bugün

evim güzel evimsi bir program. *
müsrifliğin tavan yaptığı, görgüsüzlüğün afişe edildiği, her bölümü diğerini tekrar niteliğinde olan dünyadan bihaber program.
Kanald D'nin yeni programı..
Konsept evleri yenilemek..
Lakin gözlerimizin önüne serilen görgüsüz milletimiz..Geceleri bakıyorum da,geçen gün bir hanım 'artık evde gün yapabilirim' diye ağlıyordu.Nedir yahu,evin eşyası kötü diye misafir mi çağırmaz olduk.Ne zaman bu kadar havalandık..
Hem o acayip 'objeler'ne.Her ev aynı çıkıyor en nihayetinde.Oraya niş,buraya alçıpan tavan,bir de duvar kağıdı
Sonuç tornadan çıkmış ve adeta bir kafe girişini andıran evler..
Yaşanıyor sayın mimar bu evlerde,ve çoğunluğunda 'orta halli'ler yaşıyor..O otel lobisi kılıklı pavyon ışıklı evler falan...Noluyoruz yahu!!!
kanal d'nin yeni saçma programı. o kadar para veriyorlar ve karşılığında bir şeyler almıyorlar mı? saçma..
Düzenleyecekleri odayı önce tamamen kırıp döküp sonra tekrar yapan programdır.
Katılım şartlarının ne olduğunu merak ettiğim program. Hayır yani benim gördüm kadarıyla 100m2 üzeri bir ev tercihen deniz manzaralı eğer değilse havuzlu ve bir ünlü komşu bu da yok derseniz yıllık gelırınızın 100bin tl ve üzeri olması ki bu da size en azından bir havuzlu ev olarak geri diönecektir.
hep zenginlere giden program. maddi durumu iyi olmayanlara gitsinler de bir şeye yarasın. saçma sapan program.
ikea'nın feci şekilde reklamı yapılan program.
işçilik için para almayan program.
gerisi size kalmış.
çokça güldüren program. aga yok böyle muhabbet.*
salondan 2-2.5 metre yüksehe duvara klozet monte edip üstüne lamba koyuyorlar, alın size tasarım diye. şaka yapıyorlar tabi.
ev sahibi yaşlı kadın istemediğini söylüyor. diretiyorlar, kadın da çetin ceviz çıkıp yere indiriyor klozeti. ve ağlıyor.* "klozeti yere düşürüp ağlamak" eylemi başka bir mevzu ile zuhur edemezdi herhalde.*
yapılan odanın toplam maliyetini kuruşuna kadar söyleyip sonra da hediyemiz olsun diyen program.
yeniledikleri okul ile gönlümde taht kurmuş program.
insanın evini yenilemesi için harekete geçiren program.
bazen pratik fikirler de verebilen programdır. şöyle ki küçük mutfaklarda açık renk mutfak dolapları her zaman daha mantıklı bir seçim olacaktır.
yamuk duvar yapan usta ekibi ve her eve "nis" yaptiran bir ic mimari iceren tv programi.
debbie travis' facelift adlı programının yandan yemişi.
ben diyorum gümüşhane sen diyorsun evim şahane.
yarışmacı kadınların, mimarla garip, itici çekişmelerinin çekilmez yaptığı, "biraz susun da işinizi yapın be kardeşim!" isyanına yol açan program.
sürekli duvar yıkılan program. depremi düşünen yok.
birileri yapımcılarına lütfen bu ülkeyi halkı tüketim manyağı haline getirilen amerika sanmaktan vazgeçmelerini söylesin. yeniledikleri evlerde kullanılmaz hale getirdikleri tül, perde, koltuk, masa, sandalye ve daha birsürü eşyayı ihtiyaç sahiplerine verilebilirler. ayıp yahu. eski eşyaları parçalamak yerine televizyonlarda çocuklarına bakamadığı için gururunu ayaklar altına alıp yardım bekleyenlere bir şekilde ulaştırsanız ölür müsünüz? görüntüleri izledikçe tiksinmemek elde değil. türkiye burası türkiye, gelir dağılımı dengesiz olan türkiye.
mimarın mimarlıkla bir alakası olmayan gereksiz bir program.
bir bölümünde, imkanı olmayan bir ailenin hayali olabilecek koltuk takımını parçalamış, balkodan aşağı atmış, makas ile kesip biçip kullanılamayacak hale getirmiş program.
nedense seviyorum lan bu tür programları. ne bileyim böyle eski şeyleri bambaşka şeylere dönüştürüyorlar falan. bir ferahlık veriyor bana. güzel program bu. aynen devam.
insanın evini yenileme hissi doğuran, izlenesi program.
evleri yenileyen ustasının adı derviş olan program.

en çok da bu derviş ustama üzülüyorum. o dongoz mimar ile kompleksleri tavan yapmış hanımlarımızın kahrını çekiyor.

"ayyy derviiş ustaaağğğ nasıl yetişicik buuuu"

mnkydgmn karısı.