temelinde sevgi değil çiftleşme güdüsü yatar. bu sebeple ülkemiz için evet.

he bu arada ben başlıktaki aşk kelimesinin yerine sevgi kelimesini uygun gördüm. çünkü aşk diye bir şey yoktur.
zenginlerin uydurduğu bir yalan.
aşk katillerinin kendi sorumluluklarınıi evlilik kurumuna yamamaya çalışmalarıdır.
aşk duygusunu hiçbir şey öldüremez.
evet, yaşadığınız duygu aşk ise...

peki, yaşadığımız duygunun aşk olduğunu nasıl anlayacağız?

kendinize sorun "ben bu insanın nesini sevdim?" diye.
yanılıyor olabiliriz ama aşk imkansız olandır.
şöyle; kendinize şunun için sevdim diyecek bir gerekçe gösteremediğiniz zaman aşıksınız demektir. örn; saçı sevdiğiniz renk değildir ama yine seversiniz.

galatasaray'lıdır ama yine seversiniz. bir fenerbahçe'li olarak sahanızda şampiyonluk kupasını galatasaray'a kaptırıp sinirli bir biçimde eve geldiğiniz zaman size "koyduk mu?" diye espri yapınca ona kızamazsınız.

asla doğulu biriyle evlenmem dersiniz ama sevdiğiniz bu kişi doğuludur ve evlenirsiniz.

et yemez, balık yemez, sakatat işkembe paça çorbası içmez ve ev de pişirmez ama bunu bile sorun etmez dışarda yer eve gelirsiniz. yemek kültürünüz zevkleriniz arasında 180 derece açı vardır.

siyasi dini düşünce bakış açısı yaklaşımı size ters tam zıt fikirde olsa bile bunu sorun etmezsiniz. sabah çocuklar okula gireceği veya akşam okul çıkışı istiklal marşı okurken bunu duyduğunuz zaman ayağa kalkarsınız saygı duruşunda bulunursunuz ve o size güler. başkası yapsa balkondan atmak içinizden gelir ama ona böyle öfke hissetmezsiniz.

nesini sevdim diye kendinize sorarsınız, içinizi kaynatan ona duyduğunuz sevginin özlemin bir tarifi kaynağını bulamazsınız, işte bu nedensiz gerekçesiz sevgiye aşk denir.

yıllar geçse de aynı duyguları yaşar yokluğunda onu ararsanız buna alışkanlık deseler de takmayın.
aşkı hiçbir şey öldüremez.
nefret bile.
Günümüz şartlarında bunu söyleyen kalmamıştır bence, malum sevgililik olayı bile kalmadı.
Sevgilim ama düzenli yapıyoruz canım yhaa .s
Öldürmez evriltir. Aşk çoğu zaman saçma sapan sonuçlar doğuran yoğun bir aptallık halidir. Evlilik ise insanı bu aptallık halinden kurtarır. Gerçek hayatla yüzleştirir. Aşk sevgi ve saygı üst kademesine evrilir.
Bekarlık da aşkı öldürür arkadaşlar. Evliliğe bok atmaya lüzum yok. Uzun süreli her ilişkide aşk ölmeye mahkumdur.
şu hayat kargaşası da her şey her şeyi bitirebilir. o kadar da şey yapmayın. bekarlık da evlilik de insanlar için. bir şeyi gözümüzde çok büyütürsek sorun daha da büyür.
Aşkı herşey öldürür. Aşkın bir ömrü vardır ve ilişki başladıgında kum saati akmaya başlar.
Öldürür anacım, hem de hunharca.

Sevdiğin, bayıldığın, işte bu dediğin aşkın, zooort diye osurduğunda, geyirip pişmiş kelle gibi sırıttığında, kapıyı kapatmadan s.çtığında, ölümün ilk sinyalleri gelir.
Lamı cimi yok.
aşk heves değildir. zamanla azalmaz veya yok olmaz.
denemek lazım.
evet. gözümün önünde öldürdü !..
kesinlikle !..
Aşk evlensende evlenmesen de biter. Bir kere kavusunca ask biter. En uzun süren asklar genelde platonik olanlardır.
Bence yani.
aşk ,elde edinceye kadar çok değerli , elde ettikten sonra sıradan , evlendikten sonra zoraki olan duygunun adı.
aşk ,elde edinceye kadar çok değerli , elde ettikten sonra sıradan , evlendikten sonra zoraki olan duygunun adı.
Ben de öldüreceğini düşünüyorum çünkü evliliğin öldürmediği bir şey yok. Her şey o kadar toz pembe bir bulutla kaplı ki bu saçmalık bile akıl sağlığımı öldürüyor. Aşk böyle bir şey değil. Aşk çok başka. Evlilik bir insan gözü olsa kahverengi olurdu. Oldukça sıradan. Ama aşk bir insan gözü olsa ne bileyim kehribar falan olur, maçahel yeşili falan ya da denizden esen tuzlu suya karışan mavi ahaha öyle yani tahayyül bile edemezsiniz.