bugün

Bol gözyaşılı program haline dönüştüğünden beri izleyemiyorum.
insanların aşağılandığı program, ortam vs beni utandırıyor.
Duygu sömürüsü itici. Yapmayın.
görsel
Bu program neden var? Neden izleyen var? Elalemin evinden banane abi. Yok heyecanlaniyolar yok hayat hikayesi. Allahim ya.
dış ses, ünlü seslendirme sanatçısı (bkz: sungun babacan)'ın ta kendisidir.
https://www.youtube.com/watch?v=zwuA61Y8Fl4
salon yenileme:

ev sahibinin 1 yıl önce yaptırdığı demode ! laminant parke üzerine 2 ton açık renk laminant parke döşenir.
duvarlar alçıpan kaplanır, duvara niş yapılır, evim şahane atölyesinde yapılan tasarım tv ünitesi yerleştirilir, çıplak ampul yerine modern şık aydınlatma avize takılır.
var olan demode mobilyalar beyaza boyanır, yeni kumaş kaplanır, modern hale getirilir,
demode perdeler kaldırılarak mobilya ile zıt renk (uyumsuz) fon perdeler takılır,
yere küçük bir halı çapraz yerleştirilir, üzerine evim şahane atölyesinde yapılan tasarım orta sehpa yine çapraz olarak yerini alır, üzerine önceden ekibin seçtiği ama ev sahibesi seçmiş gibi gösterilen 750 tl ye alınan aksesuarlar yerleştirilir.
ev sahipleri içeri alınır.

önceden çalıştıkları şaşırma rollerini yapmaları istenir.
ayyyyyy selim beyyy diyip gereksiz yere ağlayan insanlar topluluğu.
o salon kapısı ne? allahım sen koru ya rabbi.
O çekirdek kabuklarını yere atmayin diye ne zaman uyaracaklarini bekledim ama nerdee üstüne daha çok gözümüze soktular.

Edit: o perdeler o avizeler ne aman allahım.!
programın finalinde yapmacık-abartılı sevinmeler olan uyduruktan ev yenieleme programı.

hatta şu an yayında . bakınız:kanal d, veya euro d.
bugünkü bölümde (hatta şu an yayında) evi yenilenen karı-koca deniz kıyısında oturmuş çekirdek çitliyor çöpleri de yere atıyor, ve kanal d bunu defalarca gösteriyor.
Selim beeğayyy adinda tatlis mimarin programi.
konsept değiştirmiş program

görsel
bugün denk geldim yaklaşık 2 3 aydır izlemiyordum.
ulan kadının salonunu 13 bin küsür liraya yenilediler, sadece eski televizyonunu koymuşlar o da tüplü, kadın açtı dolabı baktı şaşırdı "aaaa selim beeeyy bu nedir ya eski televizyon duruyor" kamera karşısına geçip birde demez mi selim bey bana 1500-2000 liralık televizyonu çok gördü ulan kaşar madem sana az geliyor o paralar o zaman salonunu da kendin yaptır tv ni de kendin al, adam babasının hayrına 13 bin tl harcıyor bu karı tv koymamış diye ağlıyor size iyilik yapanında sizinde ta amk.

ayrıca git şehit ailelerine yardım et, istanbulun göbeğinde oturan karılara yardım etmek nedir. sende suçlusun keltoş.

edit: en beğendiğim bölüm somada maden faciası yaşayan bir aileye yardım etmişti, bir damla yapmacık gözyaşı dökülmemişti.
izlerken içime fenalık getiren program. Ya insanlara fazla abartın diye tembih ediliyor yada fazla görgüsüzler. Neredeyse kalebodurları yalayıp perdeleri kucaklayacaklar. itici program. 5 dakikadan fazla tahammül edemiyorum.
yine duygu sömürüsü yapıyor it herifler..
duygu sömürgesi üzerinden yürüyen program.
TMMOB Evim Şahane programının televizyonlardan kalkması için ne zaman RTÜK'e başvuracak acaba?
ilerde birlikte çalışmak istediğim ve birşeyler öğrenmek istediğim mimar.
garip bir şekilde garip eleştirilere maruz kalmış program.

birisi tüketimden dem vurmuş, diğeri mimardan. 10 bin tl gibi bir bütçeyle ak saray mı inşaa edecek adam? o evin sahipleri 20 yıldır 1 iğne alabilmiş mi evlerine?
yok efendim reklam yapıyormuş. tv yayıncılığının reklamcılık üzerine inşaa edildiğini keşfettiniz bravo.

bir adada insanların insanlıktan çıktığı, saçma mücadele ve zihniyetleriyle toplumu zehirlediği; çirkef 3-5 kadının kıyafet adı altında biribirine laf soktuğu programların yanında püri pak kalan bir program.

ve sonuca bakınca herkesin mutlu olduğu bir programa yapılan gereksiz eleştiri.

edit: imla
kellere sempati uyandirtan program. Bu tur programlara hep sans topu gozuyle bakmisimdir
duygu somurusu yapiyor mu?
evet hem de abartili sekilde yapiyor.

ama yoksul ve rutubet icinde yasayan insanlarin yasam sartlarini duzelttigi surece onemi yok.
ailenin vefat etmiş bireyinin fotoğraflarını çerçeveleyip salonda, mutfakta sergileyen ,ev sahibini ağlatmayı marifet gören ağlak dekorasyon programı.

ev sahibi de hiç düşünememişti fotoğrafları çerçeveye koymayı...
insanların yüreğini kaldırıyorlar tövbe ya rabbi.....
tamamen dandik dekorlarla göz boyayan palavradan başka hiçbirşey olmayan vasat bir kanal d programı.
heleki o sözde mimar(!) selim bey varya ona işte hiç hazmedemiyorum.
(bkz: evim şahaneye başvuru şartları)