bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    3 Kasım 1982'de Volgograd'da yani eski adıyla Stalingrad'da dünyaya gelmiştir. 1997'de daha 15 yaşındayken buz pateninde Dünya Gençler şampiyonu olup tüm dikkatleri üstüne çekmiştir. dünyada dörtlü salchowu yapabilen tek sporcudur. Alexei Yagudin ise en büyük rakibidir.
    7 ... cikarinbeniburdan
  2. 2.
    5 avrupa, 2 dünya şampiyonluğundan sonra dün 2006 torino kis olimpiyatlari'nda da şampiyonluğa ulaşan patenci.
    5 ... cikarinbeniburdan
  3. 3.
    bir insan bu kadar mı estetik olur buz üzerinde. adam hiç kaymadan buzun üzerinde öylece dursa bile benim için seyirliktir. ilk dönemler alexei yagudin den teknik olarak daha gerideydi ama artistiği ile her daim herkese bin basar. şu an kesinlikle teknik olarakta yagudin den iyidir ve tabii diğer sporculardan. gönül isterdi yagudin'de pistlerde olsa tekrar kapışsalar. annemin deyimiyle bu laz uşağı biellmann kombinasyonunu yapabilen tek erkek sporcu, art on ice, king on ice kavramlarının karşılığı.
    izlerken büyülüyor.
    7 ... audrey
  4. 4.
    Rusya'nın artistik patinaj yarışmalarında birinciliğe ambargo koyan sporcusu. 4'lü atlamaları büyük rahatlıla yaptığı için puanları topluyor ayrıc pek çok bayanın zorlandığı estetik hareketleri de (ayağı arka taraftan kaldırıp burun hizasına getirerek dönme) kolaylıkla yapabiliyor.
    6 ... impayatoy
  5. 5.
    kendi ülkesinde yapılan olimpiyatlarda 1. olamayarak pek sarsılmış ve bir sonraki yarışmaya katılmamış küsmüş, üzülmüş
    lakin tekrar dönmüş dünyaca ünlü yetenek.
    4 ... sıçtırtma lamasına
  6. 6.
    (bkz: mükemmel)
    2 ... mystery
  7. 7.
    çok az sayıda insan yapmak için yaratıldıkları işi bulur; bu onların en çirkin ama en sevimlisi.

bu laz güzeli (kesin var bir karışığı) pistlerde arz-ı endam etmeden önce gala programları buz dansı ve çiftlerin programları için izlenirdi. artık şampiyonalar başlamadan haftalar önce gala programının biletlerinin tükenmesinin tek sebebi bu şeytan çekici. başkası yapsa şaklabanlıktan öte gitmeyecek şeyler yapıp herkesi mest ediyor. sex bomb'la yaptığı ve lame slip donuyla kaldığı o muhteşem gösterinin unutulma ihtimali var mı?

programını yaparken, içimizden "allam hatasız tamamlasın" diye dualar ederek izlediğimiz buz sanatçısı. "king on ice"
    6 -1 ... caty blake
  8. 8.
    2006 torino kış olimpiyatlatında podyumda altın madalyayı büyük bir gurur ve sogukkanlılıkla sallarken yanındaki zırıl zırıl aglayan ve aglatan stephan lambiel'e( 2.olmuştur o da)dönüp de tek kelime bişi söylemeyen soguk rus.
    ama ben yinede severim onu,o muhteşem bir yetenek ve disiplin abidesidir çünkü...
    tosca'yla birleşince büyüler beni en çok.spinleri harikadır,jumpları kusursuzdur,..onu izlerken endişelenmenize gerek yoktur çünkü o hata yapmaz.buzun üzerinde koşar sonra..sarı saçları savrulur..
    galalarda danslarıyla beni güldürür..onu izlemek büyük şans,umarım çabuk bitirmez bu işi...seviyorum bu adamı.
    3 ... elucevanlestelle
  9. 9.
    insanın izlerken kendinden geçtiği bir harikadır evgeni.
    3 ... tanrının kadın yüzü
  10. 10.
    yaptığı sporun en iyisi. her spor branşının bir jordan'ı vardır zaten.
    2 ... aktif matkap